Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share kameleon330

kameleon330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 06:38

Hodowla królików

Ja choduję ekologicznie wiec sianko do woli, buraki i marchew.

Od czasu do czasu obierki z ziemniaków i chlebek. Czasami jabłko. 

A w lecie głównie zielenina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 01:27
  •  

#1582 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 13 grudzień 2014 - 17:55

Hodowla królików

Witam,mam taki problem z królikami mają one niecałe dwa miesiące w miot liczył 8 (4 zdechły)  zostało tylko 4  :( czym to może byc spowodowane.Dawałęm im trawe,siano,zboże(pszenica,owies,jęczmień).I dodam jeszcze że to był pierwszy poród samicy 

#1583 Share Klaku

Klaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, hodowla królików

Napisany 11 styczeń 2015 - 13:53

Hodowla królików

Króliki zdechły po dwóch miesiącach życia?   

Jeżeli dawałeś grudniową trawę to to mogło być przyczyną.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1584 Share Tomek1215

Tomek1215

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2015 - 10:13

Hodowla królików

Witam.

Proszę o radę.

1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.

Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???

Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????

Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?

2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????

I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???

3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.

Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.

A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.

Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???

Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???

Proszę o poradę z góry dziękuję.

#1585 Share KruGer

KruGer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 luty 2015 - 21:49

Hodowla królików

Jak myślicie od jakiej ilości matek opłaci się hodowac króliki ? Miałby być sprzedawane na skup obecnie proponują 9,5 a kg żywej wagi.

#1586 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:44

Hodowla królików

Za 9 zl to niech sie dymaja. Ile trzeba czasu i zercia na 5 kg? pol roku co najmniej wiec Ci powiem ze jak by po 20-25 dawali bo by sie dopiero oplacilo 

#1587 Share KruGer

KruGer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 luty 2015 - 19:20

Hodowla królików

a jeśli sprzedawał by młode w wieku 2 miesiące ? u mnie chodza po 20 zł. ?

#1588 Share ciapek360

ciapek360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:10

Hodowla królików ja miałem 30 matek kalifornijskich i 40 belgow cena spadla i wszystko zaczolem ubijac na wlasne potrzeby bo dojazd do ubojni mnie drogo kosztowal

#1589 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 03 luty 2015 - 09:34

Hodowla królików

ja nowozelandy mialem poltora miesiaca wazyly 1.8 kg poszly za 35 zl za sztuke ale to jest mala cena teraz bede brac po 50 

#1590 Share Klaku

Klaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 luty 2015 - 11:07

Hodowla królików

Gdzie za tyle sprzedasz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 05 luty 2015 - 19:39

Hodowla królików

Jak by skupy płaciły po 9 zł to powiększył bym hodowlę i to kilkukrotnie :D

#1592 Share KruGer

KruGer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:00

Hodowla królików

A to ile u was płaci ? u nas jest taki gość co tyle płaci. A duż a masz hodowlę ?

#1593 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 05 luty 2015 - 20:17

Hodowla królików

Ja na skupy nie oddaję królików, bo cena jest zbyt śmieszna ok 6-6,5zł/kg. Obecnie mam na razie 17 sztuk, ale już mam kilka samic dopuszczonych, za jakieś 10 dni zaczną się kocić. Dużo nie hoduję, bo nie będę utrzymywał żadnego cwaniaka który oferuje 6 zł/kg.

Ja sprzedaję głównie półtusze w cenie 20zł/kg, młode króliki i samice do dopuszczenia.

Gdyby mi ktoś zaoferował skup po 9 zł to bym hodował tak kilkaset sztuk rocznie.

#1594 Share KruGer

KruGer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:18

Hodowla królików

a jakie masz rasy ? a myślisz że opłacać się bedzie hodowla i sprzedaż młodych ?

#1595 Share Klaku

Klaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:26

Hodowla królików

Raczej bardziej opłaca się potrzymać trochę i sprzedawać dorosłe na mięso (chyba) . Bo młodego sprzedaż najwcześniej 2 miesiące po urodzeniu i takie chodzą po jakieś 15 zł. 

@stg Sprzedajesz okolicznym mieszkańcom? Jest zbyt?

#1596 Share Rolnik200598

Rolnik200598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia XX wieku w Europie środkowo-wschodniej

Napisany 06 luty 2015 - 20:46

Hodowla królików

Ja mam niewielką hodowlę (kiedyś było około 50 sztuk ale to jeszcze za ojca hodowli). Obecnie mam 4 samiczki do dopuszczenia (mieszańce) i udało mi się kupić samca barana francuskiego (u mnie jakieś rasowe lub w miarę rasowe ciężko kupić). Hodowla bardziej ekologiczna i jako hobby choć w tym roku myślę trochę sprzedać o ile się uda.

#1597 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2015 - 21:40

Hodowla królików

panowie a dałoby radę hodować króliki na samej paszy ? 
bo planuje hodować ja na granulacie lub na zbożu z dodatkiem koncentratu uzupełniającego 
i czy przy takim systemie chowu mogę dawać im do woli paszy i ile wtedy zje jeden królik na dobę paszy plus trochę siana 

#1598 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 06 luty 2015 - 21:57

Hodowla królików

Znajomy miał kiedyś 600 królików i karmił paszami to mu z tego na czysto zostawały 2 tyś zł rocznie, więc się zastanów, ja nigdy nie mam więcej niż sto sztuk(obecnie mam tylko 4 samice kotne, plus trochę młodych i 3 sztuki do uboju) i powiem Ci że wychodzę lepiej o kolegi który trzymał 600 szt. Bo on oddawał na skup, a ja sprzedaję młode króliki, samice do dopuszczenia i półtusze w cenie 20zł/kg, i w taki sposób wychodzę lepiej niż kolega który miał 600szt.

Czyli podziel sobie 2tyś przez 600 szt to wychodzi 3,3zł na sztuce i teraz się zastanów czy chcesz hodować masowo :)

Klaku, młode w wieku 2 miesięcy to idą po 30zł i lecą "jak ciepłe bułki" i to potwierdzam ja i wielu znajomych hodowców.

Ze zbytem to ja mam stałych klientów którzy płacą po minimum 20 a kiedyś to nawet 22zł/kg, więc za królika to wyjdzie tak 60-80zł. Półtuszy nie sprzedaję dużo tak ok 30 szt rocznie ale po 60-80 to i tak około 2 tyś, do tego młode, ja sprzedaję taki co mają minimum 5 tygodni. A i jeszcze samice (młode z zeszłego roku z wiosny, który mi się już wykociły) to też sprzedaję na targu po 120-150zł, a takie samice roczne mają tak po 8kg a jeszcze 1kg bez problemu dobiorą.

Hoduję tylko OB, bo rosną dosyć szybko i do ładnej wagi ciągną. Dobre i ładne samice Ob można sprzedać za dobrą cenę, tak samo jest z młodymi(sprzedaję kilkadziesiąt sztuk rocznie). Obecnie już mam trochę młodych, a samice niedługo zaczną mi się znowu kocić(ostatni miot) wtedy poczekam aż odchowają młode i jadę z nimi na targ(tak po 15 marca).

Wolę hodować takim sposobem jak wcześniej trochę opisałem i wychodzę na tym lepiej niż kolega który miał 600 szt. Jak masz króliki to wiesz ile to jest roboty przy 600 szt, a ile przy kilkudziesięciu.

Ten kolega który miał 600 nie ma już ani sztuki bo mu się nie opłaca, i nie chce latać pół roku przy króliku żeby dosłownie wypić sobie za niego jedno piwo na które pracował przez całe pół roku :)

Edytowany przez stg, 06 luty 2015 - 22:00.

#1599 Share Rolnik200598

Rolnik200598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia XX wieku w Europie środkowo-wschodniej

Napisany 07 luty 2015 - 20:18

Hodowla królików

Według mnie kupowanie pasz aby hodować króle tylko na nich jest zupełnie nieopłacalne przy dzisiejszych cenach. Ja kupuje paszę tylko jak odsadzę młode od matki i to już dosyć drogo wychodzi chociaż oprócz tego dostają ziarno QQ, ziemniaki, trawę, jęczmień i troszkę buraki lub marchwi do chrupania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share Tomek1215

Tomek1215

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 luty 2015 - 09:40

Hodowla królików

uważaj kolego z ilością kukurydzy,bo znajomy dawał samą kukurydze i mu całe stado zachorowało i pozdychały.

Ja stosuje kukurydze ale w minimalnych ilościach w mieszance z pszenicą i owsem.