Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#381 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 09:36

Hodowla królików Siemka, jeszcze raz, mam jeszcze jedno pytanko, a więc siatka jak by mnie interesowała ma tylko 100 cm wysokości, teraz chcąc ją wkopać 30 cm w ziemie to nad ziemią zostanie raptem 70 cm, na moje to za mało, i króliki mogą sobie przeskakiwać. Co mam zrobić, mam trzy wyjścia :

1. Po pierwsze mogę wkopać tą siatkę http://www.hodowlany...wanizowana.html
na 30 cm w ziemie i zwiększyć jej wysokość tą : http://www.hodowlany...o_25x25_cm.html o następne długie kawałki pocięte po 30 cm

2. Po drugie mogę wykorzystać tą siatkę http://www.hodowlany...wanizowana.html i oszczędzić trochę na długości, i tą pociąć na kawałki, i podwyższyć o 30 cm. Jest to najdroższy sposób, więc nie uśmiecha mi się, no ale jeśli będzie lepiej się sprawowała od tej szmacianej to może jeszcze trochę kasy bym oszczędził :P
ó
3. Po trzecie to myślałem zastosować stare płyty eternitowe, które zostały po rozbiórce starego budynku, dziś dokładnie pujde policzyć na jaką długość ogrodzenia by mi wystarczyły, i wkopał bym na 30 cm w ziemie kawałki płyt eternitowych, a na górę siatkę http://www.hodowlany...wanizowana.html

Ogólnie to wczoraj mierzyłem wszystko w sadzie co i jak, docelowa szerokość wybiegu będzie miała 15 metrów, długość zależy, ale od 25 do 30 m, ale z możliwością przedłużenia do 50 metrów dł. Cały wybieg będzie podzielony co naj mniej na dwa sektory, docelowo na cztery, na samym środku będzie ustawiona tzw. budka dla nich o powierzchni 5 x 5, będzie składała się z czterech poziomów ( do każdego sektora wybiegu będzie jedno piętro :P ) Co o tym myślicie ?? Pomysł zaczyna nabierać pierwotnych kształtów, na razie zbieram fundusze na stado podstawowe i na cały wybieg :P Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

EDIT : A ostatnio znalazłem baaardzo ciekawy artykuł pisany przez hodowcę, ten pan zastosował taką samą siatkę jaką ja chciałem od początku, z tego co tam pisze to super sprawa, życzę miłej lekturki :) http://srokacz.pl/52...m_krolikow.html

Edytowany przez andrzej2110, 07 marzec 2009 - 13:38.
ort i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 11:24
  •  

#382 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 11:35

Hodowla królików Witam.
Przeczytałem twojego posta i artykuł o królikach hodowanych na wybiegu. Myślę, że wystarczyłaby sama siatka. Ewentualnie możesz coś od spodu zrobić (coś na wzór tych płyt plastikowych u tego gościa). Wybieg masz dość duży więc nie króliki powinny próbować kopać tunelów pod siatką.
hoduję króliki

#383 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:53

Hodowla królików Dziś, gdy przyszedłem do królików, zobaczyłem, że wykociła mi się samica-wszystkie młode porozrzucane po klatce, żadnego gniazda, żadnej sierści...

Myślałem, że młode nie żyją, ale jak się przypatrzyłem, to się ruszały (niestety, ja byłem przy królikach o 18.00, a ona zapewne wykociła się w nocy :P ), no to najpierw zabrałem samice z klatki i natargałem sierść, sam zrobiłem gniazdo i dałem tam małe (na 8 młodych, do gniazda dałem 6).

W związku z tym mam pytanie :P ...

Zrobiłem dobrze?

Jest jakaś szansa, że samica przyjmie młode?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:22

Hodowla królików No chyba to jedno z najlepszych wyjść. A czy ta samica wykociła się w terminie? Może jakieś czynniki obce wywołały u niej zbyt wczesny wykot? Skoro nie nadarła puchu ani gazda nie zrobiła to może wystraszyła się czegoś i po prostu nie zdążyła zrobić gniazda?

A co z 2 małymi? Zdechły?
hoduję króliki

#385 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:46

Hodowla królików Okociła się w dobrym terminie :P .

Nie wiem co się mogło stać, jeszcze nie miałem takiego przypadku :P . Jest to samica, która pierwszy raz się wykociła, więc to może dlatego.

Tak, 2 zdechły. Gdybym był w domu, to bym zaraz rano zrobił im gniazdo, a tak musiały leżeć do 18.00 i się wychłodziły.

#386 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 22:44

Hodowla królików Nie ma co się dziwić skoro to był jej pierwszy miot. U mnie przy pierwszych różnie jest czasami porozrzucane są. Ale zazwyczaj normalnie w gnieździe.

P.S Napisz czy je przyjęła samica.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#387 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 08:06

Hodowla królików Ja kilka razy miałem taki przypadek że samica nie zrobiła gniazda, i tylko raz samica nie przyjęła małych, ale że te dwa wyrzuciłeś to nie dobrze bo one jeszcze mogły żyć, trzeba było je wziąć do domu i na czymś ciepłym ogrzać ja tak raz cały miot uratowałem a wszyscy mówili żeby nic nie robić bo i tak są już nieżywe, tylko nie trzeba grzać od razu mocno tylko stopniowo ja np najpierw trzymałem pod kurtką blisko ciała a dopiero potem na poduszce elektrycznej- nie mylić z krzesłem :)

#388 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:12

Hodowla królików

Nie ma co się dziwić skoro to był jej pierwszy miot. U mnie przy pierwszych różnie jest czasami porozrzucane są. Ale zazwyczaj normalnie w gnieździe.

P.S Napisz czy je przyjęła samica.

Młode przeniosła gdzie indziej, ale w miejscu gdzie ja zrobiłem gniazdo, były 2 nieżywe. Za późno zrobiłem im to gniazdo, zbyt długo leżały porozrzucane po klatce :). Co zrobić, może coś wychowie, jeśli nie będzie trzeba kryć ponownie :) .

A można belga pokryć kalifornijskim?

#389 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 marzec 2009 - 16:38

Hodowla królików Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

Pytam bo jestem zainteresowany ich hodowlą.

#390 Share Krzysiek19

Krzysiek19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 16:44

Hodowla królików Dzisiaj kolejna samica urodziła mi młode :)
Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 19:48

Hodowla królików

Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

Jeśli ją pogłaskasz, powinna się położyć :) .

Jednak nic z małych nie zostało...

Ponawiam swoje pytanie, można belga pokryć kalifornijskim :) ?

#392 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:13

Hodowla królików To znaczy że zdechły ci te młode?

Ruję to najlepiej sprawdzić puszczając samicę do samca :)

A czy można pokryć belga kalifornijskim?
Według mnie to można. Osobiście nie mam doświadczenia z takim krzyżowaniem ale wydaje mi się że można. A po co chcesz tak łączyć?
hoduję króliki

#393 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:21

Hodowla królików Wczoraj się okociły 3 samice, razem mają 21 młodych.

#394 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 21:37

Hodowla królików No to bardzo ładnie, jakiej rasy masz króliki?

To znaczy że zdechły ci te młode?

Ruję to najlepiej sprawdzić puszczając samicę do samca :)

A czy można pokryć belga kalifornijskim?
Według mnie to można. Osobiście nie mam doświadczenia z takim krzyżowaniem ale wydaje mi się że można. A po co chcesz tak łączyć?

Tak, zdechły.

Dlatego chce tak połączyć, bo nie mam jeszcze samca rasy belgijskiej, a szukać, jeździć, prosić-to nie dla mnie :) .

A że mam samca kalifornijskiego, to chciałbym nim ją pokryć :) :) .

#395 Share Franz

Franz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, samochody, sprzęt rolniczy, mechanika, wędkarstwo.

Napisany 11 marzec 2009 - 23:04

Hodowla królików Ja też nie raz miałem przypadek nie zrobienia gniazda i porozrzucanych młodych. Zazwyczaj żywe młode układałem wtedy w jednym miejscu robiąc im prowizoryczne gniazdko. W większości przypadków samica przyjęła młode. No i u młodych samic to nic dziwnego że tak się może zachować.

Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

Samica królika daje się pokryć praktycznie niezależnie od daty. Niewiele zdarza się dni gdy samica nie daje się pokryć. Wiadomo też że większa aktywność u samic jest wiosną niż zimą aczkolwiek to nie ma większego znaczenia. Można też poznać chcicę u samicy gdy ta potupuje nogą w podłogę klatki :)

Dlatego chce tak połączyć, bo nie mam jeszcze samca rasy belgijskiej, a szukać, jeździć, prosić-to nie dla mnie :) .

A że mam samca kalifornijskiego, to chciałbym nim ją pokryć :) :) .

Jak nie hodujesz królików rasowych to nie ma żadnego problemu na taką krzyżówkę. Sam robiłem w swojej hodowli różne krzyżówki rasowe.

#396 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 23:10

Hodowla królików

A można belga pokryć kalifornijskim?

Możesz pokryć w takim układzie.
W drugą stronę raczej nie bo samica miała by problem z porodem.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#397 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 12:25

Hodowla królików Siema mam takie pytanie (z ciekawości :) ) Ile według was trzeba by było hodować królików (samic) żeby można z tego wyżyć? :) Oczywiście chodzi mi o hodowle na mięso.

#398 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 15:12

Hodowla królików Z pewnością kilkadziesiąt i więcej, do tego rasowych które dają dużo mięsa i szybko rosną.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#399 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 18:14

Hodowla królików Nie wiem gdzie ale słyszałem czy czytałem że aby dobrze żyć z hodowli królików, to trzeba mieć około 200 matek i zapewnionego stałego odbiorcę i wtedy to kasa jakby z 50 krówek :)
hoduję króliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 21:14

Hodowla królików no z 50 krówek mięsnych to by była teraz konkretna kaska :)