Skocz do zawartości

Zdjęcie

zegar cisnienia oleju w c-360

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9458 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:48

zegar cisnienia oleju w c-360 Nie. To zaślepki otworów technologicznych. W tym miejscu są kanały olejawe smarujące pięć podpór wałka rozrządu. Odczyt ciśnienia w tym miejscu nie był by wiarygodny, poza tym może go tam po prostu nie być. Nie kombinuj tylko załóż to:

http://allegro.pl/ws...1818480034.html

Edytowany przez seweryn20, 30 wrzesień 2011 - 21:52.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 gru 2017
Ursus C360 3P Zarejestrowany

• 17500.00 PLN
  • 19 paź 2017
Ursus 914 DL FINN Turbo

• 42000.00 PLN
  • 26 paź 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zegar cisnienia oleju w c-360 Dzisiaj, 05:33
  •  

#22 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 23:04

zegar cisnienia oleju w c-360 Ruski b.dobry zestaw tylko w miejsce wkręcania czujnika do kontrolki ciśnienia trzeba wkręcić dwójnik na wyjście do czujnika kontrolki i manometru, dostępny w sklepach
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#23 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4172 postów

Napisany 01 październik 2011 - 04:32

zegar cisnienia oleju w c-360 Wcale nie trzeba żadnego dwójnika ani trójnika.
Jak dobrze popatrzysz to jest tam specjalny nypel który ma gwint wewnętrzno/zewnętrzny.
Gwint zewnętrzny wkręcasz do bloku w wewnętrzny wkręcasz czujnik na kontrolkę.
Jak dla mnie taki zestaw jest i tak do bani z powodu przewodu olejowego na opaski i braku podświetlenia.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9458 postów

Napisany 01 październik 2011 - 05:57

zegar cisnienia oleju w c-360 Przewód olejowy to żaden problem. Do hydro i zakuć na wymiar z odpowiednimi końcówkami. Poza tym nie wiem w czym to przeszkadza? W ryskach co kawałek metalowe rurki są łączone gymoym wężem na opaski i to od powietrza gdzie jest 6 bar i od oleju. To wystarczający patent na cisnienie ledwo 3-5 bar.Sruba którą przykręca się końcówke na węża ma wysoki sześciokant a w nim jest gwint wewnętrzny na czyjnik. A co do podswietlenia to nie mam pojecia czy jest. Według mnie nie tak potrzebne gdy jest dodatkowo kontrolka. Ogólnie to uważam że zegar w 60-ce jest niepotrzebny. Przy tak nieskomplikowanym silniku to przydaje się jedynie do diagnozowania bo normalnie to stres sieje. One chodzą latami nawet gdy cisnienie oleju maja poniżej dopuszczelnego książkowego.

#25 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 01 październik 2011 - 12:19

zegar cisnienia oleju w c-360 Witam jednak obyło się bez żadnego kombinowania... Otóż pytałem bo wczoraj kupiłem zegar od ciśnienia oleju i przewód jednak nie mieli takiego trójnika i nie wiedzieli o jedo istnieniu... Jednak coś mnie podkusiło żeby jechać do drugiego sklepu i okazało się że taki trójnik mieli wiec dorobiłem tolko uchwyt na zegar i gitara;) mam jeszce pytanie z innej beczki bo wymieniałem wał i słyszałem że przed pierwszym odpaleniem trzeba pokręcić rozrusznikiem na sucho... Wie ktoś może jak długo? Bo wczoraj kręciłem dopóki olej nie będzie leciał z rurki do zegara od ciśnienia i sie okazało że dwa razy akumulator musiał podładować bo padał a olej nie poleciał... Dodam że pompe założyłem nową a akumulatory były trochę słabę wiec nie ma się co im dziwić ale zbierając do kupy to ok minute kręciłem...

#26 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4172 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:54

zegar cisnienia oleju w c-360 Co do wskaźnika ciśnienia w C-360 to tylko te w glicerynie zdają egzamin,
na zwykłych ciężko złapać prawidłowy odczyt ze względu na drgająca wskazówkę.
Odnośnie wymiany wału to każdy szanujący się fachowiec smaruje olejem panewki i pierścienie,
wiec odpalaj i obserwuj wskaźnik,po 3-4 w układzie powinno być już ciśnienie.

#27 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 01 październik 2011 - 21:32

zegar cisnienia oleju w c-360 Nie trzeba żadnych glicerynowych manometrów, wystarczy zwykły od ciśnienia oleju lub powietrza. Mam założone w C-360 i U-902 i żadnych drgań niema, a wskazania są jak najbardziej prawidłowe.

#28 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 01 październik 2011 - 21:55

zegar cisnienia oleju w c-360 jakiej firmy masz manometr i od czego ? ja mam od c385 i na rozgrzanym oleju drga troche.. ;/ taki wlasnie http://allegro.pl/ws...1839763988.html wiadomo to jest zamiennik jakis indyjski .... verthree czy cus... nie czeski PAL-owski.. niestety

Edytowany przez jackkk1988, 01 październik 2011 - 22:00.

[CE] [DE]

#29 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 01 październik 2011 - 22:20

zegar cisnienia oleju w c-360 ja kupiłem od osiemdziesiątki jakiś za 40 zł przewód sztywny taki jak hamulcowy... Działanie jego ocenie jeśli chociaż olej do niego dojdzie :( wiecej w tym temacie http://www.agrofoto....ju/#entry791549 dodam jeszcze że fochowcem nie jestem bo pierwszy raz robiłem coś takiego jednak wał i panewki posmarowałem olejem dość obficie :rolleyes: jednak to to było jakieś 2 tygodnie temu bo wdety wał przykręcałem do bloku....

Edytowany przez panRys87, 01 październik 2011 - 22:24.

#30 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 październik 2011 - 20:07

zegar cisnienia oleju w c-360 panowie tani i sprawny zegar ciśnienia oleju to;
zegar z białoruśki bądź z MTZ-ta 40 zł
przewód hamulcowy sztywny od żuka 8 zł
przewód hamulcowy elastyczny (gumowy) od żuka 12 zł
ten gumowy wkręcamy w blok, gwint idealnie pasuje. Do niego dokręcamy sztywny i prowadzimy go do deski rozdzielczej końcówkę z gwintem odcinamy bo zegar ma pierścień samo zaciskowy. U mnie ten zestaw pracuje od roku i jest super, bez drgań
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 październik 2011 - 12:34

zegar cisnienia oleju w c-360 ja mam tyle ze w c330 a co z a tym idzie 2 tłoki.. w 360 na 4 moze byc bez drgan wlasnie... ze silnik rowniej pracuje..

szkoda ze nie bylo wczesniej na aukcji tego wskaźnika http://allegro.pl/ws...1749130268.html zanim kupilem obecny....;/ Nie widzialem wczesniej ori wskaźnika KFM czyli polskiego do cisnienia oleju... wydaje mi sie najlepsza opcja

Edytowany przez jackkk1988, 03 październik 2011 - 13:00.

[CE] [DE]

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9458 postów

Napisany 03 październik 2011 - 16:23

zegar cisnienia oleju w c-360 Deska rozdzielcza w 60-ce jest przykręcona do baku, bak na gumach do obudowy sprzęgła. Musi drgać. Mniej lub więcej ale drga na pewno.

#33 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:28

zegar cisnienia oleju w c-360 ale to nie to ze zegar caly drga i pozniej sie to przenosi na manometr.. bo dziwne ze na zimnym jest ok a na rozgrzanym goni wskazówka..
[CE] [DE]

#34 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 październik 2011 - 22:24

zegar cisnienia oleju w c-360 poprawka zegar o którym pisałem pochodzi z mtz pasuje też do t25 i kosztuje 20 zł w sklepie wczoraj sprawdzałem.

Tak się zastanawiam
u siebie złożyłem przewód gumowy bo tak mi pasowały gwinty ale pomyślałem że równie dobrze taki przewód może amortyzować skoki ciśnienia w ten sposób eliminuje drgania wskazówki. Jeśli źle kombinuje to mnie poprawcie.

Edytowany przez rkuban, 13 październik 2011 - 22:32.

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#35 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 22:24

zegar cisnienia oleju w c-360 Jakby ktoś był zainteresowany to mam na zbyciu cały zestaw wskaźnika z mocowaniem do ramy kabiny, rurką i przejściówką do 3P, nówka sztuka, tylko włożyć.

#36 Share rolnik258

rolnik258

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:10

zegar cisnienia oleju w c-360 Zamierzam założyć do 3p wskaźnik ciśnienia oleju co myślicie o tym http://allegro.pl/ws...1966798320.html jeśli ktoś ma takie coś niech napisze jak mu się sprawuje

Edytowany przez rolnik258, 13 grudzień 2011 - 20:13.

#37 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4172 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:10

zegar cisnienia oleju w c-360 Bez podświetlenia,jak dla mnie zbędny gadżet wystarczy kontrolka.

#38 Share rolnik258

rolnik258

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 09:33

zegar cisnienia oleju w c-360 Podświetlenie nie jest dla mnie takie ważne, ale chodzi mi o to czy ten zegar będzie miał poprawne wskazania czy wskazówka nie będzie się trzęsła jeśli ktoś taki ma niech się wypowie.A i jeszcze jedno jak ktoś ma zegar ciśnienia oleju to jakby mógł niech cyknie fotkę gdzie go zamontował bo chcę żeby to jakoś wyglądało

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9458 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 11:32

zegar cisnienia oleju w c-360 Boisz się skaczącej wskazówki to załóż taki

http://allegro.pl/ws...1987628822.html

Takich jest masa chociaż nie wydaje mi się to aż tak potrzebne. A serio jeśli wskazówka ci drgnie w zakresie nawet o 0,5 bara to nie ma to specjalnie znaczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2011 - 12:33

zegar cisnienia oleju w c-360 W zwykłych zegarach ze wskazówką nic się nie trzęsie, to nie jest opryskiwacz. :lol: