Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Franz

Franz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, samochody, sprzęt rolniczy, mechanika, wędkarstwo.

Napisany 13 marzec 2009 - 21:37

Hodowla królików No ciężko stwierdzić, ale minimum to pewnie z 50 samic i to przy dobrej cenie skupu i stałym odbiorcą. Rasę nowozelandzką białą lub kalifornijską i raczej króliki czystej rasy. Wydaje mi się że dało by się z tego wyżyć aczkolwiek jest trochę przy tym roboty zresztą jak przy każdych zwierzętach. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 20:45
  •  

#402 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 20:59

Hodowla królików

Siema mam takie pytanie (z ciekawości ;) ) Ile według was trzeba by było hodować królików (samic) żeby można z tego wyżyć? ;) Oczywiście chodzi mi o hodowle na mięso.

Pozwólcie że zabiorę głos bo akurat wiem co nieco na ten temat.
Więc tak - przy cenie 4-5 zł za kilogram żywej wagi zarabiamy na 1 króliku około 5 złotych może mniej. Dlatego tak mało gdyż brojler króliczy powinien mieć około 3 kilogramów - po odliczeniu karmy, szczepień, wody, prądu amortyzacji budynków, sprzętu i stada podstawowego zostaje około tych nieszczęsnych 5 złotych. Żeby zarobić np. 3 tysiące złotych potrzebujemy +- 600 królików. To się wiąże z posiadaniem +- 100 samic zdolnych wykocić się 1 raz na 2 miesiące czyli krytych około miesiąc po wykocie. Żeby utrzymać ciągłość potrzeba +- 200 matek - jedna samica przy wykocie posiada 6-8 młodych (wartość średnia ważona).

#403 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:58

Hodowla królików A ja mam pytanko po czym poznać że samica jest zakocona?? <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:04

Hodowla królików Jest pewna metoda ale to tylko dla "zawodowców". Ręką się wymacuje płody ale trzeba to robić bardzo delikatnie żeby nie doszło do poronienia w skutek zbyt mocnego ucisku.

#405 Share michal1204

michal1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:04

Hodowla królików Ja tam nie sprawdzałem czy jest <_< mój zawsze celnie strzelał

#406 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:07

Hodowla królików A u mnie powinna się okocić i nic mam teraz 2 zakocone i chcę być pewny

#407 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 08:14

Hodowla królików Można USG zrobić <_< A tak na serio to można puścić samicę do samca około tydzień po pokryciu i jeżeli wtedy będzie uciekać to prawdopodobnie jest zakocona.
hoduję króliki

#408 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:14

Hodowla królików A czy wy tak mieliście że samica się okociła w ogóle puchu nie narwała, małe leżały w paru miejscach po klatce porozrzucane?

#409 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:17

Hodowla królików Tak, opisane stronę wcześniej <_< .

#410 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:25

Hodowla królików

A czy wy tak mieliście że samica się okociła w ogóle puchu nie narwała, małe leżały w paru miejscach po klatce porozrzucane?

Niestety takie zachowanie samicy jest bardzo często spotykane <_<
hoduję króliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 21:04

Hodowla królików

Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

Pytam bo jestem zainteresowany ich hodowlą.

A co to znaczy że samica "ma ruje"?? <_<

#412 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 21:08

Hodowla królików To znaczy ze w tym czasie jak wpuścisz samca to będziesz miał małe.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#413 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 21:08

Hodowla królików Ruja czyli tzw: cieczka faza płodności samic w cyklu rozrodczym <_<.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#414 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 22:01

Hodowla królików

Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

A co to znaczy że samica "ma ruje"?? <_<

To znaczy ze w tym czasie jak wpuścisz samca to będziesz miał małe.

Ruja czyli tzw: cieczka faza płodności samic w cyklu rozrodczym :).

Przepraszam że w ten sposób ale szlag mnie trafia jak ktoś pisze coś nie mając o tym zielonego pojęcia. Króliki należą do zwierząt poliestrycznych - czyli jajeczkowanie u samicy wywołuje stosunek płciowy. Króliki NIE MAJĄ ruji.

#415 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 14:12

Hodowla królików Czyli że za każdym razem jeśli się puści samicę do samca to będzie zapłodniona? Bo jeśli u królika ruja nie występuje to ja to tak rozumiem. Dobrze myślę?
hoduję króliki

#416 Share Lisek94

Lisek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 15:27

Hodowla królików

Przepraszam że w ten sposób ale szlag mnie trafia jak ktoś pisze coś nie mając o tym zielonego pojęcia. Króliki należą do zwierząt poliestrycznych - czyli jajeczkowanie u samicy wywołuje stosunek płciowy. Króliki NIE MAJĄ ruji.

Przepraszam, że tak powiem, ale czy Ty kiedykolwiek widziałeś królika?... Króliki mają ruje!

Czyli że za każdym razem jeśli się puści samicę do samca to będzie zapłodniona? Bo jeśli u królika ruja nie występuje to ja to tak rozumiem. Dobrze myślę?

Można, by tak powiedzieć że zawsze będą młode, ale często tak nie jest. Samica będzie miała młode tylko wtedy gdy ona tego będzie chciała, bo inaczej będzie uciekać od niego, a nawet próbować odgryść mu "klejnoty".

#417 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 17:01

Hodowla królików Króliki maja ruje prawie stale jeśli samica przyjmuje samca to znaczy że jest gotowa do tego żeby mieć młode.

#418 Share Lisek94

Lisek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 17:41

Hodowla królików Dokładnie tak <_< Jeśli tylko chce to młode mogą być cały rok :)

#419 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 08:24

Hodowla królików

Przepraszam, że tak powiem, ale czy Ty kiedykolwiek widziałeś królika?... Króliki mają ruje!

Jak byś przeczytał chociaż kilka stron w tym temacie to wiedziałbyś że ja mam dość duże doświadczenie w hodowli królików. Kiedy ja hodowałem króliki ty wchodziłeś na stojąco pod stół, a o piwie mówiłeś, że jest bee.
Ruja jest to następstwo owulacji czyli pękanie pęcherzyka Graffa. Następnie jest produkowane ciałko żółte aby w razie zapłodnienia komórki jajowej mogła się ona wszczepić w ściankę macicy. To tak w skrócie.
A króliki są zwierzętami poliestrycznymi - czyli pękanie pęcherzyka Graffa jest następstwem aktu kopulacyjnego (zapytaj rodziców co to jest).
Zające mają ruję i tu trzeba się zgodzić a króliki nie mają więc jeśli masz inne zdanie na ten temat to się nie wypowiadaj więcej bo nie masz racji i tylko niepotrzebnie siejesz zamęt w temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 09:50

Hodowla królików

Można, by tak powiedzieć że zawsze będą młode, ale często tak nie jest. Samica będzie miała młode tylko wtedy gdy ona tego będzie chciała, bo inaczej będzie uciekać od niego, a nawet próbować odgryść mu "klejnoty".

U mnie zawsze ma małe jak wpuszczę do samca nawet jak samica ucieka to on ją w końcu "dopadnie" i nie próbuję mu odgryźć "klejnotów"