Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1750 odpowiedzi na ten temat

#241 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:13

Hodowla królików Ja jutro muszę zrobić zdjęcia zabezpieczeń przed spotykaniem ;) zrobiłem takie duże klapy z siatek ogrodzeniowych które pokrywają 3-4 klatki. Fajnie to wygląda jak pokrywa na siewniku ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 00:36
  •  

#242 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:24

Hodowla królików U mnie kilka razy się spotkały tak króliki potajemnie. I parę miotów właśnie takich było.
Ale ostatnio jeden nowozeland uciekł mi z klatki i wskoczył do samic na noc. No i dwa mioty dodatkowo.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#243 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:25

Hodowla królików Moje nie maja szans przedostania sie do siebie i nocnych spotkań :D siedzą w szczelnych drewnianych klatkach z kratami z przodu, chyba ze w końcu wezmą sie na sposób i przegryza sie do siebie ;) zarzuc fotki tych 'klap' ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:03

Hodowla królików Ponawiam swoje pytanie, jak pokryje samice i dam ją jeszcze do małych, to jak długo mogą być razem ;)?

#245 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:08

Hodowla królików Ja bym więcej niż tydzień do dwóch maksymalnie nie trzymał ją z młodymi, bo one wciąż będą mleko piły, a matka musi nabrać sił na nowe potomstwo, najlepszy wiek na odsadzenie to powyżej 6tyg

#246 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:10

Hodowla królików @MarcinPykuS jak juz wyzej pisalem 3 tygodnie moze byc z malymi. Ja tak robilem i bylo ok.

#247 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:35

Hodowla królików Sorki, nie wiem jak mogłem przegapić tego posta :D :D .

Dzięki za odpowiedź (@DominikKuchniak i @czarnyyyy) :) .

Po świętach muszę kupić pasze dla samic i już jedną pokryje i dam ją na około 2 tygodnie do małych-później ją zabiorę ;) .

Ostatnio miały mi się wykocić 3 samice, a tylko 1 się okociła, nie wiem czemu te 2 nie. Wszystko podczas krycia poszło dobrze, po tygodniu chciałem się upewnić i dałem je znów do samca, no i uciekały, mruczały-byłem pewien na 80% że są kotne, a tu masz ;) :) .

Chociaż jedną pokryłem 4 dni temu, a drugą dziś-mam nadzieje, że tym razem się uda :D :).

#248 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:37

Hodowla królików

dlaczego trawy nie daje?

z uśmiechem na twarzy czytałem waszą rozmowe o dopuszczaniu heh dobrze że nad człowiekiem tak nikt nie stoi i nie pilnuje. ;) a może królik też by chciał mieć troche prywatności? ;)

Nie wiem dlaczego nie dają, chyba temu ze każdemu który daje to zdychają [może są komary w niej i potem przenoszą choroby], najwyżej można dać liści chrzanu,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#249 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:09

Hodowla królików to jakieś dziwne ma te króliki albo trawe...albo nie szczepi. może daje też mokrą/zaparowaną i po tym dostają wzdęć...

A-Mount Alpha user

#250 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:13

Hodowla królików

Słyszałem ze w płońsku na giełdzie można za parę groszy sprzedać królika.

I to jest właśnie ten ból - że płacą ci parę groszy, dlatego ja zlikwidowałem hodowle a miałem dosyć dosyć.

Powiem Ci tak, do skupu nie opłaca się sprzedawać, bo cena jest strasznie niska (zapewne coś koło 4-5 zł/kg, nie wiem dokładnie).

Marcin jakby dawali tyle na skupach to by było nie najgorzej. Jak ostatnio dzwoniłem do Animex-u to zaproponowali 2,9 zł. śmiech na sali.

Króliki same nie urosną, też trzeba zadbać, zainwestować przede wszystkim w szczepienia.

2,3 zł/szt i masz pomór i myksomatozę z głowy.

Ponawiam swoje pytanie, jak pokryje samice i dam ją jeszcze do małych, to jak długo mogą być razem ;)?

Zależy kiedy pokryjesz ale max. tydzień przed wykotem powinieneś zostawić samicę samą. Przy kryciu w krótkim terminie po wykocie samicę należy dobrze dokarmiać ale długo to ona nie pociągnie. Samice kryte w ten sposób nie powinny być dłużej użytkowane niż do 8 wykotów bo potem spada płodność i plenność.

Ostatnio miały mi się wykocić 3 samice, a tylko 1 się okociła, nie wiem czemu te 2 nie. Wszystko podczas krycia poszło dobrze, po tygodniu chciałem się upewnić i dałem je znów do samca, no i uciekały, mruczały-byłem pewien na 80% że są kotne, a tu masz ;) :D .

Króliki z natury są zwierzętami u których jajeczkowanie wywołuje stosunek płciowy. Czasami występuje u nich tzw. ciąża urojona ale jej objawy przechodzą około 16 dni od zapłodnienia. A czasami królica się po prostu nie pędzi i wtedy samiec ejakuluje samicy na grzbiecie a nie tam gdzie powinien. I to są sytuacje kiedy wydaje się że wszystko powinno być OK a nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 25 grudzień 2008 - 21:57

Hodowla królików Ja mam obecnie pokryte 3 samice. Ile Wy macie ogółem samic w stadzie podstawowym? Ja mam na ten rok 5, chociaż ta liczba może ulec zmianie. Planuję dokupić nową rasę;)

#252 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 27 grudzień 2008 - 01:34

Hodowla królików Normalnie mam problem z nowym samcem w stadzie ;) jest strasznie nieposłuszny dziś przy czyszczeniu klatek przyatakował moja rękę pazurami i mnie podrapał skubany, co zrobić z delikwentem żeby tolerował moje sprzątanie w jego klatce, dodam ze nie Bylem dla niego zły, żadnego bicia, czy coś takiego. Poradźcie mi :P czy te samce Po prostu są takie niewdzięczne?
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#253 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 08:10

Hodowla królików To na czas sprzątania przekładaj go do innej klatki, albo kup sobie rękawice skórzane ;)

#254 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 12:54

Hodowla królików Ja robię tak jak pisze @czarnyyyy, na czas czyszczenia klatek przekładam króliki do skrzynki i sobie spokojnie mogę czyścić ;)

Mam takie trochę głupie pytanie, ile samic może przypadać na 1 samca (samiec rasy kalifornijskiej) :P ?

Albo inaczej, ile może pokryć samic w np. tygodniu?

Nie ma głupich pytań. Mogą być jedynie głupie odp.
andrzej2110

#255 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 27 grudzień 2008 - 13:27

Hodowla królików Książkowo na jednego samca powinno przypadać minimum 5 samic.... Ile samiec może pokryć w tygodniu? Myślę, ze spokojnie 2 na jeden dzień;).

#256 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 13:28

Hodowla królików Takiem czuł ze nic z delikwenten nie da się zrobić przyuczyć czy przyzwyczaić ;) a wiec teraz do czyszczenia klatek będę zakładał skórzane rękawice spawalnicze :P

#257 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 14:03

Hodowla królików My zawsze przekładamy do innej klatki raz żeby nie szalały a dwa żeby się nie nabiły na widły. Małe wyciągam do kosza żeby ich później nie szukać ;) Po prostu za uszy je i hop do klatki obok :P

A-Mount Alpha user

#258 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 22:56

Hodowla królików

Książkowo na jednego samca powinno przypadać minimum 5 samic.... Ile samiec może pokryć w tygodniu? Myślę, ze spokojnie 2 na jeden dzień;).

Hehe rozbawiłeś mnie. A możesz powiedzieć w której książce tak pisze ?? A jak ktoś ma 1 samca i 4 samice to co wtedy ??
A tak na poważnie to na 1 samca powinno przypadać 20 samic (takie przeliczniki stosuje się na fermach - o ile nie stosuje się w nich sztucznego zapłodnienia). Samiec może pokryć jedną samicę rano i jedną wieczorem. Po 2 dniach krycia 1 dzień odpoczynku.

#259 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 23:17

Hodowla królików To ja go dzisiaj trochę pomęczyłem-z braku czasu pokryłem 2 samice (jedna i zaraz druga) :) :P .

Ale i tak za około tydzień zrobi się poprawkę ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 08:55

Hodowla królików A krzyzowaliscie olbrzymy belgijskie z jakimis bialymi??