Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misiek12345    0

SKUP królików SOS

 

Witam zainteresowałem sie ostatnio królikami jak jest teraz z opłacalnoscia po ile waga zywa i po ile w skupie gdzie sa teraz skupy?kto jest teraz waszymi odbiorcami w jaki sposób sie reklamujecie króliki kupuja biedni bogaci? ja.

chciał bym spowrortem zaczoc hodowle ale teraz nie znam rynku niewiem od czego zaczoc gdzie szukac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

witam mam samice która ma sie kocić 15-16 marzec a zauwżyłem że robi gniazdo takie gniazdko ze słomy i siana ale nieraz je zadepta a potem zrobi nowe ale nie skubie sie jeszcze i na dodatek robi to gniazdo w tym koncie co sie załatwia co o tym sądzicie???

 

Według mnie to nic takiego!

Bo u mnie raz samica 10 dni przed robiła gniazdo!

Zdeptała znowu robiła a za 10 sie okociła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

mam pytanie dostałem takom młodą samiczke takom srokopisiatom jest to mieszaniec ma może z 4 miesiące chce ją sprzedać bo ja nie chce mieszańców i po ile są takie mieszańce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

zależy czy samica uścieliła już gniazdo dla młodych czy nie . Jak nie to spokojnie można czyścić , nawet lepiej bo nie będzie takiego syfu w klatce :) . Ja najpóźniej to tydzień przed wykotem , potem dopiero jak młode już mają z 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

to zależy bo w zime np. lepiej jak jest wiecej obornika bo jest cieplej ale w lecie to tak tydzień przed, a zimą to 2-3 tygodnie, przynajmniej ja tak robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber12    8

Mam do was pytanie a mianowicie , czy mogę dać owies zmieszany z granulatem samicom mającym młode a także kotnym?? Czy coś im się stanie?? , bo dotychczas dawałem granulat z owsem i innymi zbożami tylko młodszym królikom..Liczę na waszą pomoc..Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

bamber12 możesz dawać. ja daje cały czas samicą kotnym i mającym młode mieszanke owsa kukurydzy jęczmienia i pszenicy z paszą i nic im nie jest. to wszystko też pewnie zależy od królika bo jeden np nie wyjada pszenicy inny zostawia jęczmień a jeszcze inny kukurydze niechętnie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Można dawać granulat z owsem tylko na początku poprzyglądaj czy wszystko z nimi ok, jeżeli tak to nie musisz się o nic martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

>>> bamber 12

 

Jak masz owies to dawaj bez obaw , zwłaszcza karmiącym samicom , owies jest mlekopędny.

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Można trzymac w takiej stodole zawsze trochę cieplej zimą. Klatki dla samców na tucz to o wymiarach 50x50x50 jeżeli na tucz wtedy będą miały mało ruchu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber12    8

Może jest tu ktoś kto należy do związku i mógłby mi wyjaśnić czy ma się jakieś korzyści z tego i czy jest łatwiej sprzedać króliki?? Bo chciałbym się przestawić na hodowlę czysto rasową Barana Francuskiego oraz Kalifornijskiego Czarnego.. I tu moje pytanie do was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

mam pytanie mam samice która okociła się dziś drugi raz, za pierwszym razem zrobiła gniazdo ale małe znajdowały się poza nim i pomarzły a dziś jest podobnie, w narożniku jest gniazdo jak się należy, wchodzę zobaczyć jak tam sytuacja itp a małe rozniesione po prawie całym kojcu więc wziąłem je pozbierałem wsadziłem w to gniazdo i przykryłem sierścią i sianem ( nie wszystkie uratowałem) i zrobiłem taki kotnik żeby zapobiedz kolejnemu rozniesieniu. co o tym sądzicie, może ktoś miał podobnie?? i proszę o jakieś rady bo szkoda mi tych 10 małych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

>> bamber 12 .

Jeśli zamierzasz hodować króliki rasowe brać udział w wystawach , masz na to czas , to możesz się zapisać do którejś z organizacji zrzeszającej hodowców królików rasowych , jest ich chyba osiem , albo i dziesięć : )).

Korzyści ? Są tacy którzy chcą kupić zwierzaka z rodowodem i kartą ceny z wystawy i zapłacą znacznie więcej niż za królika " bez papierów " .; )

Ja gdybym miał zamiar hodować króliki rasowe to poszedłbym raczej w tym kierunku >>http://fur-farm.com/...rzt&Itemid=83��

(Objęcie stada zwierząt futerkowych oceną KRAJOWEGO CENTRUM HODOWLI ZWIERZĄT.)

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber12    8

A mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rodowodów.. Czy trzeba być w związku żeby mieć rodowody na młode?? (Chodzi mi o młode czy jak się nie jest w związku to nie można im dawać rodowodów??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MateuszXD mozliwe ze samica nie ma wystarczajaco duzo mleka i mlode poprost

u nie chca puscic sutka i samica wyciaga ich w ten sposob nie swiadomie nawet z gniazda.

 

bamber12 oby wystawic krolikowi rodowod musisz nalezec do zwiazku, ponad to chyba nawet rodzice tych krolikow musza posiadac rodowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

mam pytanie małe króliczki mają trzy tyg i zaczynają same jeść mogę już dognać tą samicę?? oczywiście zostanie ona z nimi jeszcze z dobry tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj