Skocz do zawartości

Zdjęcie

zegar cisnienia oleju w c-360

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8814 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:48

zegar cisnienia oleju w c-360 Nie. To zaślepki otworów technologicznych. W tym miejscu są kanały olejawe smarujące pięć podpór wałka rozrządu. Odczyt ciśnienia w tym miejscu nie był by wiarygodny, poza tym może go tam po prostu nie być. Nie kombinuj tylko załóż to:

http://allegro.pl/ws...1818480034.html

Edytowany przez seweryn20, 30 wrzesień 2011 - 21:52.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zegar cisnienia oleju w c-360 Dzisiaj, 21:55
  •  

#22 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 23:04

zegar cisnienia oleju w c-360 Ruski b.dobry zestaw tylko w miejsce wkręcania czujnika do kontrolki ciśnienia trzeba wkręcić dwójnik na wyjście do czujnika kontrolki i manometru, dostępny w sklepach
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#23 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4111 postów

Napisany 01 październik 2011 - 04:32

zegar cisnienia oleju w c-360 Wcale nie trzeba żadnego dwójnika ani trójnika.
Jak dobrze popatrzysz to jest tam specjalny nypel który ma gwint wewnętrzno/zewnętrzny.
Gwint zewnętrzny wkręcasz do bloku w wewnętrzny wkręcasz czujnik na kontrolkę.
Jak dla mnie taki zestaw jest i tak do bani z powodu przewodu olejowego na opaski i braku podświetlenia.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8814 postów

Napisany 01 październik 2011 - 05:57

zegar cisnienia oleju w c-360 Przewód olejowy to żaden problem. Do hydro i zakuć na wymiar z odpowiednimi końcówkami. Poza tym nie wiem w czym to przeszkadza? W ryskach co kawałek metalowe rurki są łączone gymoym wężem na opaski i to od powietrza gdzie jest 6 bar i od oleju. To wystarczający patent na cisnienie ledwo 3-5 bar.Sruba którą przykręca się końcówke na węża ma wysoki sześciokant a w nim jest gwint wewnętrzny na czyjnik. A co do podswietlenia to nie mam pojecia czy jest. Według mnie nie tak potrzebne gdy jest dodatkowo kontrolka. Ogólnie to uważam że zegar w 60-ce jest niepotrzebny. Przy tak nieskomplikowanym silniku to przydaje się jedynie do diagnozowania bo normalnie to stres sieje. One chodzą latami nawet gdy cisnienie oleju maja poniżej dopuszczelnego książkowego.
KPK Kumurun Team

#25 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 październik 2011 - 12:19

zegar cisnienia oleju w c-360 Witam jednak obyło się bez żadnego kombinowania... Otóż pytałem bo wczoraj kupiłem zegar od ciśnienia oleju i przewód jednak nie mieli takiego trójnika i nie wiedzieli o jedo istnieniu... Jednak coś mnie podkusiło żeby jechać do drugiego sklepu i okazało się że taki trójnik mieli wiec dorobiłem tolko uchwyt na zegar i gitara;) mam jeszce pytanie z innej beczki bo wymieniałem wał i słyszałem że przed pierwszym odpaleniem trzeba pokręcić rozrusznikiem na sucho... Wie ktoś może jak długo? Bo wczoraj kręciłem dopóki olej nie będzie leciał z rurki do zegara od ciśnienia i sie okazało że dwa razy akumulator musiał podładować bo padał a olej nie poleciał... Dodam że pompe założyłem nową a akumulatory były trochę słabę wiec nie ma się co im dziwić ale zbierając do kupy to ok minute kręciłem...

#26 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4111 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:54

zegar cisnienia oleju w c-360 Co do wskaźnika ciśnienia w C-360 to tylko te w glicerynie zdają egzamin,
na zwykłych ciężko złapać prawidłowy odczyt ze względu na drgająca wskazówkę.
Odnośnie wymiany wału to każdy szanujący się fachowiec smaruje olejem panewki i pierścienie,
wiec odpalaj i obserwuj wskaźnik,po 3-4 w układzie powinno być już ciśnienie.

#27 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 01 październik 2011 - 21:32

zegar cisnienia oleju w c-360 Nie trzeba żadnych glicerynowych manometrów, wystarczy zwykły od ciśnienia oleju lub powietrza. Mam założone w C-360 i U-902 i żadnych drgań niema, a wskazania są jak najbardziej prawidłowe.

#28 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 01 październik 2011 - 21:55

zegar cisnienia oleju w c-360 jakiej firmy masz manometr i od czego ? ja mam od c385 i na rozgrzanym oleju drga troche.. ;/ taki wlasnie http://allegro.pl/ws...1839763988.html wiadomo to jest zamiennik jakis indyjski .... verthree czy cus... nie czeski PAL-owski.. niestety

Edytowany przez jackkk1988, 01 październik 2011 - 22:00.

[CE] [DE]

#29 Share panRys87

panRys87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 październik 2011 - 22:20

zegar cisnienia oleju w c-360 ja kupiłem od osiemdziesiątki jakiś za 40 zł przewód sztywny taki jak hamulcowy... Działanie jego ocenie jeśli chociaż olej do niego dojdzie :( wiecej w tym temacie http://www.agrofoto....ju/#entry791549 dodam jeszcze że fochowcem nie jestem bo pierwszy raz robiłem coś takiego jednak wał i panewki posmarowałem olejem dość obficie :rolleyes: jednak to to było jakieś 2 tygodnie temu bo wdety wał przykręcałem do bloku....

Edytowany przez panRys87, 01 październik 2011 - 22:24.

#30 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 październik 2011 - 20:07

zegar cisnienia oleju w c-360 panowie tani i sprawny zegar ciśnienia oleju to;
zegar z białoruśki bądź z MTZ-ta 40 zł
przewód hamulcowy sztywny od żuka 8 zł
przewód hamulcowy elastyczny (gumowy) od żuka 12 zł
ten gumowy wkręcamy w blok, gwint idealnie pasuje. Do niego dokręcamy sztywny i prowadzimy go do deski rozdzielczej końcówkę z gwintem odcinamy bo zegar ma pierścień samo zaciskowy. U mnie ten zestaw pracuje od roku i jest super, bez drgań
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 październik 2011 - 12:34

zegar cisnienia oleju w c-360 ja mam tyle ze w c330 a co z a tym idzie 2 tłoki.. w 360 na 4 moze byc bez drgan wlasnie... ze silnik rowniej pracuje..

szkoda ze nie bylo wczesniej na aukcji tego wskaźnika http://allegro.pl/ws...1749130268.html zanim kupilem obecny....;/ Nie widzialem wczesniej ori wskaźnika KFM czyli polskiego do cisnienia oleju... wydaje mi sie najlepsza opcja

Edytowany przez jackkk1988, 03 październik 2011 - 13:00.

[CE] [DE]

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8814 postów

Napisany 03 październik 2011 - 16:23

zegar cisnienia oleju w c-360 Deska rozdzielcza w 60-ce jest przykręcona do baku, bak na gumach do obudowy sprzęgła. Musi drgać. Mniej lub więcej ale drga na pewno.
KPK Kumurun Team

#33 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:28

zegar cisnienia oleju w c-360 ale to nie to ze zegar caly drga i pozniej sie to przenosi na manometr.. bo dziwne ze na zimnym jest ok a na rozgrzanym goni wskazówka..
[CE] [DE]

#34 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 październik 2011 - 22:24

zegar cisnienia oleju w c-360 poprawka zegar o którym pisałem pochodzi z mtz pasuje też do t25 i kosztuje 20 zł w sklepie wczoraj sprawdzałem.

Tak się zastanawiam
u siebie złożyłem przewód gumowy bo tak mi pasowały gwinty ale pomyślałem że równie dobrze taki przewód może amortyzować skoki ciśnienia w ten sposób eliminuje drgania wskazówki. Jeśli źle kombinuje to mnie poprawcie.

Edytowany przez rkuban, 13 październik 2011 - 22:32.

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#35 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 22:24

zegar cisnienia oleju w c-360 Jakby ktoś był zainteresowany to mam na zbyciu cały zestaw wskaźnika z mocowaniem do ramy kabiny, rurką i przejściówką do 3P, nówka sztuka, tylko włożyć.

#36 Share rolnik258

rolnik258

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:10

zegar cisnienia oleju w c-360 Zamierzam założyć do 3p wskaźnik ciśnienia oleju co myślicie o tym http://allegro.pl/ws...1966798320.html jeśli ktoś ma takie coś niech napisze jak mu się sprawuje

Edytowany przez rolnik258, 13 grudzień 2011 - 20:13.

#37 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4111 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:10

zegar cisnienia oleju w c-360 Bez podświetlenia,jak dla mnie zbędny gadżet wystarczy kontrolka.

#38 Share rolnik258

rolnik258

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 09:33

zegar cisnienia oleju w c-360 Podświetlenie nie jest dla mnie takie ważne, ale chodzi mi o to czy ten zegar będzie miał poprawne wskazania czy wskazówka nie będzie się trzęsła jeśli ktoś taki ma niech się wypowie.A i jeszcze jedno jak ktoś ma zegar ciśnienia oleju to jakby mógł niech cyknie fotkę gdzie go zamontował bo chcę żeby to jakoś wyglądało

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8814 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 11:32

zegar cisnienia oleju w c-360 Boisz się skaczącej wskazówki to załóż taki

http://allegro.pl/ws...1987628822.html

Takich jest masa chociaż nie wydaje mi się to aż tak potrzebne. A serio jeśli wskazówka ci drgnie w zakresie nawet o 0,5 bara to nie ma to specjalnie znaczenia.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2011 - 12:33

zegar cisnienia oleju w c-360 W zwykłych zegarach ze wskazówką nic się nie trzęsie, to nie jest opryskiwacz. :lol: