Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#841 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:08

Hodowla królików tylko że kolego na samym sianku to beda ci rosły i rosły aż sie zestarzejesz ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 11:15
  •  

#842 Share dawidex

dawidex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 14:46

Hodowla królików WITAM.mam pytanie Czy ktoś mirze hoduje WJS chciałbym się coś więcej o nich dowiedzieć [ ciekawostki które sami doświadczyliście w waszych hodowlach. ]
Ja tą rasę hoduje pół roku. Wczoraj nabyłem rasowego sam
ca WJS.

#843 Share dawidex

dawidex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:01

Hodowla królików Witam, czy może ktoś z was wybiera się na wystawę królików, która odbędzie się w Wieluniu??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share grzesss

grzesss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:13

Hodowla królików orientuje sie ktoś po ile placą za kilo żywca kroliczego w Dębicy?

#845 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 luty 2012 - 22:16

Hodowla królików dawidex Miałem WJS i TB. Te drugie zostały, a WJS zlikwidowałem. Były ładne, to fakt. Szczególnie w momencie wybarwiania. Moja weterynarz powiedziała, że wyglądają jak owce czarnogłówki. Celem mojego chowu nie są jednak "lalki" tylko mięso. Być może trafiłem na nieodpowiednią samicę założycielkę rodu, bo jej córki były agresywne względem mnie i względem swojego potomstwa. Czegoś takiego nie obserwuję u TB. Łatwo dają się oswajać, nie gryzą, nie drapią, nie tupią w gniazdo, żeby zabić młode. Pozdrawiam

#846 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:31

Hodowla królików ja mam ten sam problem z baranem jest agresywna młode tratuje i jej dzieci też sa agresywne
zapewne to jakaś odosobniona sztuka ale wnerwia jak wkładasz jej jedzenie a ona atakuje z pazurami i siekaczami miałe dwie rękawiczki ale i tak je przegryzła
natomiast kalifornijskie są łagodne i bardzo opiekuńcze

#847 Share Simsons51enduro

Simsons51enduro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 luty 2012 - 16:19

Hodowla królików Mam 1 samca i 3 samice króliki mają apetyt jednak zaczyna mi brakować burakow a one nie chcą wody pic nie wiem jak nie skłonic do picia wody

#848 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 luty 2012 - 16:48

Hodowla królików

Mam 1 samca i 3 samice króliki mają apetyt jednak zaczyna mi brakować burakow a one nie chcą wody pic nie wiem jak nie skłonic do picia wody

spróbuj kolego z ciepłą ale przegotowana wodą u mnie zadziałało

#849 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:08

Hodowla królików Już którąś zimę z rzędu moje króliki obywają się bez buraków. Dostają tylko resztki kuchenne po jarzynach. Ale w sklepie kupuję specjalnie konserwy w puszkach odpowiedniej wielkości. Po zjedzeniu zawartości dokładnie myję i stosuję oprócz poideł kulkowych. 450 ml to minimum wody na średnią sztukę na dobę. W niektórych klatkach jest nawet kilka miseczek. Nabieram letnią wodę (taką jak do mycia rąk) do butelek po wodzie mineralnej. Niosę tego całe wiadro do królikarni i tam przelewam do poideł kulkowych i miseczek. Króliki bardzo chętnie piją, bo mają oprócz tego pasze suche granulat, mieszankę zbóż i siano). Odkąd poję ciepłą wodą w zime - nie kichają. A temp. w królikarni w czasie mrozów to tylko zero.

#850 Share konrad19941

konrad19941

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:22

Hodowla królików ja miałem kiedyś ponad sto ale zrezygnowałem bo nie było opłacalności i w dodatku jeszcze choroba się wjebała i koniec hodowli :) teraz to mi sie już by nie chciało od początku zaczynać wszystkiego :) chyba że kilka sztuk dla siebie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:54

Hodowla królików czym szczepicie króliki ja wykożystałem castomix
w tamtym roku nic sie nie działo w tym te same króliki po 12 dniach maja objawy Myksomatozy
na 8 zaszczepionych 3 maja objawy
sądze ze to poszczepienna ale nigdy sie z tym nie zetknołem i co tu robić
posrana ta szczepionka macie może jakieś pewniejsze ??

#852 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 14 luty 2012 - 20:34

Hodowla królików wykorzystałem, zetknąłem...itd

#853 Share JKXX

JKXX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:29

Hodowla królików Witam mam takie pytanie do hodowcow,czy kroliki robią kupke w jednym miejscu klatki czy gdzie popadnie.Chcialbym zrobic klatke z rusztem w podlodze.Ruszt w kącie klatki 20x30cm,jest sens?
Dzieki za odpowiedz pozdrawiam.

#854 Share Arturolnik

Arturolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,gołębie,sport

Napisany 15 luty 2012 - 18:22

Hodowla królików Kolego ja z własnego doświadczenia wiem że to zależy tylko i wyłącznie od królika gdzie robi kupę ,u mnie niektóre sr**ą po całej klatce a inne w jednym miejscu, więc nie wiem czy to zda egzamin jak coś to na połowie przynajmniej zrób siatkę i dawaj jeść w tym miejscu gdzie niema siatki tak żeby nie miał miejsca na sranie .

#855 Share dawidex

dawidex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:21

Hodowla królików WITAM.Kolego JKXX. Ja również zauważyłem takie coś . Dorosłe u mnie w większości mają swoje miejsca gdzie się załatwiają ale młode dopiero się z czasem się tego uczą .Ja nie stosuje klatek z rusztem w podłodze więc nie mam doświadczenia ale się o tym naczytałem i nie radze.

#856 Share JKXX

JKXX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:13

Hodowla królików
dawidex dlaczego napisales nie radze

#857 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 16 luty 2012 - 20:17

Hodowla królików Koledzy mam pytanie ! Jest sens hodować króliki jako dochód? Czy to jest opłacalne ? czy jest w ogóle jakiś skup mięsa ? Jeśli to jest opłacalne to jaka ilość matek najlepiej Jaki areał najlepiej przeznaczyć na w miarę opłacalną hodowlę Jakie pasze przygotować dla nich siano i co jeszcze Mam ok 4 ha łąk ile mogę uchować na tym Czy w ogóle warto inwestować w tę hodowlę ? Będę wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam

Edytowany przez barti212121, 16 luty 2012 - 20:25.

#858 Share dawidex

dawidex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:44

Hodowla królików JKXX.Nie radze to jest moje zdanie w tej sprawie.

#859 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 16 luty 2012 - 20:59

Hodowla królików prosze o odpowiedz

prosze o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Mohyl

Mohyl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 luty 2012 - 10:17

Hodowla królików

prosze o odpowiedz

prosze o odpowiedz

z tego co mi wiadomo to grupa polrabit z Krotoszyna płaci około 6 zł za kg ale musisz mieć około 1500 sztuk powyżej 2,8kg by je od ciebie odebrali inaczej sam zawozisz
czy opłacalne raczej słabo