Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek665dt    0

nom tu z rodzinki ktoś weżmie a tu jakeś starsze babcie bo mięso z królika jes bezcholesterolowe i bardzo zdrowe, a tak to i czasem po 19 czy 18 sprzedam, a i dla siebie też cza coś zostawić, jakoś ze zbytem zbytniego kłopotu nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0

hoduję króliki, reprodukcyjne, futerkowe, mięsne, ale chce się zapytać co wy dajecie jeść swoim zwierzakom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja kiedyś miałem dwa króle to karmiłam ich wszystkim czo się dało liśćmi, koniczyną, marchewką, liśćmi buraka, słonecznik kukurydza i karmą.

 

Dużo masz tych królików???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja też kiedyś miałem króliki, hodowałbym je dalej ale niestety jak przyszła jakaś choroba to już było po nich...mimo że pryskałem klatkę gdzie były, nic to nie dawało...chętnie bym je miał nadal...karmiłem je trawą (zazwyczaj kończyną), sianem, kukurydzą, owsem, kupowałem również paszę, marchewką, listkami kapusty... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

bo trza szczepić Paniew kolego:)) na pomór oraz myksomatoze, ja z reguły szczepie na wiosne całe stado podstawowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
bo trza szczepić Paniew kolego:)) na pomór oraz myksomatoze, ja z reguły szczepie na wiosne całe stado podstawowe..

 

No ja nie szczepiłem... :P

 

Ja tylko pryskałem i dawałem siatkę żeby komary ku królikom nie wleciały (ponoć to one przenoszą najwięcej choró;)... :D

 

I co, daje coś ta szczepionka...??? :P

 

Chorują Ci króliki...??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
bo trza szczepić Paniew kolego:)) na pomór oraz myksomatoze, ja z reguły szczepie na wiosne całe stado podstawowe..

Ile kosztuje ta szczepionka? Ja trzymałem po 10 - 14 matek ale jak po 1- 2 mc od porodów poszedł pomór to 70% małych zdychało, zawsze małe zdychały, przy mniejszej skali tak do 2 -4 matek całe mioty się wychowywały nie wiem dlaczego bo klatki miałem troche rozrzucone po całym podwórku, ale chodowałem 10 lat etemu a zbyt miałem na targu po 4 - nawet 4,5 zł/kg, potem cena spadła do 3 i mniej, ale najczęściej to te 3 - 4 króliki do kiełbas jak się kabana zabiło były, a chodowałem od 5tej kl podstawówki właściwie do końca liceum aż ostatnie 2 matki jakieś psy rozerwały klatki i zerzarły. Klatki stoją puste i chętnie znowu ze 2 matki bym chodował ale nikt już nie ma i nawet nie mam gdzie kupić stadko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No ja w tamte wakacjie zbiłem ładną klatke dla królików.... fotka w załączniku ;)

Całe wakacjie miałem tam króliki ( i nawet miały młode ;) ) A na wiosne niewiem co się stało...wszystkie po kolei padły... zostały tylko dwa(zdrowe) to poszłem i pasztet sobie zrobiłem B) i przynajmniej miałem co jeść.. :D

A króliki to dobra rzecz rano trawy im ukosisz po południu to samo a na wieczór troche zboża i siana.

Królikom taki jadłospis styknie i to na 100% ja taki u siebie stosowałem...

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!

post-828-1198228090_thumb.jpg


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

padły bo zachorowały najprawdopodobniej na pomór, ja w sezonie utrzymuje ok. 130królików, szczepionki oczywiscie zabezpieczaja przed chorobą i od paru lat poza sporadycznym padnięciami które u tych zwierzaków sa nmieuniknione ponad 90% odchowuje sie bez problemów. szczepionka kosztuje 2 zł na sztuke a przeważnie w jednym opakowaniu jest 10 lub 20 dawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A możesz napisać co ile się je szczepi...??? ;)

 

Kurcze nie wiem czy nie wrócić do hodowli królików... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

szczepisz je co rok najlepiej na wiosne bo wiosna i lato to okres najwiekszego zagrożenia chorobami.

powodzenia w hodowli.

ps. całkiem niedaleko mnie mieszkasz jakieś40km, byłem pare razy w Chybiu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
szczepisz je co rok najlepiej na wiosne bo wiosna i lato to okres najwiekszego zagrożenia chorobami.

powodzenia w hodowli.

ps. całkiem niedaleko mnie mieszkasz jakieś40km, byłem pare razy w Chybiu:))

 

A to spoko... ;) ;)

 

A w jaki sposób daje się im tę szczepionkę(chodzi mi czy zastrzyk, może do pokarmu jakiś dodatek, albo coś do wody)...??? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0
Według mnie króliki to opłaca się hodować wiosną i latem, a na jesieni sprzedawać bo wtedy to jest co im dawać jeść. Najlepiej opłacają się te większe bo szybciej rosną i można je hodować nawet do 15kg. Oprócz tego dobrze jest mieć skup niedaleko.

za przeproszeniem, chłopie nie piepsz głupot !! :angry: jaki królik rośnie Ci do 15kg?? Największą rasą która jest teraz zatwierdzona jest belg i rośnie do ok 8,9kg w porywach do 10kg kiedyś były rasy większe ale o troszke większe jakieś 12kg. Nawet jakbyś chciał jakiegoś mieszańca wyhodować to i tak nie ma z czego bo nie ma tak dużych królików, no chyba że ty masz jakiś instytut badawczy i sobie takie coś "opracowałeś" ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

4 zł za kg x średnio 6kg = 24 zł x 1000szt = 24 000 zł

No może od tej ilości zaczyna się opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja też kiedyś miałem króliki po pierwszy roku nawet byłem zadowolony ale na drugi rok również weszły jakieś choroby i nie mogłem tego zwalczyć miałem ty lekarstw ze ojciec mi mówił ze mam aptekę otworzyć :) Jednak i tak to nie pomogło i te co zostały sprzedałem klatki przerobiłem na opał i raczej juz nie będe do tego wracał :P Miałem króliki rasy kalifornijskiej i belgijskiej czy jakos tak


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0
4 zł za kg x średnio 6kg = 24 zł x 1000szt = 24 000 zł

No może od tej ilości zaczyna się opłacalność.

jaka opłacalność, jaka rasa szybko Ci urośnie do 6kg?? :P)

jest nie opłacalne, opłacalnie trzyma się tylko do 3kg!! weź poczytaj troche literatury króliczej a nie pisz głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0
jaka opłacalność, jaka rasa szybko Ci urośnie do 6kg?? :P)

jest nie opłacalne, opłacalnie trzyma się tylko do 3kg!! weź poczytaj trochę literatury króliczej a nie pisz głupot

 

Przecież napisałem że może się opłaca.A co do literatury króliczej :) to troszeczkę jestem oczytany proszę pana. Wyliczenie to był prosty przykład nie wpisałem kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
Przecież napisałem że może się opłaca.A co do literatury króliczej :( to troszeczkę jestem oczytany proszę pana. Wyliczenie to był prosty przykład nie wpisałem kosztów.

No właśnie widać jak jesteś oczytany.... króliki rzeźne hoduje sie do wagi ok 3 kg - później jest to nieopłacalne. W ogóle to hodowla królików rzeźnych przy aktualnych cenach skupu żywca jest nieopłacalna..

Pozdrawiam i życzę zwiększonej koncentracji przy studiowaniu "literatury króliczej". :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Wracając do tego pojemnika to warto ponieważ pasza się nie rosypuje i jest większe jej wykorzystanie

 

Aha dzięki...chyba nad czymś takim pomyślę... :(

 

Jeszcze będę chciał kupić takie poidła... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził kupić specjalne smoczki koszt jednego 3 zł i przymocowujesz go do butelki i króliki ciągną i nie rozlewa się woda te są lepsze


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj