Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slonju77    56

Mam problem z samicami. W tym tygodniu okocila się na początek jedną 8 małych wszystkie zabiła. A druga dziś się okocila i to samo . Co to znaczy ? Jak mam działać? :)

Samica podczas wykotu  musi mieć dostęp do wody !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Poprawię Cię kolego. Króliki jak i inne zwierzęta powinny mieć STAŁY dostęp do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Jakby ktos potrzebowal to mam do sprzednia kroliki nowozelandzie czerwone sztuk 4 i 5 mlodych po samcu nowozelandzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Mam problem z samicami. W tym tygodniu okocila się na początek jedną 8 małych wszystkie zabiła. A druga dziś się okocila i to samo . Co to znaczy ? Jak mam działać? :)

 

Stres może? Jak są trzymane? Czy widzą inne króliki? Czy jest blisko nich samiec? Zaglądasz do gniazda? 

Króliki zabijają swoje młode zazwyczaj w sytuacji zagrożenia, więc jak dla mnie to pierwszy czynnik do sprawdzenia, samica musi mieć spokój, najlepiej jak jest oddzielona od innych królików tak, że ich nie widzi blisko siebie. Jeżeli Tobie nie ufa i jej często nie dotykasz, to będzie też zabijać króliki, jak będziesz zaglądał za często do gniazda. 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

ja samice trzymam razem ,za tydzień będą się kocić  a swoje młode ( mają już 11 tyg.) widzą przez siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat brukwi się nie wypowiem. Buraki są pracochłonne wiec przy dużym stadzie niesprawdza się. Ma dużo wody wiec w zimie jest jak talala. Pamietaj aby podawać kawałki takiej wielkości aby niezamarzł(królik musi go zjeść niemal natychmiast). Earto go podawać samicom karmiacym gdyż jest mlekopedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mogę porównać rzepę ścierniskową i buraki.

Rzepa źle się przechowuje, do stycznia trzeba już ją zużyć, bo potem się zaczyna psuć. Buraki przechowują się super, mam je nawet do połowy kwietnia i nic się nie dzieje. Króliki mam w budynku więc nie martwię się o zamarzanie. Co do pracochłonności to zgodzę się jak najbardziej, ale jeżeli ma się hodowlę kilkudziesięciu sztuk to jak najbardziej można się "bawić" w buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś próbowałem im dawać ćwikłowe, ale niechętnie je jadły. Moje 100 razy bardziej wolą pastewne, chwila i buraka nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

Miał ktoś z Was taki przypadek że królica nie była kotna , a robiła gniazdo i latała jak wściekła :D ??  Myślałem ze to ciąża urojona ,ale ona nawet nie była u samca . :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

U mnie wczoraj samica, która nigdy nie była puszczana do samca zrobiła gniazdo i była pobudzona. Coś jej się "uroiło". Jeśli chcesz ją użytkować jako matkę to puszczaj śmiało do samca, powinna go w takim momencie przyjąć. Moja nie będzie kryta, skończy w garnku jako niedzielny obiad. Do rozmnażania mam zostawione inne samiczki:-)

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyzi15    0

Witam. 

jestem tu nowy i szukam skupu królików z województwa mazowieckiego, najlepiej w okolicy Przasnysza i Ciechanowa, w ostateczności poprosiłbym o namiary na dalsze skupy czy coś w tym rodzaju, bo wiem że ciężko dziś o takie punkty skupy króla.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

Znalazłem w miarę blisko mnie na OLX króliki rasy Olbrzym Srokacz Niemiecki, co o nich sądzicie? Czy warto je wziąć jeśli króliki będę hodować tylko dla siebie na mięso? Jak jest z ich plennością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w miarę blisko mnie na OLX króliki rasy Olbrzym Srokacz Niemiecki, co o nich sądzicie? Czy warto je wziąć jeśli króliki będę hodować tylko dla siebie na mięso? Jak jest z ich plennością?

Bardzo ładne ale jeśli myślisz tylko o mięsie to nie dla ciebie. Króle do 3msc przyrastają w kości co oznacza że mają małą wydajność rzeźną. Ale polecam jako dla hobbysty.

 

 

Co wchodzi w skład waszej mieszanki dla królików?

 

Moja mieszanka to jeczmien pszenica i granulat nutreny krole przyrastaja szybko a stado podstawowe nie ma podgardla. Proporcje to 2:1:1 ale jeczmien sieje co roku ta odmiane bo woem ile ma bialka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69
Napisano (edytowany)

Znalazłem w miarę blisko mnie na OLX króliki rasy Olbrzym Srokacz Niemiecki, co o nich sądzicie? Czy warto je wziąć jeśli króliki będę hodować tylko dla siebie na mięso? Jak jest z ich plennością?

W czystej rasie na mięso to nie bardzo się nadaje, ale już krzyżówka z rasą mięsną np z KC (sam mam takie krzyżówki) będzie przyzwoicie rosła. Zależy też od tego jak duże sztuki chcesz przeznaczać na ubój. Co do plenności, sporo młodych w miocie jest w czystej rasie. Wcześniej jak miałem rasowe OSC to 13 młodych w miocie to prawie norma. Przynajmniej tak było u mnie.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annasprobio    0

PBM – Probio Minerał jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum  potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę patogenna (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne  mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Posiada najwyższy wskaźnik probiotyczny. Produkcja zwierzęca – dodatek do pasz, procedura do higienizacji zwierząt oraz urządzeń do karmienia. Produkt w 100% ekologiczny. Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  na mięso to najlepsze są krzyżówki Nb i kc gdzie  odpady to zaledwie 40 %  lub  inne mieszanki ras średnich ,  równie dobre są termondy i popielany bo do 3 msc szybko rosna . Na mieszanke to  owies  50 % jęczmień 25 % i granulat de heus  25 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil14851    4

Witam

Jestem początkującym hodowcą królików i chciałbym się dowiedzieć jaki i czy wogóle stosujecie granulat a jeśli stosujecie to gdzie go kupujecie ? Może stosujecie jakieś witaminy lub dodatki do wody lub paszy? Hodowlę rozpoczołem od rasy WJS króliki kupione z rodowodem, planuję dokupić jeszcze inne rasy i tu też bym prosił o podpowiedź jake to mogły by być rasy. Hodowla będzie służyła na własny użytek ewentualnie na tuszki na sprzedaż dla rodziny i znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert01    2

U mnie w chodowli stosuje granulat z piasta. Do mnie przyjeżdża też pasza dla bydła i wtedy kupuje, ale możesz zamówić w internecie. Do wody stosuje zakwaszacz i witaminy do paszy dolmix kr. Jak na początek lepiej było kupić kc. Na mięso będą lepsze Nb albo Kc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj