Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1750 odpowiedzi na ten temat

#221 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 11:17

Hodowla królików To mieszkasz po drugiej stronie miasta :) Ja o królikach wiem tyle ze się szybko mnożą :) i są smaczne :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 18:32
  •  

#222 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:45

Hodowla królików I zgoda smaczne i szybko sie mnożą :) postawie sobie chyba jakas klatkę uchowam sobie pare sztuk jak uda sie gdzies pogonic i zarobić pare groszy bedzie piwo :) jak nie to bedzie pasztet i tez dobrze :):):)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#223 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:36

Hodowla królików

Czy w mazowieckim jest miejsce gdzie można by sprzedać króliki z małych hodowli? Jeśli tak to gdzie i jakie są ceny, dzięki :)

Szukasz jakiegoś skupu, czy co :) ?

Powiem Ci tak, do skupu nie opłaca się sprzedawać, bo cena jest strasznie niska (zapewne coś koło 4-5 zł/kg, nie wiem dokładnie). Moja propozycja jest taka, żebyś sobie wydrukował kilka ogłoszeń i porozwieszał w okolicy, na pewno znajdą się chętni. Teraz pewnie większość osób będzie chciała kupić tuszki, ale na wiosnę znajdą się chętni na żywe króliki :) .

Ja sprzedaje tuszki po 15 zł/kg.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:46

Hodowla królików Ja nie Liczylem zarabiać czy utrzymywać sie z królików :) raczej tak dla rozrywki a jak i pare groszy by mozna z nich to chetnie:) co do tego skupu to pewnie masz racje, poprobuje z tymi ogłoszeniami dzieki :) a ty duzo masz chętnych na tuszki? sprzedajesz juz ubite i rozebrane? PS. dzis zadobylem pięknego samca jutro bedzie króliczy seks :)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#225 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:56

Hodowla królików Ja też tak hobbystycznie trzymam króliki, większość sprzedaje, ale dla siebie na obiad też od czasu do czasu zostawię-bardzo dobre mięso :).

Ile chętnych, hmm, na razie wszystko co miałem do sprzedania to sprzedałem, więc nie jest źle :) .

Ty ile masz teraz królików?

#226 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:59

Hodowla królików Króliki same nie urosną, też trzeba zadbać, zainwestować przede wszystkim w szczepienia.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#227 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:09

Hodowla królików Na chwile obecna są 3 samice i dziś doszedł samiec jutro będzie dopuszczanie :) a co do zadbania o nie to ja wiem, na wiosnę wszystkie będę szczepił według tego co wyczytałem wcześniej w tym temacie

#228 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:18

Hodowla królików Największa hodowle królików u nas ma ksiądz proboszcz. Szczepi, trawy nie daje, komary goni a zdarzy się ze padają. A miałem długą przerwę w chowie, ale teraz znowu zaczołem się bawić. Niestety na chwile bo zaczęły u sąsiadów zdychać i wybiłem cale stado. Pewnie wiał północno-zachodni wiatr i od zetora przywiał wirusa :)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#229 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 23:29

Hodowla królików Skoro jestem jeszcze na AF to zapytam, na jak dlugo dopuścić samca do samicy? godzine? dwie, dzien? zakładając ze bedzie mu dawać :)

#230 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 23:40

Hodowla królików Skoro "mu daje" to ja zostawiam ją na około 5 pomruków (oczywiście pomruki samca), później zabieram :) :) . Nie wiem czy dobrze, ale ja tak robię. No i po około tygodniu, znów daje do niego samice, jeżeli mruczy i ucieka to znaczy że jest kotna :) .

Jeżeli mu "nie daje" to zabieram ją i na następny dzień znów próbuję, ale jeżeli kilka razy samica "mówi": "nie", to się wkurzam i zostawiam ją na noc z samcem :) .

A i jeszcze jedno, lepiej daj samice do samca :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 07:53

Hodowla królików No i uczynię twoim wzorem i Zaraz ide dopuszczać samice do chlopa :) dzieki wielkie :)

#232 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 10:25

Hodowla królików Wystarcza dwa skoki i później można zabrać, bo dłuższe trzymanie nic nie daje, a mogą się pogryźć. W zasadzie jeden skok wystarczy, ale lepiej niech będzie powtórzony dla pewności.

#233 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 13:41

Hodowla królików Dopuscilem samice do samca 'dala' mu odrazu :) posiedzieli na sobie pare razy i gotowe mysle ze wyszlo im to dobrze i nie bedzie trzeba powtarzać

#234 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 14:00

Hodowla królików To dobrze :) . Ja bym jednak po tygodniu spróbował jeszcze raz, tak dla pewności :) . Co do ilości skoków to u mnie jest różnie, jak samica "daje" to jest około 5, ale niekiedy zdarza się, że samica po 2 zaczyna wydawać pomruk lub/i ucieka. Według mnie do pogryzienia może dojść tylko wtedy, gdy zostawia się samice z samcem bez kontroli, bo jak się pilnuje i się widzi, że zaczynają się gryź lub coś jest nie tak, to zaraz się zabiera samice :) .

Mam takie jedno pytanie. Czy ktoś z was kryje samice po kilku dniach od wykotu, lub gdy karmi młode :) ?

#235 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 15:22

Hodowla królików Można tak kryć samicę, ale wtedy bardzo krótko się ją wykorzystuje w stadzie. Po prostu jest przemęczona. No i trzeba lepszą paszę wtedy dawać.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#236 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 15:45

Hodowla królików To te moje króle to jakies niewyżyte są :) bo skakały dobre 8 razy, raz po razie :) moze dlatego ze młode a wszyscy młodzi LUBIĄ sobie użyć :)

#237 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:47

Hodowla królików Ja czesto krylem samice kilka dni po wykocie. Z reguly w okolicach 7 dni proowalem. Pozniej 3 tygodnie i odsadzalem. Ale tak robilem max. 2 razy pod rzad pozniej odpoczynek. I max. wtedy to 5-6 wykotow.

#238 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:54

Hodowla królików

Największa hodowle królików u nas ma ksiądz proboszcz. Szczepi, trawy nie daje, komary goni a zdarzy się ze padają. A miałem długą przerwę w chowie, ale teraz znowu zaczołem się bawić. Niestety na chwile bo zaczęły u sąsiadów zdychać i wybiłem cale stado. Pewnie wiał północno-zachodni wiatr i od zetora przywiał wirusa ;)

dlaczego trawy nie daje?

z uśmiechem na twarzy czytałem waszą rozmowe o dopuszczaniu heh dobrze że nad człowiekiem tak nikt nie stoi i nie pilnuje. ;) a może królik też by chciał mieć troche prywatności? :D

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#239 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 19:02

Hodowla królików Ja już bym wolał kryć samice jak będzie karmić, nie zaraz po wykocie. A więc jak pokryje samice, to po jakim czasie muszę ją zabrać od młodych ;) ?

Co do prywatności-skąd wiesz, czy króliki nie spotykają się potajemnie w nocy ;) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:02

Hodowla królików Jakby spotykały się potajemnie to bym młodych od nich nie nadążał odnosić ;) dlatego trzeba ich przypilnować ;)