Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#521 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:40

Hodowla królików A nie wykluczasz możliwości pozżerania przez samice?? Bo u mnie takie przypadki mialy miejsce tzn olbrzymy generalnie rodzą się bardzo duże i np u mnie samice zwykle po pokryciu samcem belga nie mogły się wykocić a króliki rodziły się martwe i królica od razu je zjadała... miałem takich kilka przypadków generalnie nie polecam mieszania królików rożnej wielkości...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 15:10
  •  

#522 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 12:07

Hodowla królików Ja mam obecnie 10sztuk tych zwierząt, w ubiegłym roku miałem 20. Niestety ciężko mi jest wychodować większą ilość królików ponieważ mam problem ze sprzedażna, w moim województwie nie mam zadnego skupu wiec sprzedaje po ludziach ale to się zbyt nie opłaca. Zazwyczaj tylko młode się srzedają i to w cenie od 5 do 15 zl

#523 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 29 sierpień 2009 - 14:01

Hodowla królików Chłopaki co mam zrobić gdy panuje kanibalizm wśród królików....

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 29 sierpień 2009 - 14:29

Hodowla królików Napisz coś więcej. Z jednego gniazda czy łączone... i jaki wiek

#525 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 29 sierpień 2009 - 21:50

Hodowla królików Łączone a występuję to prawie w każdej klatce ...

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#526 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 22:37

Hodowla królików W jednym wieku? U mnie się to zdarzało sporadycznie ze się gryzły to je najczęściej przesadziłem do innej klatki i był spokój.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#527 Share ufosi

ufosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:21

Hodowla królików Witam

Myślałem tak nad hodowlą królików, jak byłem mały to miałem dwa króliki, ale jeden uciekł a drugi zdechł już chyba ze starości... Sam to słabo pamiętam :D.

Mam gdzieś starą klatkę coś około 50cm szerokości - 1,5m długości i 20cm wysokości. Ile królików kupić? Ile samic, ile samców? Tak w ogóle to opłaca się teraz kupić króliki, czy lepiej po zimie? Karmiłbym je owsem, trawą i takimi chwastami jakby mama wyplewiła ogródek. Do tego stały dostęp do wody i jakaś pasza wzmiacniająca czy coś takiego, albo jakiś dodatek do wody, pamiętam, że coś takiego kupowałem. Jak sądzicie sprzedam takie króliki na targu? Sprzedawać młode czy stare króliki? Jak nie na targu to gdzie znaleźć odbiorców? Z góry dzięki za odp.

#528 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 12:47

Hodowla królików Chwastami je chcesz karmić? ;/ 20 cm to za niskie, króle potrafią przeskoczyć przez metrowe ścianki. Jeden samiec wystarczy, i tak musisz trzymać go osobno bo biedak kopnie w kalendarz jak będzie miał non stop samice. Ja bym zaczął hodowle po zimie bo już jesień idzie, trawa się będzie kończyć, poza tym zimą wolniej rosną. To czy sprzedasz młode czy stare to zależy od ciebie. Wchodzisz na targ patrzysz gdzie stoją z królami, rozstawiasz się i czekasz na kupca :). No i oczywiście obowiązkowo szczepienie pomór + myksomatoza.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#529 Share ufosi

ufosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 14:55

Hodowla królików Wymiary podałem na oko. Ale cała klatka jest żelazna i ma u góry dach, cała klatka jest z prętów zespawana około 1-2mm rozstaw prętów co jakieś 2cm.

#530 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 19:58

Hodowla królików Na początku wystarczy Ci jak kupisz dwie samice najlepiej gdyby były zakocone, bo samiec przyda się tylko na początku a potem będzie trzeba go tylko karmić. Musisz postarać się o więcej zielonej paszy np. koniczyna. Jeśli trzymałbyś je również w zimie to musisz zadbać o marchew czy buraki pastewne i siano. Króle możesz sprzedawać znajomym lub też obcym :) na mięso-ja tak robię. Wystarczy rozgłosić sprawę i chętnych nie powinno brakować.
Powodzenia :)
hoduję króliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:39

Hodowla królików @wojciechu a ile ich masz i miesięcznie sprzedajesz?
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#532 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:48

Hodowla królików 2 samice to można mieć dla siebie, a na sprzedaż to moim zdaniem za mało. Hodowałem króliki ale to ryzykowne zajęcie.W kilka dni potrafi zdechnąć całe nawet zaszczepione stado. A co do kanibalizmu to jeśli samice zjadają młode to może im brakować wody albo to uwarunkowanie genetyczne i radziłbym wymienić stado. Jeśli natomiast dzieje się to u starszych osobników to się zdarza jak są razem samice albo samce.

#533 Share karol1980

karol1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:40

Hodowla królików witam! chciałbym dowiedzieć się o skup królików w województwie Mazowieckim i o ich aktualną cenę.Mój e-mail karol_chmielewski80@wp.pl
Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam. :lol:

#534 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:08

Hodowla królików

@wojciechu a ile ich masz i miesięcznie sprzedajesz?

Witam. Nie powiem ile miesięcznie królików sprzedaję, bo sprzedaję jak mam klienta i mam zwierzynę. Powiem tak: pd wiosny sprzedałem około 40 królików, teraz mi jeszcze kilka zostało i mam wykot pod koniec stycznia.

Jeśli mogę jeszcze w czymś pomóc to chętnie to zrobię
hoduję króliki

#535 Share karol1980

karol1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:45

Hodowla królików Ponawiam moją prośbę o podanie adresu skupu króli w województwie mazowieckim i ich aktualną cenę

#536 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 08 styczeń 2010 - 17:12

Hodowla królików A nie wiecie czy w woj.podlaskim są jakieś skupy królików? Lub ktoś ma nr gg lub kom do kogoś kto skupuje króliki (najlepiej jakby sam przyjeżdżał po króle)?

#537 Share Adrian14

Adrian14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2010 - 19:24

Hodowla królików Ja mam tylko jednego samice i narazie nie sprzedaj

#538 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:39

Hodowla królików Nie wiem czy firma koneser z Wyszkowa nie kupuje królików-to taka mała masarnia produkująca metodami naturalnymi, ekologicznie. Wklep w googlach to wyskoczy ci taka "niedorobiona" stronka i znajdziesz telefon:)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#539 Share Damianoo

Damianoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 luty 2010 - 13:09

Hodowla królików Witam :blink: Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś skupy na terenie woj.Wielkopolskiego .... Zamierzam się zająć Hodowla królików tylko muszę wiedzieć czy będzie zbyt .... Jeśli coś wiecie to piszczcie. A w jakiej cenie są króliki ??? W ubojni Koło Krotoszyna płacili 4.50 zl za kg , ale musiały być rasowe. A teraz zamknęli aż do odwołania i nie wiem czy otworzą , a jeśli otworzą to kiedy. Wiec proszę o jakieś dane na ten temat .... Z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share krzysztoff97

krzysztoff97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,motoryzacja,rolnictwo.:) zwyczajny chłopak z Pomorza

Napisany 07 luty 2010 - 20:18

Hodowla królików Ja mam średnio do 20 sztuk i hoduje dla siebie i na sprzedasz
 http://www.youtube.com/user/TheKrzysiek97#p/u profil na youtube