Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor    4

Króliki same nie urosną, też trzeba zadbać, zainwestować przede wszystkim w szczepienia.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Na chwile obecna są 3 samice i dziś doszedł samiec jutro będzie dopuszczanie :) a co do zadbania o nie to ja wiem, na wiosnę wszystkie będę szczepił według tego co wyczytałem wcześniej w tym temacie


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

Największa hodowle królików u nas ma ksiądz proboszcz. Szczepi, trawy nie daje, komary goni a zdarzy się ze padają. A miałem długą przerwę w chowie, ale teraz znowu zaczołem się bawić. Niestety na chwile bo zaczęły u sąsiadów zdychać i wybiłem cale stado. Pewnie wiał północno-zachodni wiatr i od zetora przywiał wirusa :)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Skoro jestem jeszcze na AF to zapytam, na jak dlugo dopuścić samca do samicy? godzine? dwie, dzien? zakładając ze bedzie mu dawać :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Skoro "mu daje" to ja zostawiam ją na około 5 pomruków (oczywiście pomruki samca), później zabieram :):) . Nie wiem czy dobrze, ale ja tak robię. No i po około tygodniu, znów daje do niego samice, jeżeli mruczy i ucieka to znaczy że jest kotna :) .

 

Jeżeli mu "nie daje" to zabieram ją i na następny dzień znów próbuję, ale jeżeli kilka razy samica "mówi": "nie", to się wkurzam i zostawiam ją na noc z samcem :) .

 

A i jeszcze jedno, lepiej daj samice do samca :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

No i uczynię twoim wzorem i Zaraz ide dopuszczać samice do chlopa :) dzieki wielkie :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Wystarcza dwa skoki i później można zabrać, bo dłuższe trzymanie nic nie daje, a mogą się pogryźć. W zasadzie jeden skok wystarczy, ale lepiej niech będzie powtórzony dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Dopuscilem samice do samca 'dala' mu odrazu :) posiedzieli na sobie pare razy i gotowe mysle ze wyszlo im to dobrze i nie bedzie trzeba powtarzać


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

To dobrze :) . Ja bym jednak po tygodniu spróbował jeszcze raz, tak dla pewności :) . Co do ilości skoków to u mnie jest różnie, jak samica "daje" to jest około 5, ale niekiedy zdarza się, że samica po 2 zaczyna wydawać pomruk lub/i ucieka. Według mnie do pogryzienia może dojść tylko wtedy, gdy zostawia się samice z samcem bez kontroli, bo jak się pilnuje i się widzi, że zaczynają się gryź lub coś jest nie tak, to zaraz się zabiera samice :) .

 

Mam takie jedno pytanie. Czy ktoś z was kryje samice po kilku dniach od wykotu, lub gdy karmi młode :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można tak kryć samicę, ale wtedy bardzo krótko się ją wykorzystuje w stadzie. Po prostu jest przemęczona. No i trzeba lepszą paszę wtedy dawać.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

To te moje króle to jakies niewyżyte są :) bo skakały dobre 8 razy, raz po razie :) moze dlatego ze młode a wszyscy młodzi LUBIĄ sobie użyć :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja czesto krylem samice kilka dni po wykocie. Z reguly w okolicach 7 dni proowalem. Pozniej 3 tygodnie i odsadzalem. Ale tak robilem max. 2 razy pod rzad pozniej odpoczynek. I max. wtedy to 5-6 wykotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Największa hodowle królików u nas ma ksiądz proboszcz. Szczepi, trawy nie daje, komary goni a zdarzy się ze padają. A miałem długą przerwę w chowie, ale teraz znowu zaczołem się bawić. Niestety na chwile bo zaczęły u sąsiadów zdychać i wybiłem cale stado. Pewnie wiał północno-zachodni wiatr i od zetora przywiał wirusa ;)

 

dlaczego trawy nie daje?

 

z uśmiechem na twarzy czytałem waszą rozmowe o dopuszczaniu heh dobrze że nad człowiekiem tak nikt nie stoi i nie pilnuje. ;) a może królik też by chciał mieć troche prywatności? :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja już bym wolał kryć samice jak będzie karmić, nie zaraz po wykocie. A więc jak pokryje samice, to po jakim czasie muszę ją zabrać od młodych ;) ?

 

Co do prywatności-skąd wiesz, czy króliki nie spotykają się potajemnie w nocy ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Jakby spotykały się potajemnie to bym młodych od nich nie nadążał odnosić ;) dlatego trzeba ich przypilnować ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Ja jutro muszę zrobić zdjęcia zabezpieczeń przed spotykaniem ;) zrobiłem takie duże klapy z siatek ogrodzeniowych które pokrywają 3-4 klatki. Fajnie to wygląda jak pokrywa na siewniku ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka razy się spotkały tak króliki potajemnie. I parę miotów właśnie takich było.

Ale ostatnio jeden nowozeland uciekł mi z klatki i wskoczył do samic na noc. No i dwa mioty dodatkowo.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Moje nie maja szans przedostania sie do siebie i nocnych spotkań :D siedzą w szczelnych drewnianych klatkach z kratami z przodu, chyba ze w końcu wezmą sie na sposób i przegryza sie do siebie ;) zarzuc fotki tych 'klap' ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ponawiam swoje pytanie, jak pokryje samice i dam ją jeszcze do małych, to jak długo mogą być razem ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym więcej niż tydzień do dwóch maksymalnie nie trzymał ją z młodymi, bo one wciąż będą mleko piły, a matka musi nabrać sił na nowe potomstwo, najlepszy wiek na odsadzenie to powyżej 6tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Sorki, nie wiem jak mogłem przegapić tego posta :D:D .

 

Dzięki za odpowiedź (@DominikKuchniak i @czarnyyyy) :) .

 

Po świętach muszę kupić pasze dla samic i już jedną pokryje i dam ją na około 2 tygodnie do małych-później ją zabiorę ;) .

 

Ostatnio miały mi się wykocić 3 samice, a tylko 1 się okociła, nie wiem czemu te 2 nie. Wszystko podczas krycia poszło dobrze, po tygodniu chciałem się upewnić i dałem je znów do samca, no i uciekały, mruczały-byłem pewien na 80% że są kotne, a tu masz ;):) .

 

Chociaż jedną pokryłem 4 dni temu, a drugą dziś-mam nadzieje, że tym razem się uda :D:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007
dlaczego trawy nie daje?

 

z uśmiechem na twarzy czytałem waszą rozmowe o dopuszczaniu heh dobrze że nad człowiekiem tak nikt nie stoi i nie pilnuje. ;) a może królik też by chciał mieć troche prywatności? ;)

Nie wiem dlaczego nie dają, chyba temu ze każdemu który daje to zdychają [może są komary w niej i potem przenoszą choroby], najwyżej można dać liści chrzanu,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

to jakieś dziwne ma te króliki albo trawe...albo nie szczepi. może daje też mokrą/zaparowaną i po tym dostają wzdęć...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Słyszałem ze w płońsku na giełdzie można za parę groszy sprzedać królika.

I to jest właśnie ten ból - że płacą ci parę groszy, dlatego ja zlikwidowałem hodowle a miałem dosyć dosyć.

 

Powiem Ci tak, do skupu nie opłaca się sprzedawać, bo cena jest strasznie niska (zapewne coś koło 4-5 zł/kg, nie wiem dokładnie).

Marcin jakby dawali tyle na skupach to by było nie najgorzej. Jak ostatnio dzwoniłem do Animex-u to zaproponowali 2,9 zł. śmiech na sali.

 

Króliki same nie urosną, też trzeba zadbać, zainwestować przede wszystkim w szczepienia.

2,3 zł/szt i masz pomór i myksomatozę z głowy.

 

Ponawiam swoje pytanie, jak pokryje samice i dam ją jeszcze do małych, to jak długo mogą być razem ;)?

Zależy kiedy pokryjesz ale max. tydzień przed wykotem powinieneś zostawić samicę samą. Przy kryciu w krótkim terminie po wykocie samicę należy dobrze dokarmiać ale długo to ona nie pociągnie. Samice kryte w ten sposób nie powinny być dłużej użytkowane niż do 8 wykotów bo potem spada płodność i plenność.

 

Ostatnio miały mi się wykocić 3 samice, a tylko 1 się okociła, nie wiem czemu te 2 nie. Wszystko podczas krycia poszło dobrze, po tygodniu chciałem się upewnić i dałem je znów do samca, no i uciekały, mruczały-byłem pewien na 80% że są kotne, a tu masz ;):D .

Króliki z natury są zwierzętami u których jajeczkowanie wywołuje stosunek płciowy. Czasami występuje u nich tzw. ciąża urojona ale jej objawy przechodzą około 16 dni od zapłodnienia. A czasami królica się po prostu nie pędzi i wtedy samiec ejakuluje samicy na grzbiecie a nie tam gdzie powinien. I to są sytuacje kiedy wydaje się że wszystko powinno być OK a nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj