Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:52

Hodowla królików Dziwne że w ósmym dniu , może w klatce było mało materiału do przykrycia młodych , w nocy są temperatury minusowe , mogły się wychłodzić ( ? )
Niektóre samice rwą dużo sierści do budowy gniazda , u innych gniada są symboliczne , ja karmiąc wieczorem kładę siano tuz obok młodych a czasami wrzucam na gniazdo.
Nie wiem jak to u Ciebie wyglądało , ale w galerii widziałem zdjęcia z tegorocznych " wiosennych " wykotów i w niektórych klatkach prawie nie było słomy a siano wisiało w paśniku .
A jak wyglądały trupki ?
Jeśli były cienkie , długie, z pomarszczoną skórą to może oznaczać ze im brakowało pokarmu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 11:45
  •  

#1442 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Siłownia , muzyka, sport

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:05

Hodowla królików Małe wyglądały dobrze miały okrągłe brzuszki było ich 9 trochę szkoda :( nawet wczoraj wrzuciłem im trochę świeżej słomy. Prawdopodobnie to z wychłodzenia po rano był przymrozek a w dzień dosyć zimno ok 3 stopni , ale klatka był dobrze okryta a ja dopiero się kapnąłem gdy przyszedłem ze szkoły może rano by je jeszcze uratował. :mellow:
Jestem

#1443 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:21

Hodowla królików To na pewno depresja poporodowa. Dobry psychoanalityk powinien pomóc. ;)

Zastanawiam się nad hodowlą królików "dla siebie" tylko co można z nimi robić oprócz słynnego pasztetu. Może jakieś linki do dań lubianych przez was

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 15:12

Hodowla królików Po prostu, doprawić i w brytwannę, bądź dusić na patelni, bo po co utrudniać życie wymyślnymi przepisami, skoro tak też dobrze smakuje :)

#1445 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 17:37

Hodowla królików >>> gwozdz

W internecie znajdziesz cała masę przepisów na potrawy z królika , niekiedy bardzo wymyślne , na jakimś króliczym forum spotkałem nawet przepis na wyrób kiełbas z króliczego mięsa : ))
Ja preferuję króliki pieczone , z tuszki wycinam comber tylne i przednie kończyny , nacieram je drobno posiekanym czosnkiem , solę , pieprzę , posypuję ostrą papryką , albo gotową przyprawą do mięs .
Pakuję to do prodiża wyłożonego plastrami słoniny ( najlepiej wędzonej ) obkładam plastrami cebuli , podlewam lekko wodą żeby się nie przypaliło .
Na pozostałą cześć tuszki ( szyjka i zebra ) nie mam pomysłu , najczęściej trafia to do jakiejś zupy a po wyłowieniu, zjada tą " skorupę " pies , gotowany królik w odróżnieniu od kury nie jest smaczny.
W tym roku planuję upiec królika z jabłkami , tak jak kaczkę , ciekawe jaki będzie efekt ?

Edytowany przez wizacja, 14 kwiecień 2013 - 15:11.

#1446 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:39

Hodowla królików Dzięki za podpowiedzi. Właśnie o to mi chodziło, żeby zorientować się co z tego można zrobić

#1447 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 13:50

Hodowla królików Witam.Pochodzę z woj.Wlkp dokładniej okolice Piły.Czy w tej okolicy jest jakiś skup żywca króliczego? Jakie są na dzień dzisiejszy ceny za kilogram w skupach? Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.

#1448 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 20:06

Hodowla królików Ja też jestem z wlkp ale nie słyszałe
m o żadnym skupie w okolicach Piły, skup jest w krotoszynie z tego co jestem pewny a czy gdzieś jeszcze to nie wiem

#1449 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 22:19

Hodowla królików Ja dodatkowo czasem wykrawam schabowe z krolika. A z zeber i szyi rosolek lub inna zupka i wlasnie gotowane mieso z krolika jest najlepsza rzecza jaka moze sie trafic a mieso z szyi to juz w ogole. Tak samo jak nie ma co porownywac smazonej watrobki z krolika do watrabki z kurcząt, tak samo jest z tym gotowanym miesem, pop rpstu palce lizac...

#1450 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:46

Hodowla królików mam takie pytanie bo chce zasiać kawałek lucerki i kawałek kończyny i nie wiem czy siać same te nasiona czy wymieszać delikatnie z jęczmieniem??? czy ewentualnie zielonka z jęczmienia nie zaszkodzi królikom???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:06

Hodowla królików konieczyne z małą domieszką trawy lucerny nigdy nie siałem niewiem jak wygląda mokrej zielonki nie podawać królikom

#1452 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:26

Hodowla królików wiem że mokrej i sparowanej zielonki nie wolno podawać

#1453 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:22

Hodowla królików A mój sąsiad w jakiś sposób podaje mokrą trawę królikom. :blink: Nie żeby jakoś bardzo mokrą tylko taką z poranną rosą. Przyzwyczaił je od małego i podawał w małych dawkach, które co jakiś czas zwiększał. Ważne, jeśli się już decyduje na podawanie takiej trawy królikom, to żeby była ona podana od razu po skoszeniu/zerwaniu. :D
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#1454 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 maj 2013 - 20:41

Hodowla królików mam pytanie bo odsadziłem koliczki i po jakimś czasie zaczęły zdychać tzn miały podgryzione gardła i jakby był lekko nadgryziony więc myślałem że pewnie pozostałe zaczęły jeść tego padniętego ale gdy ostatni mi padł to też miał podgryzione gardło, jak myślicie jakiś intruz się wkradł (kuna, łaska) dodam że w kojcu obok mam troche większę młode i w dwóch innych i tym nic się nie dzieje możecie jakoś pomóc?? jakaś pułapka na tą łasice??

#1455 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 02 maj 2013 - 22:09

Hodowla królików chyba to szczur króle najlepiej trzymać w zamkniętych klatkach.
Jestem

#1456 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 maj 2013 - 10:27

Hodowla królików no ale dlaczego jednaj nocy był jeden padnięty następnej dwa pózniej znów jeden a nie wszystkie od razu??? kojec obok jest taki sam a króliki tam tydzień starsze i dziś w nocy nic sie nie działo i wogóle nie ma śladów szczurów u mnie

#1457 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 03 maj 2013 - 17:41

Hodowla królików Same raczej nie powinny sie gryźć bo było by widać. Moim zdaniem to szczur, kuna, łaska lub coś podobnego. Dużego królika szczur nie zabije ale z małym sobie poradzi
I czy klatki masz szczelne tzn. zadnych dziur itd.

Edytowany przez rolnikursus, 03 maj 2013 - 17:42.

#1458 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 maj 2013 - 18:33

Hodowla królików tzn one był w kojcu, góry do połowy zakryta ściany szczelne na wysokość metra tylko przód ma około pół metra

#1459 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 09 maj 2013 - 20:07

Hodowla królików mam pytanie czy samicy może zaszkodzc granulat dzisiaj dałem królikom wode po jakimś czasie dałem im troche granulatu po ok 20-25 granulek jak dawałem następej samicy usłyszałem jak ta obok by się dusiła kaszlała i pluła jakby granulatem po oko 20 minutach padła miała 12 małych dzisiaj skoczyły tydzień przełożyłem je do 3 innych samic do 2 po 5 a do jednej 2 i wyiołem je z klatki na oko 30 min małe naterłem puchem i włożyłem do gniazda czy one je mogą wychować i dlaczego granulat mugł jej zaszkodzić samccom dawełem granulat w wiekszych ilościam i nic się nie działo prosze o jakieś odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 maj 2013 - 20:58

Hodowla królików Może granulat z jakiegoś nie znanego źródła,a co do młodych to 2 samica może je wychować tylko żeby jej młode miały ten sam wiek co te podrzucone ale różnie to bywa.
Jestem