Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Przy przemysłowej hodowli karmisz właśnie głównie granulatami, paszami i to wychodzi strasznie drogo, a tak w hodowli przydomowej rzędu kilkudziesięciu sztuk, karmisz najróżniejszym pożywieniem, które możesz dostać albo za grosze albo za darmo choćby takie obierki z ziemniaków, chleb. Ja się z jednym z sąsiadów teraz dogadałem- ma kawałek trawy za stodołą, nie zbiera sobie tej trawy ani nie suszy siana tylko kosi i wywala na kupę razem z obornikiem, a tak będzie miał on skoszone i sprzątnięte a ja więcej trawy i siana więcej- wszystko za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Panowie może troszkę nie na temat ale miałby ktoś może na sprzedaż samice BOS-a z rodowodem ?? ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy (okolice Oświęcimia), ciężko o jakiekolwiek rasowe króliki, nie mówiąc już o BOS i to jeszcze z rodowodem :D Nie wiem jak w innych częściach województwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie w okolicy bardzo ciężko kupić królika z rodowodem. Ja ładne samice sprzedaje po 170-200zł bez rodowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja by m tak nigdy nie zrobił. Ja nawet po zupełnie innych samicach, a tym samym ojcu bym nie dopuścił. Ja wiosną kupuje sobie młodego, jesienią już jest gotowy do krycia. Jak skończę dopuszczanie wiosną to go sprzedam i znowu kupuję młodego i tak co roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupuję co roku tak w listopadzie-grudniu nowego samca w wieku koło 6-7 miesięcy i w lutym już swoje damy nim dopuszczam, a w maju- czerwcu idzie do sprzedania, potem na jesień znowu nowego kupuję i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny555    4

W mojej okolicy (okolice Oświęcimia), ciężko o jakiekolwiek rasowe króliki, nie mówiąc już o BOS i to jeszcze z rodowodem :D Nie wiem jak w innych częściach województwa

Z Oświęcimia do Pszczyny nie daleko :)  a tam bez problemu można kupić z rodowodem króle (sam tam kupuję) , a jak chcesz dobry materiał zarodowy BOS to warto przejechać się na jesień do Kóz na wystawę

Edytowano przez sprytny555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kameleon330    3

W niedzielę kupiłem 3 młode króliki...

Mają każdy po około 0,5 kg.

Z dwoma jest wszystko dobrze jedzą,biegają

a jeden jest taki ponury smutny siedzi w kącie nie chce jeść.(przynajmniej jak ja obserwuje).

Co mu może być? Prawdopodobnie 2 są z jednego miotu a ten jest z innego.

Przejdzie mu to... Jest możliwość przeniesienia go do innej klatki,ale w nocy może być mu samemu zimno (klatka na dworze ale nie ma przeciągów)

 Czekam już 3 dni to się mnie nie boji ale dalej nic nie je... Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

0,5 kg to troche małe te króliki ;) Możliwe że jesli nie jest z tego samego miotu do może odczuwać tęsknotę moje samice (są w galerii) po kupnie były oddzielne i też ta mniejsza była jak ten Twój mniejszy , dałem ją do większej i odżyła niestety teraz znowu jest sama bo większa jest kotna :) Niech siedzi z tymi może się przyzwyczai a jeść i tak będzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Z tym że jest z innego miotu to nie ma na tym. Też mam króliki grupowo np. wczoraj połączyłem dwa mioty każdy po 4 szt. Chwile się powąchały i te nowe zaczęły biegać po klatce i orientować się co, gdzie i jak. Dziś już jest dobrze, nawet już nie odróżnię które są od jakiej samicy. Ten królik raczej się ciebie nie boi, bynajmniej ja mam tak przyzwyczajone że jak otwieram drzwiczki to od razu wszystkie są przy nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kameleon330    3

Podejdzie do mnie powącha i idzie do roga i sobie tam siedzi a te 2 zapadają się zielonką (dopiero ją powoli wprowadzam do jadłospisu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Czyli nie jest źle, ja już nie dawkuję zielonek, mam już przyzwyczajone, dostają tyle ile zjedzą, a nie zjedzą dużo bo mają niecały miesiąc. A ten jeden też je czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kameleon330    3

Właśnie problem polega na tym,że już się mnie nie boi ale nic nie je przynajmniej ja ja jestem w pobliżu i obserwuje. Dam mu żarcie pod ...ryj... a on tylko to wącha i wraca do roga. Nie wiem jak mu pomóc, jakby nie miał apetytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Pewnie bardziej strachliwy ten królik i tyle. Jakby nie jadł i nie pił to by chyba już padł. Niektóre króliki szybko się przyzwyczajają, a inne całe życie będą się chować po kątach ;)


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jabłka to tak nie specjalnie, chociaż też lubią. Jabłko nie ma zbyt dużo wartości odżywczych i po nich za szybko nie urośnie. Ja jabłka daję tylko jesienią jako zapychacz ja nie mam zbytni czasu albo jak już nie ma zielonego. No i w domu jak są odpadki od jabłek to też wiadomo daję królikom ale żeby tak specjalnie całe jabłka dawać to nie. Daj mu najlepiej lucernę lub koniczynę, jak nie będzie jej jadł to nie najlepiej z nim. Teraz jak masz go samego to będziesz widział czy je i jak je to ile zjadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kameleon330    3

Będzie mu trochę zminiej ale przynajmniej będzie widział ile zje i narazie będzie miał dietę siano+woda+jablko (pachnie . może sie skusi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja bym mu dodał jeszcze lucernę bo to jedzą najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kameleon330    3

Niestety nie posiadam dawałem mu jak był z tamtymi dwoma trawe i mlecze ale nie jadł...

Myśle, że winą mogą być liście kapusty...ale wszystkie dostały a tylko ten taki ****

Opróżnia się takimi posklejanymi gówienkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

A przedawkowałeś te liście? Co jeszcze dawałeś im z tymi liśćmi, dokładnie, dawałeś im tez wodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj