Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 15:27

Hodowla królików

@wizacja dlaczego tak sądzisz że klatki na rusztach są dobre dla królików które są karmione tylko granulatem? Nie rozumiem ciebie, przecież królik tak samo będzie się zachowywał oraz będzie wydala takie same bobki :D

Owszem bobki przelecą przez siatkę , mocz spłynie ale oczka siatki zablokuje trawa , czy inne zielsko którym karmimy króliki , taka klatkę trzeba by było codziennie czyścic , usuwać wszelkie niedojady , jest to bardzo pracochłonne.
Podłoga z siatki ma i inne wady , nie nadaje się dla królików ras ciężkich ( odgnioty na nogach ) , żeby tego uniknąć hodowcy na takiej siatce kładą kawałki płyty pilśniowej albo tradycyjnie ścielą .
Problemem jest zrobienie klatki piętrowej bo i tak musi być podłoga albo szuflada do odprowadzania moczu co bardzo komplikuje wykonanie , o obsłudze i kosztach budowy nie wspominam : )))
Rozmnażanie królików w takiej klatce jest możliwe w ciepłym pomieszczeniu , albo latem

Ja mam klatki na powietrzu , nie czyszczę ich często , można powiedzieć ze jest to hodowla klatkowa , ale na głębokiej ściółce , mimo karmienia bardzo soczystą zieleniną , króliki mają sucho bo mocz przesiąka przez warstwę " ściółki " i po pochyłej podłodze wypływa z klatki., takie rozwiązanie polecam : )
Lepiej jest zrobić większy spadek podłogi niż np. ruszta drewniane , których później w żaden sposób nie można unieść na widłach :)))))
Druga sprawa to wymiary klatek , w hodowli przemysłowej króliki siedzą na siatce bo w innym przypadku siedziałyby na własnych gównach , to są małe ciasne klatki , w dużej tradycyjnej klatce królik gromadzi bobki w jednym miejscu , łatwo takie miejsce wyścielić, utrzymać w czystości ,a tym samym uniknąć kokcydiozy ,

Edytowany przez wizacja, 26 marzec 2013 - 17:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 05:03
  •  

#1382 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 26 marzec 2013 - 19:14

Hodowla królików A macie jakieś zdięcia jak wygląda taka klatka z pochyłą podłogą

#1383 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 26 marzec 2013 - 20:25

Hodowla królików @wizacja jeżeli mógłbym to zamieniłbym swoje klatki na klatki z rusztami ponieważ wszystkie króliki miłabym w budynku a to przekłada sie na mniejsze ryzyko chorób oraz cało roczne wykoty i mniej pracy przy klatkach. Mam teraz klatki ze spadem ok. 8-7cm i wszystko jest ok ale stoją one na dworze a ja bym chciał w budynku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1384 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 13:14

Hodowla królików Tez mam dość grzania wody i latania z czajnikiem do klatek : )))))
Przed wykotami wkładałem do klatki kulę śniegu , teraz boję się żeby śniegiem gniazda nie przykryły ; )

Edytowany przez wizacja, 27 marzec 2013 - 13:14.

#1385 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Siłownia , muzyka, sport

Napisany 27 marzec 2013 - 18:22

Hodowla królików co myślicie na temat doświetlania gniazda jakąś żarówką, czy jest coś takiego możliwe czy lepiej nie ryzykować jakiegoś pożary czy innych szkód ? Czy lepiej zdać się na naturę i modlić o ciepłe dni czekając na wykoty. :)
Jestem

#1386 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:25

Hodowla królików Żarówka to niezbyt dobry pomysl lepiej zainwestować w kabel grzewczy i termoregulator koszt 50<

#1387 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:35

Hodowla królików Ja poję króliki tylko rano+ śnieżka ale jak np. samiczka sie koci to rano i wieczorem poję ją. Dogrzewanie żarówka nie bawiłbym się w to bo nie wiadomo co może sie stać, najlepszy jest chów królików w budynku...

#1388 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:56

Hodowla królików przez ostatnie mrozy zmarzła mi marchew i nie wiem czy teraz mogę ją dawać taką zmarzniętą króliką, czy im nie zaszkodzi??

#1389 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 22:07

Hodowla królików U mnie młode króliki przetrwały , nie wiem ile ich jest bo żadnego gniazda dokładnie nie sprawdzałem , muszę przyznać ze w nocy z soboty na niedzielę zwątpiłem w to ze przeżyją , termometr przed północą pokazywał -21 , to była najzimniejsza noc.
Ale samiczki dały sobie radę , może leżały całą noc na gnieździe ( ? ))
Największy problem to zamarzająca woda , bo samiczka po wykocie musi się napić , a i później gdy karmi musi mieć do niej stały dostęp.
Myślę ze specjalne dogrzewanie klatek nie ma sensu , wszystko zależy od samiczki , albo jest dobrą matką albo kiepską , miałem takie które podczas letniego wykotu marnowały miot , rozrzucały gniazdo ,a to wystarczy żeby się w nocy młode wychłodziły i zdechły

>> MateuszxD

Ja swoim królikom podawałem w grudniu zamarznięte liście z kapusty , nie zaszkodziły
Dostały tez zmarzniętych ziemniaków ale te im ugotowałem

Edytowany przez wizacja, 27 marzec 2013 - 22:29.

#1390 Share barpawlak

barpawlak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 08:32

Hodowla królików Podobno od przemarznietych warzyw moga biegunki dostać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Siłownia , muzyka, sport

Napisany 30 marzec 2013 - 09:48

Hodowla królików Czy ciąża u samic pierwiastek trwa krócej czy dłużej bo mam dwie samice i jedna jest w 31 dniu a druga w 29. Ta pierwsza zrobiła już gniazdo ze słomy ale puchu nie widać i jest bardzo agresywna. Jak to jest u was z pierwiastkami?
Jestem

#1392 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 14:31

Hodowla królików Ciąża u królików może trwać 28 - 35 dni , u pierwiastek trwa najkrócej , taka jest teoria , w praktyce może być różnie
U mnie pierworódka dała młode w 31 dniu., co do pozostałych to dokładnie nie wiem.
W tym roku trudno było monitorować wykoty , ze względu na pogodę dałem do klatek bardzo dużo słomy i siana i nawet gniazd z puchu nie zobaczyłem
Ale tym ze samica nie ma gniazda z sierści to tez nie można się sugerować , bo jedna zaczyna mościć gniazdo na trzy dni przed porodem , a inna rwie sierść w ostatniej chwili .

Edytowany przez wizacja, 30 marzec 2013 - 14:46.

#1393 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 14:32

Hodowla królików podobno ciąża piergwiastek trwa krócej u, mnie dziś mija 38 dni i niewiem czy je dopuszczać czy jeszcze zaczekać .

#1394 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:09

Hodowla królików >>> mesi

A pewny jesteś ze nie ma młodych pod słomą ?

#1395 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:24

Hodowla królików pod słomą nie ma i nawet puchu , nie rwały

#1396 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:04

Hodowla królików 38 dni to już ona napewno sie nie okoci, czyli musisz puszczać jeszcze raz i czekać

#1397 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:21

Hodowla królików U mnie ostatni wykot był wczoraj i gniazdo z puchu widać , ale u tych które rodziły wcześniej to nie zobaczyłem nawet kłaczka sierści , gniada wymacałem dłonią i były głęboko ukryte pod warstwą siana i słomy

#1398 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:20

Hodowla królików Witam życzę wszystkim użytkownikom AF zdrowych wesołych Świąt Wielkiej Nocy smacznego jajka słodkiego mazurka i mokrego dyngusa i wszystkiego najlepszego .mam takie pytanie co robicie ze swoimi królikami jak urosną dużo trzymacie tych zwierzątek ja mam dwa samce jedną samicę[kupię jeszcze jedną] i pięć młodych, pozdrawiam

#1399 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 18:08

Hodowla królików
robert983 dzienki i wzajemnie . dzisiaj jedną dopuściłem uciekała ale 4 razy cię przewruciły, a i inne uciekały po całej klatce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 30 marzec 2013 - 19:41

Hodowla królików A dajecie królikom jakies gałęzie do gryzienia jak tak to jakie