Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wizacja    0

>>> mesi

 

 

Samiczka na okoceniu musi mieć wodę w klatce , brak wody . albo jej za mala ilość , może być przyczyna zagryzienia / zjadania noworodków..

Zmarnowanie miotu najczęściej zdarza się pierworódkom , trzeba dać im drugą szansę , ponownie dopuścić do samca , a jak to się znów powtórzy to królicę przeznaczyć na obiad

 

 

U mnie kiedyś samiec dostał niedowładu tylnych nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

Miałam po 15 samic i nigdy mi się nie zdarzyło aby jakaś zagryzła lub porzuciła chociaż zawsze musiałam zajrzec.Jeśli samica cię zna i głaskasz ją często to nie powinno byc problemu,tak mi się wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

ROLNIKURSUS ja dopuszczam na 24 godzinyi zawsze jest pewne , gdy wpuścisz samicę do samca odrazu widać czy chce po dwuch minutach gdy sprawdzisz jaką ma broszkę hahaha


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Czasami zdarza się, że się jej nie pokryje i ma w tedy ciążę urojoną lub normalnie się zachowuje. Zawsze kilkakrotne dopuszczenie zwiększa szansę pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ja samice do samca puszczam tak 1. dzień na 10 min 2. dzien to samo i 3. także no i jak już na 3. dzień ucieka to myślę ze jest już pokryta. A tu już dzień wykotu pewnej samicy minoł a ona nic i tak troche zły jestem i nie wiem czy pasztet z niej robić i kupic nową, czy dac jej jeszcze szansę. Jeszcze czekam na dwie inne samice ciekwawe co będzie u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

dięki wszystkim za wypowiedzi to było hyba przez to że mało wody dostawały , a mam takie pytanie wy stosujecie jakieś poidełka na wode i zmieniacia jak wypiją czy w jakiś poiemniczkach i daiecie kilka razy dziennie , ja daje w pudechach po konserwach 2 razy dziennie ale to chyba za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Czy można dopuścić samca-ojca do jego córki że tak powiem?

Miałem samice dopuściłem ją do samca i z tego miotu mam 2 samice i teraz chce je dopuścić do tego samego samca co matkę czy tak można? :mellow:


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

marcin103122

 

nie radził bym ci tak dopuszczac ponieważ małe mogą urodzic się z wadmi genetycznymi, i mają kroką żywotnośc i karłowatośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja wodę do tej pory dawałem w skorupkach ale kupiłem do każdej sztuki poidełko w sklepie zoologicznym o trochę malej pojemności 250ml ale wystarcza na dwa dni koszt 1 szt to 16zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a u mnie samice sa razem i samiec caly czas z nimii nie ma problemu kiedy dopuszczac itd.

z tym ze kroliki nie sa w klatkach tylko na wybiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

>>> mesi

 

Królica najczęściej rodzi w nocy więc wieczorem uzupełnij wodę żeby po porodzie miała co pić , jak podajesz w puszkach to te powinny być zamocowane w klatce tak żeby królik wody z puszki nie wylał. Dobrymi poidłami są stare kafle z pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

tez myślałem o zkupie tych poidełek 250ml16 zł i czy bez problemu ucza sie pić z tych poidel ,

 

mam te puszki mocowane ale kiedy wleje odrazu wypijają wiec chyba zakupie te piodła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Czy można dopuścić samca-ojca do jego córki że tak powiem?

Miałem samice dopuściłem ją do samca i z tego miotu mam 2 samice i teraz chce je dopuścić do tego samego samca co matkę czy tak można? :mellow:

 

 

Zabronione a nawet zakazane nie może być pokrewieństwa nawet najmniejsze może źle wpłynąc na małe króliki, ale jak chcesz to sobie tak rób.

 

Mam poidła 1,5 l w lecie dla jednego dorosłego królika wystarczy na 3 dni a wiosna naydzien ale wiadomo wiosną nie leje tyle wody żeby się nie zepsuła. Zimą musze pochwać poidła i poję króliki rano i wieczorem i do tego czasami śnieg a jak już temperatura na plusie to odrazu zakładam poidła i mam święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

mam kilka pytań:

1. kiedy tzn w jakim wieku można po raz pierwszy dognać samicę?

2. czy paszę mieszać razem z ziarnem ( mieszam pszenice, owies, jęczmień i kukurydze ) a paszę daje zawsze wieczorem po trochu i stad pytam czy mieszać lepiej z ziarnem niż dawać osobno?

3. cztery dni temu okociła mi się samica i po jakim czasie mogę ją dognać, planuje za około tydzień?

4. po czym poznać czy samica jest kotna? chce ją wsadzić do samca więc pytam po czym poznam czy jest kotna czy nie (tylko proszę o dokładne opisanie jej zachowania po wsadzeniu do samca)

5. co sądzicie o trzymaniu królików w stadzie tzn jest przykładowo 15-20 samic i wśród nich jeden samiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

1. Zalezy jak karmisz, powinna byc wyrosnieta

2. Mozna mieszac, ale i tak najpierw wybiora pasze

3. Tydzien to za mało, ja dognaje jak widze ze mlode na calego jedza juz same

4. Po dwoch tygodniach mozesz sprawdzic czy ma "kuleczki" w brzuchu, delikatnie reka macasz z tyłu brzucha, ale bardzo delikatnie

5. Ja bym tak nie ryzykował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam poczebuje pomocy kolega poczebuje wysłać królika był dziś na poczcie i mu nie przyjeli ale drób przyjmują i czy może tego królika wysłać jako kaczke lub coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@MateuszxD

1. Zależy od rasu jaką masz. Rasy małe 3-4 miesiące średnie 5-6 miesięcy duże 8-9.

3. Jak bardzo chcesz dopuścić samicę to zrób to za 3-4 tygodnie

5. Nawet bym się w to nie bawił

a pozostałe kolega @barrybond dobrze odp.

 

@farmer777 nie wiem nie próbowałem jeszcze wysyłać królików ale chyba można pokombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na poczcie zaglądają do paczek z żywymi zwierzętami? Ciekawe dlaczego królików nie można wysyłać. Zwierzę jak każde inne i na pewno w zamknięty w paczce czyje się lepiej niż np kura.

:D może wyślij jako kaczka uszata. Taka nowa bardzo rzadka i droga rasa :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Odradzam kupowanie królików w ciemno , za pośrednictwem internetu , na podstawie zdjęcia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@wizacja dlaczego mój kolega kupował przez neta i tak najpierw on dzwonił i gadał z gościem a poźniej niby że ja chce kupić królika też rozmawiałem z gościem no i mówił prawde, kolega ma tego królika i jest jak najbardziej zadowolony :D. Chociaz moga się trafić oszuści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo13571    0

Ja parę razy zamawiałem króliki przez internet i nie miałem żadnego problemu, ale fakt zamawiałem ze sprawdzonego źródła... a co do wysyłki pocztą to nie wiem dlaczego CI nie przyjęli, do mnie kilka razy przychodziły za pośrednictem poczty i było ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Trudno jest ocenić królika na podstawie zdjęcia , tym bardziej ze to często jakieś " artystyczne " fotki są i nie widać na nich czy królik ma poprawną budowę grzbietu , właściwie ustawione nogi , ogon itp

Najlepiej kupować królika bezpośrednio u hodowcy , wtedy zajrzysz mu w uszy , sprawdzisz zgryz , dokładnie obejrzysz zwierzaka a i wtedy nie trzeba się spieszyć z decyzją , najlepiej uciąć sobie dłuższą pogawędkę ze sprzedającym i nasłuchiwać czy króliki np . nie kichają : )))

Ja kupuje głównie samce bo wymiana samca to konieczność , unikam kupowania nowych królików ot tak żeby mieć nową rasę co kilka miesięcy : )) Już to kiedyś przerabiałem , a później musiałem kopać głębokie doły w ogrodzie ... Wprowadzanie nowych królików do stada jest zawsze ryzykowne .

Stwierdzono np. ze wszystkie króliki są nosicielami kokcydiozy , tyle ze jest 12 gatunków pierwotniaków które ta chorobę wywołują i istnieje ryzyko ze kokcydia wydalane z kałem nowego zdrowego królika mogą okazać groźne dla naszego stada albo i odwrotnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam mam samice która ma sie kocić 15-16 marzec a zauwżyłem że robi gniazdo takie gniazdko ze słomy i siana ale nieraz je zadepta a potem zrobi nowe ale nie skubie sie jeszcze i na dodatek robi to gniazdo w tym koncie co sie załatwia co o tym sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj