Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 15:23

Hodowla królików

No na pewno nie na targu jak już coś tylko do ubojni, ale to musiałbyś oddawać kolosalne ilości, więc raczej nie da się z tego utrzymywać.

Ja mam 2 klatki, które na podłodze mają taką jakby siatkę metalową (powiedzmy że ruszta :lol: ). Podobno od czegoś takiego mogą się porobić odgnioty, ale jeśli jest wystarczająca ilość słomy, to raczej nie powinno być z tym problemu. ;)

Te są plastikowe i nie powinno być chyba problemu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 03:49
  •  

#1502 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 12:00

Hodowla królików Witam.
Z tego co wiem to ruszta u królików nie spełniają swojej roli....Ja kupiłem klatki po lisach z upadającej lisiarni... są to klatki z siatki ocynkowej kratka 3x3..chciałem zrobić tak, że odchody wylatywały by razem z moczem na blache z rynienką i do jakiegoś pojemnika,tak żeby miały czyściutko, ale to był zły pomysł bo naturą królika jest zjadanie własnych odchodów i bałem się że coś z tego powodu im się stanie jakiś niedobór lub coś w tym stylu....

#1503 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 14 lipiec 2013 - 20:02

Hodowla królików Witam czy ktoś z was hoduje króliki na wolnym wybiegu ja zamierzam się przestawić z klatek na wybieg co o tym myślicie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 14 lipiec 2013 - 20:51

Hodowla królików

Witam.
Z tego co wiem to ruszta u królików nie spełniają swojej roli....Ja kupiłem klatki po lisach z upadającej lisiarni... są to klatki z siatki ocynkowej kratka 3x3..chciałem zrobić tak, że odchody wylatywały by razem z moczem na blache z rynienką i do jakiegoś pojemnika,tak żeby miały czyściutko, ale to był zły pomysł bo naturą królika jest zjadanie własnych odchodów i bałem się że coś z tego powodu im się stanie jakiś niedobór lub coś w tym stylu....

Nie do końca się kolego z Tobą zgadzam, gdyż królik, faktycznie, lubi czasem zjeść swoje odchody, ale żeby twierdzić, że leży to w jego naturze to chyba lekka przesada. ^^ Nie sądzę, aby to mogło powodować jakikolwiek niedobór :)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#1505 Share koral1025

koral1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście że rolnictwo, marzenia i plany z tym związane. ;)

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:14

Hodowla królików Ja mam teraz tylko jedną samicę wykoconą, 6 sztuk króliczków mam :P Trzymam je w tradycyjnej klatce z desek. Tylko z przodu ma kratki do otwierania ;) . Hoduję je dla siebie, ale znalazłem skup w okolicy, to się czasem sprzeda kilka sztuk ;) Według mnie to jest mało opłacalne, chyba że ktoś ma strasznie duże ilości tych zwierząt i prowadzi fermę. Najlepiej to samemu sobie królika zjeść, bo wtedy wiadomo czym karmiony. Z fermy te króliki to są strasznie pakowane chemią żeby tylko rosły. Ja mam swoje na ekologicznej koniczynce to wiecie, mięsko super :D

#1506 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:19

Hodowla królików sprzedam srokacze jest ktoś zainteresowany??

#1507 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 20:18

Hodowla królików
Króliki w procesie trawienia produkują dwa rodzaje kału – kał dzienny i kał nocny. Ten pierwszy typ to suche, okrągłe bobki (tych zwierzątko nie spożywa, gdyż zawierają wyłącznie nieprzydatne, trudne do strawienia składniki, które organizm wydalił). Drugi rodzaj odchodów to tzw. cekotrofy, czyli kał nocny.

Cekotrofy zawierają cenne substancje odżywcze i witaminy (białko, kwasy tłuszczowe, witamina K, witaminy z grupy B) i w procesie trawienia gromadzone są w jelicie ślepym. Królik wydala je najczęściej w nocy (stąd nazwa) lub nad ranem i zjada bezpośrednio z odbytu. Cekotrofy wyglądem przypominają połączone w grona kulki, są wilgotne, pokryte charakterystycznym śluzem, ich barwa jest ciemna, niekiedy zielonkawa, a woń bardzo intensywna.

To chyba sa argumenty nie do obalenia.

#1508 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 11:18

Hodowla królików u mnie pod rusztawi w odchodach zaległy sie robaki białe czym to jest spowodowane?
królica dostała biegunki dostaje siano kukurydze granulki dwu rodzajowe marchew suche bułki wode czemu ja gania?

#1509 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 16:47

Hodowla królików jak zwykle i moich królików dopadła choroba.. na moje oko to nosówka więc chyba skontaktuję się z weterynarzem bo szkoda całe stadko zmarnować... mają napuchnię oczy, ropa idzie z oczu, a bardziej zaawansowane maja caly mokry nos.

#1510 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:41

Hodowla królików Witam, czym leczyc nosówke u krolikow? Bo padły mi w ciagu kilku dni 3 sztuki, a kolejne mam podejrzane. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:55

Hodowla królików w tym roku to pewnie nie jest to nosówka , tylko myksomatoza, króliki zdychają na potęge, jak nie szczepiłeś to możesz już kopać dołek.A za wszystko należy podzękować komarom.

#1512 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 21:44

Hodowla królików No wlasnie to nie jest myksomatoza, bo miałem to kilka lat temu i sa inne objawy. Kroliki szczepie, z tym ze teraz padły mi tylko z jednej klatki młode. A szczepiłem ich matki jak były kotne i teraz pomału miałem i młode szczepic ale je sie szczepi najlepiej jak maja dopiero 10 tygodni.

#1513 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 16:42

Hodowla królików A szczepione mają objawy? jeśli nie to myksomatoza.A i tak z tego co wiem nawet jeśli to nosówka to ona też nie jest łatwa do zwalczenia. Musisz popytać weterynarza...

#1514 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:46

Hodowla królików Panowie moja królica kreci głową tak pomalutku na boki lewa prawa, podobno to oznacza ze nie nadaje się na matkę? nie mogę jej zakocic do samca ja a ona tupie i tupie i nie wiem co zrobić :(

#1515 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 18:57

Hodowla królików Albinosy o czerwonych oczach kręcą tak głową, Czy Twoja jest też biała?

#1516 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 16:46

Hodowla królików Może ma ktoś na sprzedaż mlode belgi? najlepiej z wlkp. ?

#1517 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 15:41

Hodowla królików tak kalifornijska czarna :)

#1518 Share Siarczek9

Siarczek9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo, Zwieżęta

Napisany 10 październik 2013 - 01:08

Hodowla królików Ja hoduje Tylko hobbistycznie około 20 szt. Może później więcej sie znajdzie, zobaczymy :D

#1519 Share annaklapoc1975

annaklapoc1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 15:51

Hodowla królików

Panowie moja królica kreci głową tak pomalutku na boki lewa prawa, podobno to oznacza ze nie nadaje się na matkę? nie mogę jej zakocic do samca ja a ona tupie i tupie i nie wiem co zrobić :(

no cóż... pozostaje pasztet ze sliwowicą :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Siłownia , muzyka, sport

Napisany 11 listopad 2013 - 17:47

Hodowla królików Sprzedam króle żywe samice samce do dalszej hodowli cena i więcej informacji PW, lub tuszki mięso.Radom
Jestem