Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1764 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share Jakub512

Jakub512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 maj 2016 - 13:38

Hodowla królików

Znalazłem w miarę blisko mnie na OLX króliki rasy Olbrzym Srokacz Niemiecki, co o nich sądzicie? Czy warto je wziąć jeśli króliki będę hodować tylko dla siebie na mięso? Jak jest z ich plennością?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 04:30
  •  

#1742 Share hubcio6125

hubcio6125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 maj 2016 - 16:46

Hodowla królików Co wchodzi w skład waszej mieszanki dla królików?

#1743 Share alavalex

alavalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 maj 2016 - 07:58

Hodowla królików

Mójtata miał króliki. Jakoś nie przejąłem po nim tej pasji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share MateuszStaczyk

MateuszStaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 maj 2016 - 16:46

Hodowla królików

Znalazłem w miarę blisko mnie na OLX króliki rasy Olbrzym Srokacz Niemiecki, co o nich sądzicie? Czy warto je wziąć jeśli króliki będę hodować tylko dla siebie na mięso? Jak jest z ich plennością?

Bardzo ładne ale jeśli myślisz tylko o mięsie to nie dla ciebie. Króle do 3msc przyrastają w kości co oznacza że mają małą wydajność rzeźną. Ale polecam jako dla hobbysty.

Co wchodzi w skład waszej mieszanki dla królików?

Moja mieszanka to jeczmien pszenica i granulat nutreny krole przyrastaja szybko a stado podstawowe nie ma podgardla. Proporcje to 2:1:1 ale jeczmien sieje co roku ta odmiane bo woem ile ma bialka.

#1745 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 25 maj 2016 - 08:59

Hodowla królików

W czystej rasie na mięso to nie bardzo się nadaje, ale już krzyżówka z rasą mięsną np z KC (sam mam takie krzyżówki) będzie przyzwoicie rosła. Zależy też od tego jak duże sztuki chcesz przeznaczać na ubój. Co do plenności, sporo młodych w miocie jest w czystej rasie. Wcześniej jak miałem rasowe OSC to 13 młodych w miocie to prawie norma. Przynajmniej tak było u mnie.

Edytowany przez bieniek_88, 25 maj 2016 - 09:00.

#1746 Share annasprobio

annasprobio

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 11:54

Hodowla królików

PBM – Probio Minerał jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum  potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę patogenna (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne  mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Posiada najwyższy wskaźnik probiotyczny. Produkcja zwierzęca – dodatek do pasz, procedura do higienizacji zwierząt oraz urządzeń do karmienia. Produkt w 100% ekologiczny. Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

#1747 Share przemi1999107

przemi1999107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 19:13

Hodowla królików

Jeśli  na mięso to najlepsze są krzyżówki Nb i kc gdzie  odpady to zaledwie 40 %  lub  inne mieszanki ras średnich ,  równie dobre są termondy i popielany bo do 3 msc szybko rosna . Na mieszanke to  owies  50 % jęczmień 25 % i granulat de heus  25 % .

#1748 Share hubert01

hubert01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 17:50

Hodowla królików Interesuje mnie zakup samca nb i bf woj. łódzkie

#1749 Share kamil14851

kamil14851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 21:24

Hodowla królików

Witam

Jestem początkującym hodowcą królików i chciałbym się dowiedzieć jaki i czy wogóle stosujecie granulat a jeśli stosujecie to gdzie go kupujecie ? Może stosujecie jakieś witaminy lub dodatki do wody lub paszy? Hodowlę rozpoczołem od rasy WJS króliki kupione z rodowodem, planuję dokupić jeszcze inne rasy i tu też bym prosił o podpowiedź jake to mogły by być rasy. Hodowla będzie służyła na własny użytek ewentualnie na tuszki na sprzedaż dla rodziny i znajomych.

#1750 Share hubert01

hubert01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 15:43

Hodowla królików U mnie w chodowli stosuje granulat z piasta. Do mnie przyjeżdża też pasza dla bydła i wtedy kupuje, ale możesz zamówić w internecie. Do wody stosuje zakwaszacz i witaminy do paszy dolmix kr. Jak na początek lepiej było kupić kc. Na mięso będą lepsze Nb albo Kc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share Michal2401

Michal2401

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 17:21

Hodowla królików

Jako, że trzymam króliki już kilka lat to sądzę, że na mięso najlepiej mieszać rasy. Ja bym polecił Barana Francuskiego ( szybko przyrasta, mam tylko tę rasę, rosną do 10 kg masy ciała ) z mieszanką typowo mięsną. Polecił bym na przykład z Nowozelandzkim Czerwonym, Nowozelandzkim Białym lub Kalifornijskim czarnym, gdyż te rasy są utrzymywane na króliczych fermach mięsnych raczej nie bez powodu. Taka krzyżówka jeśli na mięso myślę że będzie ok. Oczywiście z tych trzech podanych do mieszania z baranem można wybrać jedną i powinna być bardzo dobra na mięso. Polecam dać im raz w tygodniu parowanych ziemniaków ze śrutą żeby się podtuczyły :)

Ja daję mieszankę zbożową mieszaną z takich składników ;

- jęczmień 100 kg

- pszenica 50 kg

- granulat 25 kg

- dodatki w postaci słonecznika, kukurydzy w śladowych ilościach i okazyjnie.

#1752 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 22 grudzień 2016 - 13:30

Hodowla królików

Ja hoduję Belgi Olbrzymie Szare. Jestem zadowolony z tej rasy. Roczne samce w moim stadzie osiagaja wage ok. 8 do 9 kg. 

Jesli chodzi o witaminy to ja dodaje do paszy CALVET z DOLFOSU w ilosci 3g na sztuke raz dziennie. Z woda podaje witamine B1, 2-3 razy w tygodniu. Zeszlej zimy mialem broblem z niedoborem u mlodych wiec wprowadzielm witamine B1 na stale w calym stadzie. 

Jesli chodzi o choroby to zwracam uwage na Myksomatoze !! Choroba wirusowa przenoszona przez komary.  

W mojej okolicy we wczesniejszych latach spotykana byla bardzo rzadko. W tym roku dziesiadkowala wszystkie hodowle. Dlatego szczepienei od niej to podstawa. 

W swojej hodowli nie stosuje zadnych granulatow. Podstawa zywienia to:

- siano

- trawa/mlecz w okresie letnim

- mieszanka z jeczmienia, owsa i kukurydzy

- otreby pszenne mieszane z powyzsza mieszanka badz gotowanymi ziemniakami

- suchy chleb - sporadycznie w minimalnych ilosciach 

- marchew 

- jablka w okresie letnim- nie za czesto i w niewielkich ilosciach

- wszelkie ''odpady kuchenne" typu obierki z marchwi, burakow, wycinki z kapysty, salaty itp. 

No i oczywiscie nieograniczony dostep do swiezej wody. 

Jesli chodzi o otreby pszenne to moim szumrakom podaje je " na mokro", poniewaz w suchej postaci slabo je pobieraja. Zwilzam je minimalnie woda. 

''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#1753 Share przemi1999107

przemi1999107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 21:59

Hodowla królików

koluniokarol, ładna waga bosów. Ile płacisz za szczepionki na myksomatoze ? 

#1754 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 13:26

Hodowla królików

Szczepionka przeciw myksomatozie i pomorowi krolikow w mojej okolicy kosztuje ok. 30 zl na 10 sztuk. Cene uwazam za niezbyt wysoka i mysle, ze naprawde warto wydac ten pieniadz :) 

''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#1755 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 14:23

Hodowla królików

Hej :) Mam pytanie do chodowców królikow. Co uważacie o podawaniu szumrakom kiszonki z kukurydzy lub sianokiszonki ?? Znam kilka osob, które do żywienia swoich stad wprowadzaja kiszonke z kukurydzy z dodatkiem śruty zbożowej, lub sianokiszonke zmieszana z suchym sianem. Co o tym uważcie ? Czy takie pasze podawane w niewielkich ilosciach jako dodatek do dziennej diety moga w znacznym stopniu niekorzystnie wpłynąć na zdrowotność królików ?

Osobiście nie stosuje w swojej chodowli takiej diety, wiec ciekawi mnie ta kwestia i Wasze zdanie w tym temacie :) 

#1756 Share DawidSzynal

DawidSzynal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 09:24

Hodowla królików

cześć wszystkim

chciałem się spytać kiedy najlepiej dopuścić samice na dworzu tak żeby młode po urodzeniu nie zamarzły

#1757 Share simsones

simsones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 10:06

Hodowla królików ja tak dopuszczam w polowie marca ,a mlode sa w polowie kwietnia i w maju jak juz jest trawa to one juz same zaczynaja jesc :-)

#1758 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 16:34

Hodowla królików

Ja swoja samice planuje zapuscic okolo 15 lutego. W 2015 roku samica wykocila mi sie 12 grudnia. Obawialem sie o mlode, ale wychowala wszystkie 7 sztuk :)

Klatki oczywiscie mam na zewnatrz :) 

Edytowany przez koluniokarol, 25 styczeń 2017 - 16:35.

#1759 Share MateuszStaczyk

MateuszStaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 07:20

Hodowla królików

Hej :) Mam pytanie do chodowców królikow. Co uważacie o podawaniu szumrakom kiszonki z kukurydzy lub sianokiszonki ?? Znam kilka osob, które do żywienia swoich stad wprowadzaja kiszonke z kukurydzy z dodatkiem śruty zbożowej, lub sianokiszonke zmieszana z suchym sianem. Co o tym uważcie ? Czy takie pasze podawane w niewielkich ilosciach jako dodatek do dziennej diety moga w znacznym stopniu niekorzystnie wpłynąć na zdrowotność królików ?

Osobiście nie stosuje w swojej chodowli takiej diety, wiec ciekawi mnie ta kwestia i Wasze zdanie w tym temacie :)

Kukurydze możesz podawać ale pamiętaj o przyzwyczajaniu( zacznij od symbolicznej dawki i zwiekszaj do takiej ktora zjedza całą) a sianokiszonke możesz spróbować ale jeśli była dobrze podsuszona.

Edytowany przez MateuszStaczyk, 26 styczeń 2017 - 07:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share DawidSzynal

DawidSzynal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 13:36