Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1750 odpowiedzi na ten temat

#581 Share pawel675

pawel675

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 15:36

Hodowla królików Króliki są zakocone ok 2 tyg. wiec na wykot za wcześnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 00:50
  •  

#582 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 25 lipiec 2010 - 18:44

Hodowla królików Dlaczego za wcześnie?? Moja samica nadarła sierści 10 dni przed wykotem :)
Forza JUVE!!!

#583 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 14:36

Hodowla królików Witam. Oj nie zrobiłeś wszystkiego książkowo. "Wizyta" samicy u samca czyli krycie ma przebiegać pod ścisłą kontrolą hodowcy. Samicę się wkłada do klatki samca na 5 do 10 minut. Trzeba wtedy obserwować czy samiec spadnie i zamruczy. Wtedy skok jest udany i można zapisać datę w kalendarzu, za 31 dni wykot. Jeżeli do krycia nie dojdzie, samicę trzeba z klatki samca usunąć. Nie wolno jej zostawiać. Na drugi dzień powtórzyć wizytę. A jak nie pokryje to na trzeci, czwarty itd. do skutku. Zostawianie bez kontroli powoduje niewiedzę czy zakocona czy nie. Około 16 dnia samica może wyrywać sierść i ścielić gniazdo, jest to ciąża urojona. Dla hodowcy sygnał - do samca. Pokryje, to potwierdzi, że to była ciąża urojona. Gdy samica ucieka tzn. kotna i czekać do około 31 dnia na wykot. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share weterynarz

weterynarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:52

Hodowla królików Racja - zawsze do klatki samca samice należy wsadzić.

Bardzo ważny jest tzw. odruch tolerancji - samica dopuszcza samca i nie ucieka.
Kolejną bardzo ważną kwestią jest moment ejakulacji (wytrysku) u samca. Widać go właśnie po tym, że samiec spada z samicy, czasem nawet trochę jakby próbował się zwinąć w kłębek i na pewno mruczy.

Po takich faktach samica na 99,9% zajdzie w ciąże.

Nie zawsze po tych 16 dniach jest konieczność wsadzania do samca samicy aby stwierdzić czy samica jest kotna. Czasem w 7-8 dniu ciąży można dość łatwo stwierdzić przez omacywanie czy samica jest w ciąży

#585 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 04:18

Hodowla królików Witam. Badanie kotności metodą palpacyjną, czyli przez obmacywanie najlepiej wykonywać w 14 dniu po pokryciu. Później płody robią się miękkie i łatwo je uszkodzić. Wcześniej są małe i można je pomylić z zawartością jelita. Ogólnie - ktoś musi tego nauczyć. Doświadczony hodowca z okolicy lub dr Leszek Gacek, który na fermie w Chorzelowie prowadzi szkolenia. http://www.sima.of.pl/
Pozdrawiam

#586 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 17:46

Hodowla królików Witam. Mój brat ma 9 królików o wadze około 3 kg, i jedną matkę i tu jest sęk. Czym karmić króliki zimą??

#587 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 19:15

Hodowla królików Można karmić zbożem-jęczmień owies, sianem, marchew, buraki pastewne, kapusta, suchy chleb.
hoduję króliki

#588 Share klopotny

klopotny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 20:56

Hodowla królików Witam, posiadam 10h ziemi ornej wraz z chlewem, 8h mam oddane w dzierżawie ale na drugi rok kończy się i zabieram ziemie spowrotem. Moje pytanie brzmi czy opłaca się hodować króliki na własnym gospodarstwie tz. bez dużych ilości pasz kupnych a na zielonym i zbożu zebranym z pola plus dokupywanie jakiegoś koncentratu i mieszanie ze zbożem. Na początku chciałbym zacząć z około 50 samicami, hodowałem już kiedyś je ale miałem tylko 4 samice i sprzedawałem je do skupu który sam przyjeżdżał za 5-6 zl za kg ale to było bardzo dawno temu.

#589 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 20:54

Hodowla królików Jak masz 50 samic trzymać to lepiej ciele kup. Zysk większy i pewniejszy. Na króliku są grosze a nie zyski i roboty kupa. Dopuszczanie, kocenie, odsadzanie, szczepienie, a bywa tak że szczepionki nic nie dają i pada całe stado. Teraz nie wiem czy ktoś 5 zł za kg zapłaci... Na 18 hektarach można zaszaleć. Jak ziemia 3-5 klasa to rzepak i pszenicę można siać.

#590 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 październik 2010 - 06:07

Hodowla królików Witam. Szukam kogoś kto potrafi zbilansować dawkę pokarmową pod względem energii, sm. i białka. Mam normy i arkusz kalkulacyjny. Potrzebny mi sposób postępowania. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share mielosz

mielosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:39

Hodowla królików Jak sądzicie czy króliki wogule opłaca się hodować z góry dzięki za odpowiedz

#592 Share pieter1982

pieter1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 13:02

Hodowla królików Maciek4-a co cie dokładnie interesuje? Bo mogę ci napisać przykłady dawek pokarmowych dla królików i wartość pokarmową tych dawek

#593 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 22:47

Hodowla królików Witam. Przykładów mam aż za dużo np. Kostro i Gliński - Choroby królików, Roman Kopański - Racjonalny chów królików, www.sima.of.pl. Sposób postępowania w przypadku żywienia przeżuwaczy znalazłem tu: http://www.djg.pl/cd...RAtion_2.63.pdf
Interesuje mnie bilansowanie dla królików. Nie gotowe dawki, tylko bilansowanie takich pasz jakie ja akurat mam w gospodarstwie. Pozdrawiam

#594 Share mielosz

mielosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 18:06

Hodowla królików Jaka rasa królików najszybciej rośnie

#595 Share mielosz

mielosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 19:59

Hodowla królików Co wy sobie w h*ja lecicie do k**wy nędzy czemu ni nic nie odpisaliście

#596 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:09

Hodowla królików A co taki zniecierpliwiony? Weź na wstrzymanie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#597 Share mielosz

mielosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 18:26

Hodowla królików to sie k**wa mać wreszcie dowiem jaka rasa najszybciej rośnie czy nie wy obiboki pier**lone

+10%

Edytowany przez andrzej2110, 20 listopad 2010 - 18:29.

#598 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 06:50

Hodowla królików Witam hodowców królików. Przyszła zima i podrożały pasze. Kupuję teraz granulat po 37 zł za worek 25 kilogramowy. Jak to jest u Was? Jakie macie ceny? Pozdrawiam

#599 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 11 grudzień 2010 - 16:44

Hodowla królików Ja za KanisanQ płacę 2zł/kg, w workach po 20 kg.
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, elektryka

Napisany 12 grudzień 2010 - 19:31

Hodowla królików Witam, jako że jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkich powitać :huh:
Nie chce zakładać zbędnego tematu więc napisze tutaj, czy wie ktoś gdzie znajduje się skup królików w woj. Dolnośląskim i ceny? Pozdrawiam