Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Maciek3

Maciek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 maj 2009 - 22:47

Hodowla królików Nie szukam zwady, tylko rady. W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi: kiedy się pokora u mądrości radzi. Ale dość tej poezji. Dzięki za link. Dalej jestem w punkcie drugim, zbieram informacje. Dopiero, gdy się dowiem - zdecyduję.
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/futerkowe/krolik_na_stanowisku,c90a685515b453e0d3e2.html Pozdrawiam

Mam, znalazłem, dziękuję
Odwiedź stronę Produkcja żywca króliczego
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 16:14
  •  

#462 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 maj 2009 - 10:57

Hodowla królików Ja nie daję swoim królikom wody i jest ok. Bo jak dawałem to parcha miały :P

#463 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 30 maj 2009 - 12:43

Hodowla królików Co miały? Nie rozumiem jak można nie dawać wody jeszcze przy suchej paszy...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 30 maj 2009 - 15:03

Hodowla królików Nie wiem dlaczego dawanie zwierzętom wody łączysz z parchem. Jeśli miałeś problemy z utrzymaniem czystości wody to było zakupić poidełka. Ja tego po prostu nie pojmuje jak ludzie mogą zwierzętom wody nie dawać. Jeśli myślisz że wystarczy im ta zawarta w burakach, zielonce to się mylisz.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#465 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 maj 2009 - 15:25

Hodowla królików No wiem ale jak moje króliki dostawały wodę i zielonkę to miały ''parcha'' (strupy w uszach)więc musiałem wybrać i żyją przecież w jabłkach i marchwi i burakach jest dużo wody. :P

#466 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 maj 2009 - 17:34

Hodowla królików A moje odwrotnie. Bo te co dostają u mnie wodę to nie mają strupów a kupiłem od kolegi on nie daje wody to właśnie ma.
Ja nie wiem jak to można zwierzętom wody nie dać. Pożyczałem od kolegi samca do samicy to (samiec nie dostaje wody) to on najpierw się bierze za wodę a później za samice

#467 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 maj 2009 - 17:39

Hodowla królików Maiłem kilka lat temu trochę królików i nigdy nie dostawały wody. Wystarczy im ta zawarta w paszy chyba że dostają sam granulat to wtedy muszą pić. A jak jedzą coś soczystego to woda jest zbędna.

#468 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 30 maj 2009 - 18:32

Hodowla królików Ja swojego czasu trzymałem dość dużo królików i te nawet zimą dostawały trochę wody (warunki pozwalały na to że nie zamarzała) a nie mówi się już latem w wysokiej temperaturze. Samice z małymi to mogłyby pić prawie na okrągło, dodam że samicom które karmiły małe dawałem nawet mleko krowie później i małe piły tylko trzeba myć miseczki i uważać by mleko się nie skwasiło!!!

#469 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 30 maj 2009 - 18:41

Hodowla królików U mnie tak samo nawet w zimne dni daje wodę nie mówiąc o lecie. Na początku wakacji postaram się zrobić system pojenia, narazie daje im 2x dziennie w metalowych miskach (akurat mam takie płytkie nierdzewne) i piją zawsze. A jeśli ma strupy w uszach to po prostu jest chory i go trzeba leczyć. Ciekawe jak tobie dawali tylko jabłka i buraki czy by ci się nie chciało pić...

A-Mount Alpha user

#470 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 30 maj 2009 - 20:28

Hodowla królików Ja tez zawsze daje wodę królikom cały czas nawet w zimę ( jak zamarznie to trochę ciepłej wody i się rozpuści ) zawsze 2 razy dziennie wymieniam nawet jak im zostanie np. z rana to wylewam i daje świeża. Nie umiał bym tak nie dać za bardzo lubię zwierzęta żeby tak robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:28

Hodowla królików Parch w uszach a dawanie lub nie dawanie wody nie ma ze sobą nic wspólnego! jak wogóle można to ze sobą łączyć!? Na parch w uszach to novoscabin przetrzeć strupy i po problemie a wodę króliki muszą mieć czy lato czy zima...
Podstawa to higiena w klatkach czystość, i wtedy parcha w uszach nie będzie a jeśli już to sporadycznie, takie jest moje zdanie...
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#472 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:31

Hodowla królików Parch to właśnie skutek złej higieny, zarażonych królików które były kupione, lub inne gryzonie w pomieszczeniu np. szczury, myszy ip.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#473 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:39

Hodowla królików Króliki maja taki przewód pokarmowy,ze jak dostana za sucha pasze a nie będą miały wody to tracą apetyt, podobnie jak większość zwierząt. Wiec najlepiej jakby miały stały dostęp do wody. Natomiast, gdy damy np mokra zielonkę to muszą mieć dostęp np. do siana, lub słomy bo inaczej będą miały wzdęcia. A na tzw. parcha to najlepiej iść do weterynarza i kupić coś na świerzb + dezynfekcja klatek, karmidel itp, a następnie nie dopuścić do kontaktu z chorymi zwierzętami.

#474 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:46

Hodowla królików Otóż jest tak:
Parch- efekt złej higieny, wilgotne pomieszczenia, rzadka zmiana ściółki itp, leczenie za pomocą zwykłego czyszczenia uszu, pomocny jest zwykły olej jadalny który można wstrzyknąć do ucha za pomocą strzykawki, olej zmiękcza parchy i łatwo je usunąć
Świerzb uszny- wygląda jak parch, ale jego przyczyną są świerzbowce które wiercą kanaliki w skórze i sobie tam siedzą, leczenie za pomocą preparatów np biodylon, novoscabin, itp, wystarczy dwa lub trzy smarowania i czyszczenia uszu

Wiem z doświadczenia że takie leczenia są w 100% skuteczne, ale te choroby powracają prędzej czy później, nikt mi nie wmówi że jego hodowla jest od nich wolna

#475 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:56

Hodowla królików Przestrzegam przed wlewaniem jakichkolwiek specyfików strzykawką do ucha, takie działanie może powodować dostawanie się wstrzykiwanego preparatu do ucha środkowego i co za tym idzie poważne infekcje, jeszcze raz polecam novoscabin, na świerzb, płatek kosmetyczny umoczyć w preparacie i przetrzeć strupy, po 2 dniach znikają, preparat dostępny w każdej aptece bez recepty w cenie ok. 24zł za 150ml.
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#476 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:26

Hodowla królików Jakim cudem chorobę grzybiczą chcesz wyleczyć preparatem na pasożyty???
Czy Ty masz dziurę w uchu i jeśli np myjesz się i woda wpłynie Ci do ucha to dostaje się do jego wnętrza???

#477 Share Maciek3

Maciek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 00:09

Hodowla królików Proponuję poczytać na temat trąbki Eustachiusza np. na Wikipedii.

Mam natomiast pytanie o środek na pasożyty. Między innymi świerzb uszny. Wet zaproponował mi DLA KRÓLIKÓW Vetamectin zawierający iwermektynę, a przeznaczony dla świń, bydła i owiec. Czy ktoś to stosował u królików?

#478 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:42

Hodowla królików Novoscabim jest środkiem przeciw świerzbowym a nie przeciw pasożytniczym, proponuje przeczytać ulotkę

#479 Share Maciek3

Maciek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 23:14

Hodowla królików Znalazłem ciekawą stronę o pasożytach.
Odwiedź stronę
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 19:55

Hodowla królików Oczywiste że novoscabin jest na świerzb nie na pasożyty. My co jakiś czas kontroluje uszy królikom i każdy lekki przypadek świerzbu odrazu traktujemy novoscabinem ale rzadko się zdarza.

A-Mount Alpha user