Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1750 odpowiedzi na ten temat

#881 Share krzysiekWolaSufczynska

krzysiekWolaSufczynska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2012 - 16:35

Hodowla królików a u mnie nie ma skupów :(

Edytowany przez krzysiekWolaSufczynska, 25 luty 2012 - 16:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 02:59
  •  

#882 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 luty 2012 - 19:24

Hodowla królików dajcie sobie spokój z skupami jak rzeźnia płaci po 6 zł i to sie nie opłaca to ile dostaniecie na skupie po 4 max 5 zł

Edytowany przez razor275, 25 kwiecień 2012 - 12:22.
Cytowanie poprzedniego posta

#883 Share swstaszko

swstaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 luty 2012 - 00:13

Hodowla królików witam wszystkich forumowiczów zapraszam na ciekawy materiał o hodowli królików http://tak-wszystkoo...i-krolikow.html pozdrawiam i życzę miłego czytania

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:32

Hodowla królików Nie kupuj na targu, tylko od hodowcy. Nie śpiesz się, porozmawiaj, a przy okazji nadstaw uszu, czy nie słychać kichania królików. Kiedy posłyszysz kichanie, uciekaj gdzie pieprz rośnie. Zapobiegniesz problemom z katarem, pasterellozą, weterynarzem, kosztami i likwidacją stada.

#885 Share nor3b

nor3b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2012 - 17:20

Hodowla królików Witam, a jaką rase polecacie hodować??

#886 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 28 luty 2012 - 19:08

Hodowla królików Tak jak wyżej rozmawialiśmy, najlepszą rasą zarówna dla początkujących jak i doświadczonych hodowców jest kalifornijski a puzniej nowozelandzki.

Wszystko zależy w jakim celu chcemy chować/ hodować króliki.

#887 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 16 marzec 2012 - 19:27

Hodowla królików Czy łubin żółty jest dobry dla króli?

#888 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 12:13

Hodowla królików Co się daje królikom? siano, trawę/konnic , liście , marchewki , owies , buraki , i co jeszcze wodę się daje królikom???

#889 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:04

Hodowla królików o jakich liściach piszesz ??
możesz dać jęczmień jeszcze no i woda obowiązkowo
suchy chleb, kolby kukurydzy, odradzam dawanie kapusty i sałaty

Edytowany przez razor275, 25 kwiecień 2012 - 12:22.

#890 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 06:56

Hodowla królików Podstawą żywienia jest WODA . Królik ma mieć wodę cały czas do picia. 24/7. Niezależnie czy to zima czy lato.

Najlepszym zbożem do żywienia jest jęczmień, mozna go podawać w 100 % w dawce. pszenica max 15-20 % w dawce, owies jest słaby ale dobrze działa na nasienie samców i przy odsadzeniu młodych jest pożyteczny w jakimś stopniu.

Do tego siano 1-2 razy dziennie.

Dodatkowo można dla smaku i urozmaicenia podawać, zielonki i inne warzywa i owoce, gałązki, zioła itp. ale w małych ilosciach.

Osobiście nie podaje żadnych zielonek (żywienie na sucho) wszystkich składników dostarczam przez granulat , zboża i preparaty dawane w wodzie pitnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 12:38

Hodowla królików

o jakich liściach piszesz ??
możesz dać jęczmień jeszcze no i woda obowiązkowo
suchy chleb, kolby kukurydzy, odradzam dawanie kapusty i sałaty

dlaczego odradzasz dawanie kapusty i sałaty??
no ale natkę/ liście pietruszki , marchewki, buraków można dać co nie jak kupowałem króle to gościu mówił że królom daje liście chrzanu i chyba chrzan a o wodę się zapomniałem zapytać

@Foster dzięki za odpowiedź , granulatem nie będę prawdopodobnie chował

Ja chowam dla hobby królom można dawać: trawę, lucerna , koni-cz, marchewkę pasternak , buraki , itp. ?ponieważ tego najwięcej będę miał

królom daje się w wyznaczonych godzinach? ,
królom trzeba dawać codziennie to samo jedzenie czy można różnie że dzisiaj to a jutro to ?

#892 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 24 marzec 2012 - 13:22

Hodowla królików

barti212121 postaram się odpowiedzieć na niektóre pytania.
hodujesz króliki ? Nie. Zajmuję się tylko chowem amatorskim. Hodowla, to wyższa szkoła jazdy.
Na jaką skalę ? Przydomową. Mam działkę 15 arów gdzie na 5 arach rośnie koniczyna. Zielonka, a także siano z tej powierzchni wystarcza mi na około 70 sztuk tuczników na mięso rocznie na zaopatrzenie rodziny. Do tego kupuję jęczmień, owies, pszenicę, słonecznik, granulat inny dla kotnych i karmiących matek, inny ( z kokcydiostatykiem) dla tuczonej młodzieży, u weterynarza szczepionki przeciwko myksomatozie i pomorowi, Biodylon przeciwko świerzbowi usznemu.
Jaka rasa najlepiej na mięso ? Na pewno nie belgi. Najbardziej odpowiednie są rasy średnie. Przeczytasz o nich na srokaczu. http://srokacz.pl/40...y_krolikow.html
Jakie muszą być warunki hodowli ? Jakiej hodowli? Bo każdej inne. http://srokacz.pl/42...ieszczenia.html
Ile samców na ile samic ? W chowie fermowym na jednego samca przypada osiem samic stada podstawowego. Ja mam 2 samce, gdyby jeden nie mógł, to drugi pomoże.
Jakie pomieszczenie na króliki ? Bez innych gatunków zwierząt króliki czują się najlepiej. Swój kurnik przerobiłem na królikarnię z klatkami. Żadnego drobiu. Kokcydioza jest zaraźliwa. W związku z tym, że w pomieszczeniu zamkniętym w czasie największych mrozów temp wynosi zero, w zimie też prowadzę wykoty. To najlepszy czas, bo nie ma komarów. Można postawić klatki na zewnątrz, ale wtedy z wykotów zimowych nici. W mojej okolicy psy wyżerają króliki, wobec tego zostaje tylko możliwość chowu w zamknięciu. W królikarni mam wodociąg i elektyczność, bez tego nie wyobrażam sobie pracy.
Masz może kontakt do jakiejś ubojni ? Nie sprzedaję, chowam dla dietetycznego mięska. Nie mam zamiaru oddawać za 6 zł królika, którego koszt chowu wynosi 11 zł za kilogram.
Polecam forum królikarza polskiego, oraz podręcznik Choroby królików podstawy chowu i hodowli.Teorię masz w podręczniku i na forach, praktykę radzę zacząć od wizyty u pobliskiego królikarza. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź

#893 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 24 marzec 2012 - 19:48

Hodowla królików @PIOTREK44 Króliki pobierają jedzenie ponad 40 razy dziennie po 2-3 minuty (tak piszą w książkach) ale ja daję swoim rano, południe i wieczorem i też rosną. Wg mnie lepiej dawać jest wszystkim zwierzętom przez cały rok to samo ponieważ wtedy bakterie w żołądku nie muszą się przystosowywać do innego żywienia ale w mały amatorski chowie nie ma to dużego znaczenia.

#894 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 07:50

Hodowla królików Już chyba wszystko wiem tylko morduje mnie jedno ile jednemu królowi można dać chleba suszonego? (chleb łamiący się w rękach?

#895 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 08:05

Hodowla królików Królik nie ma żadnych bakterii w żołądku :blink:

Króliki pobierają pokram praktycznie cały czas. Zawsze coś gryzą i jedzą.

Podawać jedzenie wystarczy 2 razy dziennie. Największa aktywność przypada oczywiście na noc.

Nie należy zmieniać paszy tylko dawć cały czas jedną.

Gwałtowne zmiany i mieszanie pokarmu bedzie powodować problemy z układem pokarmowym i zahwianie flory jelitowej. Co może spowodować biegunki, wzdęcia itp.

Dla urozmaicenia można podawć różne zielonki itp ale także regularnie, nie raz na tydzień.

PS, Chleb nie ma żadnych wartości odżywczych. Nic nie daje podawanie go. Czasami daje sie go samcom by "zapchać żołądek".

#896 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 18:39

Hodowla królików Piszesz że nie ma bakterii a flora to jaka- bakteryjna.

#897 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:04

Hodowla królików flora jest ale nie w żołądku tylko w jelitach

Edytowany przez razor275, 25 kwiecień 2012 - 12:23.

#898 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:07

Hodowla królików to przepraszam mój błąd

#899 Share bartek14333

bartek14333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:49

Hodowla królików Czy byłby ktoś zainteresowany kupnem krolików woj. wielkopolskie koło kościana?
Jeśli tak to proszę odpisać na e-mail bartek14aa@wp.pl lub na tej stronie

Edytowany przez bartek14333, 27 marzec 2012 - 13:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 28 marzec 2012 - 21:20

Hodowla królików witam a jaka masz rase na sprzedanie i oczywiście cena ja jestem z okolic Rawicza