Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:44

Hodowla królików Według mnie króliki to opłaca się hodować wiosną i latem, a na jesieni sprzedawać bo wtedy to jest co im dawać jeść. Najlepiej opłacają się te większe bo szybciej rosną i można je hodować nawet do 15kg. Oprócz tego dobrze jest mieć skup niedaleko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 11:17
  •  

#22 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:50

Hodowla królików no tutaj z moim przedmówwcą zgodze sie z jedną kwestią -racja najlepiej jes mieć największą obsade królików od wiosny do jesieni bo paszy mnostwo ale z tymi 15 kg to gdzie Ci takiego kto kupi bop na skupie to wątpie-tam poczebują max do 4-5kg żywej wagi, jedynie do swojegop garka bo kto Ci weżnie z ludzi taką tusze po15 czy 20zł/kg mięsa!! ja hoduje króliki rasowe wieeńskie niebieskie poraz ich krzyżówki z zwykłymi szraklami le te to na mięso a oryginały sprzedaje do dlaszej hodowli. w skup nie dajke bo licha cena!! ale za to po ubiciu sobie skórki wyprawiam-świetna sprawa!!
Pozdrawaim wszyskich hodowców!

#23 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:56

Hodowla królików gdzie je sprzedajesz?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 22:02

Hodowla królików no np. Tobie moge sprzedać jeśli byłbys zainteresowany:)) a sprzedaje jak kto dzwoni sie pyta czy przyjedzie, hoduje już kilka lat więc ludzie jeden drugiemu powie i przyjeżdzają czasem a jak co zostanie do do garka abo na mięcho.. wystawiam tę najlepsze króliki na wystwach no i tam tez czasem sie coś sprtzeda po lepszej cenia. są katalogi wystawców i tam są wszykie telefony i kto na wystawie jes katalog kupuje i potem dzwni sie pyta jak kce kupic albo sąsiadowi poleci i tak to sie jakoś kręci pomalućku...

#25 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 22:10

Hodowla królików i co znajomi ci płacą po 20zł za kilogram

#26 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 22:21

Hodowla królików nom tu z rodzinki ktoś weżmie a tu jakeś starsze babcie bo mięso z królika jes bezcholesterolowe i bardzo zdrowe, a tak to i czasem po 19 czy 18 sprzedam, a i dla siebie też cza coś zostawić, jakoś ze zbytem zbytniego kłopotu nie mam..

#27 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 20:36

Hodowla królików myślałem, że sprzedajesz je gdzieś w jakimś skupie czy czymś takim

#28 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 19:25

Hodowla królików hoduję króliki, reprodukcyjne, futerkowe, mięsne, ale chce się zapytać co wy dajecie jeść swoim zwierzakom?

#29 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 19:28

Hodowla królików Ja kiedyś miałem dwa króle to karmiłam ich wszystkim czo się dało liśćmi, koniczyną, marchewką, liśćmi buraka, słonecznik kukurydza i karmą.

Dużo masz tych królików???

#30 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:01

Hodowla królików Tematy połączone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 20:24

Hodowla królików Ja też kiedyś miałem króliki, hodowałbym je dalej ale niestety jak przyszła jakaś choroba to już było po nich...mimo że pryskałem klatkę gdzie były, nic to nie dawało...chętnie bym je miał nadal...karmiłem je trawą (zazwyczaj kończyną), sianem, kukurydzą, owsem, kupowałem również paszę, marchewką, listkami kapusty... ;)

#32 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 19:37

Hodowla królików bo trza szczepić Paniew kolego:)) na pomór oraz myksomatoze, ja z reguły szczepie na wiosne całe stado podstawowe..

#33 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 20:37

Hodowla królików

bo trza szczepić Paniew kolego:)) na pomór oraz myksomatoze, ja z reguły szczepie na wiosne całe stado podstawowe..

No ja nie szczepiłem... :P

Ja tylko pryskałem i dawałem siatkę żeby komary ku królikom nie wleciały (ponoć to one przenoszą najwięcej choró;)... :D

I co, daje coś ta szczepionka...??? :P

Chorują Ci króliki...??? :)

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 00:15

Hodowla królików

bo trza szczepić Paniew kolego:)) na pomór oraz myksomatoze, ja z reguły szczepie na wiosne całe stado podstawowe..

Ile kosztuje ta szczepionka? Ja trzymałem po 10 - 14 matek ale jak po 1- 2 mc od porodów poszedł pomór to 70% małych zdychało, zawsze małe zdychały, przy mniejszej skali tak do 2 -4 matek całe mioty się wychowywały nie wiem dlaczego bo klatki miałem troche rozrzucone po całym podwórku, ale chodowałem 10 lat etemu a zbyt miałem na targu po 4 - nawet 4,5 zł/kg, potem cena spadła do 3 i mniej, ale najczęściej to te 3 - 4 króliki do kiełbas jak się kabana zabiło były, a chodowałem od 5tej kl podstawówki właściwie do końca liceum aż ostatnie 2 matki jakieś psy rozerwały klatki i zerzarły. Klatki stoją puste i chętnie znowu ze 2 matki bym chodował ale nikt już nie ma i nawet nie mam gdzie kupić stadko ;)

#35 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 21 grudzień 2007 - 10:10

Hodowla królików No ja w tamte wakacjie zbiłem ładną klatke dla królików.... fotka w załączniku ;)
Całe wakacjie miałem tam króliki ( i nawet miały młode ;) ) A na wiosne niewiem co się stało...wszystkie po kolei padły... zostały tylko dwa(zdrowe) to poszłem i pasztet sobie zrobiłem B) i przynajmniej miałem co jeść.. :D
A króliki to dobra rzecz rano trawy im ukosisz po południu to samo a na wieczór troche zboża i siana.
Królikom taki jadłospis styknie i to na 100% ja taki u siebie stosowałem...

Pozdrawiam Karol12!!!

Załączone miniaturki

• Klatka_dla_królików.JPG

U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#36 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 11:14

Hodowla królików padły bo zachorowały najprawdopodobniej na pomór, ja w sezonie utrzymuje ok. 130królików, szczepionki oczywiscie zabezpieczaja przed chorobą i od paru lat poza sporadycznym padnięciami które u tych zwierzaków sa nmieuniknione ponad 90% odchowuje sie bez problemów. szczepionka kosztuje 2 zł na sztuke a przeważnie w jednym opakowaniu jest 10 lub 20 dawek.

#37 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 13:37

Hodowla królików A możesz napisać co ile się je szczepi...??? ;)

Kurcze nie wiem czy nie wrócić do hodowli królików... ;)

#38 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 18:24

Hodowla królików szczepisz je co rok najlepiej na wiosne bo wiosna i lato to okres najwiekszego zagrożenia chorobami.
powodzenia w hodowli.
ps. całkiem niedaleko mnie mieszkasz jakieś40km, byłem pare razy w Chybiu:))

#39 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 18:26

Hodowla królików

szczepisz je co rok najlepiej na wiosne bo wiosna i lato to okres najwiekszego zagrożenia chorobami.
powodzenia w hodowli.
ps. całkiem niedaleko mnie mieszkasz jakieś40km, byłem pare razy w Chybiu:))

A to spoko... ;) ;)

A w jaki sposób daje się im tę szczepionkę(chodzi mi czy zastrzyk, może do pokarmu jakiś dodatek, albo coś do wody)...??? B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 19:38

Hodowla królików

Według mnie króliki to opłaca się hodować wiosną i latem, a na jesieni sprzedawać bo wtedy to jest co im dawać jeść. Najlepiej opłacają się te większe bo szybciej rosną i można je hodować nawet do 15kg. Oprócz tego dobrze jest mieć skup niedaleko.

za przeproszeniem, chłopie nie piepsz głupot !! :angry: jaki królik rośnie Ci do 15kg?? Największą rasą która jest teraz zatwierdzona jest belg i rośnie do ok 8,9kg w porywach do 10kg kiedyś były rasy większe ale o troszke większe jakieś 12kg. Nawet jakbyś chciał jakiegoś mieszańca wyhodować to i tak nie ma z czego bo nie ma tak dużych królików, no chyba że ty masz jakiś instytut badawczy i sobie takie coś "opracowałeś" ? ;)