Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 22 luty 2013 - 20:43

Hodowla królików mam takie pytanie jutor bije 4 krołiki na sprzedaż i zawsze biore 25zł za kg tuszki ale słyszałem że są drożej jak myślicie 25 zł to dobra cena czy mona podnieść co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 04:41
  •  

#1282 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:57

Hodowla królików Mi udało się kilka kila sprzedać nawet po 30zł, ale 25 to dobra cena, ciesz się że wogle znalazłeś kupca da 25 za kg.

#1283 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 22 luty 2013 - 23:52

Hodowla królików kupców to ja mam dużo ledwo królików mi nastarcza alee powoli sie kończom czeba czekać na młode i hodować :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 23 luty 2013 - 15:23

Hodowla królików panowie ile kosztuje was kompleksowe szczepienie jednego krolika ??
jestem ciekawy czy cena jest stala w calej polsce czy nie ??

#1285 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:44

Hodowla królików Na pomur płaciłem 18zł na 10 sztuk a teraz bede szczepił na pomór i mykoze 2w1 to koszt oko 4zł na sztuke a u ciebie jakie ceny?

#1286 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:49

Hodowla królików ja nie szczepie poki co i jest ok.Bardzo pilnuje kokcydiozy tzn dezynfekcji i jest ok

#1287 Share MateuszxD

MateuszxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 luty 2013 - 11:40

Hodowla królików marju12 ja też nie zamierzam szczepić więc powiedz czym dezynfekujesz klatki???ja dopiero od stycznia mam hodowle także jestem w tym temacie zielony

#1288 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:20

Hodowla królików dezosanem

#1289 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:58

Hodowla królików witam poczebuje szybkiej porady poczebuje pilnie zrobić z czegos klatke najlepiej coś co było by już takie zrobione coś tam najwyżej odrobić myślałem o pólce ale nw niech ktoś coś mi poradzi zleży mi na czasia z góry dziękuje

#1290 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 25 luty 2013 - 18:38

Hodowla królików Półka to nie bo szybko sie rozleci. A może np. ze skrzynki na butle po gazie do kuchni, tylko podłogi zrobić i gotowe. Najlepiej to nowa klatka od podstaw drewniana moim zdaniem najlepsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:40

Hodowla królików

Półka to nie bo szybko sie rozleci. A może np. ze skrzynki na butle po gazie do kuchni, tylko podłogi zrobić i gotowe. Najlepiej to nowa klatka od podstaw drewniana moim zdaniem najlepsza.

właśnie nic nie mogłem znalezc i zrobiłem klatke z drewna takom z prawdziwego zdażenia

#1292 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:55

Hodowla królików Jak będziesz mógł to wstaw kilka fotek a i nie cytuj poprzedniego posta. Ja postaram się wstawiś kilka zdjęć swoich klatek ale to na wiosnę jak będą pełne :P

#1293 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:45

Hodowla królików wstawie może jutro jeszcze musze obiś drzwiczki siatkom i jakieś zamykanie zamontować

#1294 Share dawidex

dawidex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:12

Hodowla królików Witam . Czy wie ktoś coś o roślinie takiej jak lucerna?

#1295 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:26

Hodowla królików wpisz sobie w google to sie dowiesz

#1296 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 luty 2013 - 11:13

Hodowla królików mam takie pytanie kiedyś gdy wcześniej miałem królki miałem dwa przypadki że samica zagryzła swoje młode jaka może być tego przyczyna prosze o rady ponieważ niedługo zaczną się wykoty co zrobić żeby to się nie powtużyło , a inny przypadek samica padła na tylnie nogi myśle że to mogło być odwapnienie jak temu zapobiegac

Edytowany przez mesi, 26 luty 2013 - 11:15.

#1297 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:22

Hodowla królików Ja też nie szczepie a mam tych królików sporo więc potencjalnie choróbsko mogłoby się rozwijac.Przede wszystkim dezynfekcja i dezynsekcja.Płynem owadobójczym pryskam całe pomieszczenie,okna od zewnątrz,klatki i klatke w środku tzn.sufit na którym siadają muchy po wylęgnięciu.Klatka musi byc pusta w czasie zabiegu.Muchy i komary najbardziej roznoszą choroby i na tym powinieneś się skupic,na zwalczaniu owadów.Znajomi owijają klatki gęstymi firanam żeby nie wpuścic owadów,jeśli klatka stoi na zewnątrz.

#1298 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:23

Hodowla królików

Ja też nie szczepie a mam tych królików sporo więc potencjalnie choróbsko mogłoby się rozwijac.Przede wszystkim dezynfekcja i dezynsekcja.Płynem owadobójczym pryskam całe pomieszczenie,okna od zewnątrz,klatki i klatke w środku tzn.sufit na którym siadają muchy po wylęgnięciu.Klatka musi byc pusta w czasie zabiegu.Muchy i komary najbardziej roznoszą choroby i na tym powinieneś się skupic,na zwalczaniu owadów.Znajomi owijają klatki gęstymi firanam żeby nie wpuścic owadów,jeśli klatka stoi na zewnątrz.

a jakie używasz te środki do dezynfekcji

#1299 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 26 luty 2013 - 18:32

Hodowla królików mesi gdy samica robi sobie gniazdo najlepiej od tamtej pory wogóle nie dotykać nie ruszać nie zaglądać do gniazda a zwłaszcza jak są młode ...... po dwuch tygodniach same zaczną się pokazywać ..... gdy się rusza udrazu albo pożuca albo morduje ..... aha i jesli nie widzisz aby samica karmiła to nie znaczy ze nie karmi .... kruliki karmia tylko 2 razy na dobę najczęściej w nocy i nad ranem gdy ty nie widzisz

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:19

Hodowla królików

mam takie pytanie kiedyś gdy wcześniej miałem królki miałem dwa przypadki że samica zagryzła swoje młode jaka może być tego przyczyna prosze o rady ponieważ niedługo zaczną się wykoty co zrobić żeby to się nie powtużyło , a inny przypadek samica padła na tylnie nogi myśle że to mogło być odwapnienie jak temu zapobiegac

To moze być przez brak wody i przez to zagryza młode, lub głupia samica u mnie tez były takie przypadki.
Powinno się sprawdzać mioty żeby sprawdzić czy nie jest więcej jak 10 sztuk oseków oraz czy wszystkie są prawidłowo rozwinięte, ale ja tak nie robię. To jeszcze zależy taz od samicy jedna jest dobra a druga zła.
Mam takie pytanko czy jak dopuścicie samice do samca np kilka razy to zawsze jest pokryta czy zdarza się wam że nie okoci się wcale?