Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#361 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:46

Hodowla królików u mnie od 5 do 10 chociaż 2008 był bardzo udany pod tym względem :) a co do daty to trzeba szczepić przed komarami czyli wiosną.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 18:04
  •  

#362 Share Franz

Franz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, samochody, sprzęt rolniczy, mechanika, wędkarstwo.

Napisany 26 luty 2009 - 22:53

Hodowla królików

50 miałeś wszystkich czy 50 samic?

Oczywiście 50 sztuk pisałem o małym interesie a nie o całym przemyślę :) samic miałem 5 sztuk do tego jeden samiec. Przy 50 samicach to bym się chyba zalatał. Jak przy 50 sztukach to w lato 2 worki trawy ledwo starczały :)

Mam pytanie do hodowców futrzaków. Puszczam już po raz któryś samicę do samca i za każdym razem "bierze". Z tego co czytałem i z własnego doświadczenia wiem, to jeśli samiec pokryje to jeśli puścimy samicę znowu do niego to będzie ona uciekać i nie da się pokryć jeszcze raz. Proszę Was o jakieś rady.

Zależy w jakim przeciągu czasu wpuszczasz. Jeżeli kilku godzinne to nic w tym dziwnego. Ja też przy dopuszczaniu to wpuszczałem z 2 albo 3 razy. Czasami tylko po jednym razie nie chciała dalej się gonić no ale to zazwyczaj młode samiczki co prawda kotna była. Zazwyczaj przy dopuszczaniu jak raz samiec skoczy to wyciąg samicę na pół godziny i po tym czasie dopuść ją z powrotem. Lub robiłem też inaczej raz wpuszczałem rano a drugi raz po południu. Jeżeli samiec przewraca się na bok i charakterystycznie mruczy to możesz mieć pewność że zostanie zapłodniona.

Mam takie pytanie :) .

Coraz więcej osób pisze mi, że coś mało mam królików od samic, sam wiem o tym :) i wpadłem na taki pomysł, tylko muszę się zapytać, czy tak można :) . A więc zaraz po wykocie, mam zamiar obejrzeć, ile jest młodych i jeśli np. dwie samice będą miały razem 6-7 małych, to przełożyłbym króliki z jednego gniazda do drugiego i tą samice, która zostałaby bez młodych za kocił. Co o tym myślicie? Nie wiem co by tu zrobić, żeby samice miały więcej małych. Może zakupić jakieś "lepsze" samice?

A i jeszcze jedno, kiedy najlepiej szczepić króliki?

Co do przekładania młodych to ryzykowny proces. Musiałbyś natrzeć młode sierścią z gniazda do którego je wsadzasz. A i tak jest duże ryzyko że samica wyczuje inny zapach i zagryzie cały miot. Tak samo miałem kilka przypadków że przy ruszaniu gniazda nie ręką ale jakimś patyczkiem samica rozwalała młode po całej klatce. Co do lepszych samic. To na początku miałem samicę która wykociła góra 2 króliki. Nie wiem czy to była jej wina czy samca ale od tej samicy po 2 pokoleniach miałem taką samicę że wykociła 12 i wszystkie wychowała. Później 8-9 to było takie minimum. Ja robiłem różne krzyżówki ras olbrzymich z średnimi itd. Nie miałem czystej rasy.

#363 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 luty 2009 - 08:37

Hodowla królików

Zależy w jakim przeciągu czasu wpuszczasz. Jeżeli kilku godzinne to nic w tym dziwnego. Ja też przy dopuszczaniu to wpuszczałem z 2 albo 3 razy. Czasami tylko po jednym razie nie chciała dalej się gonić no ale to zazwyczaj młode samiczki co prawda kotna była. Zazwyczaj przy dopuszczaniu jak raz samiec skoczy to wyciąg samicę na pół godziny i po tym czasie dopuść ją z powrotem. Lub robiłem też inaczej raz wpuszczałem rano a drugi raz po południu. Jeżeli samiec przewraca się na bok i charakterystycznie mruczy to możesz mieć pewność że zostanie zapłodniona.

Kolego Franz. Najpierw piszesz żeby nie puszczać samicy ponownie za godzinę czy dwie, a potem piszesz żeby za pół godziny puścić, to jak w końcu z tym jest?? U mnie samiec zawsze skoczy, przewróci się i charakterystycznie chrapie (wiemy o co chodzi) no i następnym razem jak puszczam za dzień lub dwa to dalej skoczy i to samo jest :)

Nie wiem dlaczego się nie zacytowało :)

Bo skasowałeś [ /quote] na koncu

Edytowany przez andrzej2110, 27 luty 2009 - 09:18.

hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Franz

Franz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 luty 2009 - 14:08

Hodowla królików

Kolego Franz. Najpierw piszesz żeby nie puszczać samicy ponownie za godzinę czy dwie, a potem piszesz żeby za pół godziny puścić, to jak w końcu z tym jest?? U mnie samiec zawsze skoczy, przewróci się i charakterystycznie chrapie (wiemy o co chodzi) no i następnym razem jak puszczam za dzień lub dwa to dalej skoczy i to samo jest :)

Odpisywałem do tej wątpliwości

Puszczam już po raz któryś samicę do samca i za każdym razem "bierze".

I dokładnie napisałem że jeżeli wpuszczasz ponownie po kilku godzinach to nic dziwnego że samica daje się jeszcze raz pokryć. Co do sprawdzania kotności to ja zazwyczaj sprawdzałem po równym tygodniu wpuszczając jeszcze raz do samca. Jeżeli samica ucieka i gryzie samca to zapewne została zapłodniona tydzień wcześniej. Zresztą jak samiec ją pokryję z 2 czy nawet 3 razy w przeciągu dnia to po co wpuszczasz ją na następny dzień?

#365 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:47

Hodowla królików Moja sprawa już się sama wyjaśniła. Właśnie dziś po południu samica wykociła się :)

Dziękuje wszystkim za chęć udzielenia mi pomocy.
hoduję króliki

#366 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:53

Hodowla królików Ile młodych?
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#367 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:56

Hodowla królików Jeszcze nie sprawdzałem.
hoduję króliki

#368 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:34

Hodowla królików Nie ma co grzebać żeby ich nie pozabijała... sprawdź klatke czy nie leżą gdzieś porzucone...

A-Mount Alpha user

#369 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:37

Hodowla królików Zrobię to jutro bo dziś "jest już ciemno" :)
hoduję króliki

#370 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:39

Hodowla królików U mnie była nieduża dziura w rogu w jednej klatce, i przez nią dostawał się szczur 3 mioty mi zeżarł. A ja myślałem że to samica. Teraz w klatkach z młodymi sprawdzam dokładnie klatkę żeby nie była jakiejś dziury.
FUNKMASTER

Sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 28 luty 2009 - 22:58

Hodowla królików Ile mieliście już w tym roku wykotów?
Ja już miałem trzy. Pierwszy miot samica zniszczyła, druga samica urodziła 6 ( chowa 5). Niedawno okociła się drugi raz ta pierwsza samica, co zniszczyła młode, miała 10 młodych, ale zostawiłem jej 7.

#372 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 09:43

Hodowla królików A czemu 3 zabrałeś?? Co z nimi zrobiłeś??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#373 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 10:48

Hodowla królików Może po prostu była samica słabsza albo młode. Więc w takim wypadku zabiera się część młodych najlepiej jak inna samica się w tym czasie okoci a inaczej trzeba likwidować najsłabsze oseski. Ja czekam na 4 mioty.
FUNKMASTER

Sprzedam

#374 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 13:20

Hodowla królików Ja dziś skończyłem dopuszczać samice za tydzień je puszcze na chwile dla sprawdzenia no i za 30 dni mam nadzieje będą pierwsze młode

A-Mount Alpha user

#375 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 01 marzec 2009 - 15:29

Hodowla królików U mnie jak narazie 3 wykoty od początku roku w styczniu samica która urodziła 8 i je zabiła (pisałem o tym na forum) dwa dni temu okociła się z drugim miotem tym razem opiekuje się nimi jest ich znów 8, no i trzeci wykot to samica pierwiastka 6 sztuk młodych. Wszystkie żyją. Na wtorek czekam na kolejny wykot ale nie jestem go pewien, okaże się ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#376 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:07

Hodowla królików Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy bardzo zmieniacie paszę samicom wysokokotnym i karmiącym? Wszyscy wiedzą że literatura nakazuje zmianę paszy na bardziej bogatą w białko oraz witaminy, ale ciekawi mnie jak u was z tym jest. Jeśli o mnie chodzi to zbytnio nie zmieniam paszy samicom karmiącym.
hoduję króliki

#377 Share Franz

Franz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:35

Hodowla królików Ja też nigdy nie zmieniałem poza tym że dawałem więcej buraka lub marchwi oraz w lato wodę do picia. Tak wszystko zostawało bez zmian jedynie ilościowo się zmieniało <_<

#378 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 17:53

Hodowla królików

A czemu 3 zabrałeś?? Co z nimi zrobiłeś??

To samica młoda, jeszcze nie wychowała żadnych młodych, samicy nie należy przemęczać. Zostawiłem 7 największych i najsilniejszych młodych. Poza tym taka liczba młodych powoduje, że po odsadzeniu wolno rosną.

#379 Share Krzysiek19

Krzysiek19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:15

Hodowla królików No ja czekam jeszcze około miesiąca i sprzedaje 50 sztuk. Jedna samica tydzień temu mi się okociła ma około 10 młodych <_< :)
Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:12

Hodowla królików Kolejne dwie samice się okociły, jedna ma 6 a druga 4 młode. Pozdrawiam!