Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prośba o porade

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share murarzxd

murarzxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 maj 2013 - 12:18

Prośba o porade Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prośba o porade Dzisiaj, 05:11
  •  

#2 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Muzyka

Napisany 08 maj 2013 - 12:32

Prośba o porade Witaj
Masz szanse na uzyskanie kredytu preferencyjnego na dogodnych warunkach, bo oprocentowanie bardzo niskie, okres karencji chyba do 2 albo 3 lat, raty sezonowe, kwartalne itd. Wymagania to biznesplan, bodajże 20% wkładu własnego no i jakieś zabezpieczenia dla banku, w tym przypadku pola i ewentualnie budynki. W przyszłym roku może wejdzie młody rolnik, zobaczymy na jakich zasadach. Zapytam jeszcze, ta dzierżawa to długoterminowa?

#3 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 08 maj 2013 - 15:12

Prośba o porade Jakie masz wykształcenie ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 08 maj 2013 - 16:32

Prośba o porade właśnie, jak dzierżawa długoterminowa, to się nie zastanawiaj, bierz i kupuj nawet MTZ-a czy ciężkiego ursusa. Nowy kupisz jak będzie PROW czy coś. ;) na takim areale możesz się dorobić
norweskie-lesne.pl

#5 Share murarzxd

murarzxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 maj 2013 - 16:43

Prośba o porade wykształcenie zawodowe a dzierżawa nawet na 20 lat ;) zastanawiam się jeszcze nad inwestycją w jakieś zwierzaki

#6 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 08 maj 2013 - 20:01

Prośba o porade wstrzymaj się z przepisaniem ziemi na siebie bo strzelisz sobie gola. Za rok góra 2 będzie dotacja na młodego rolnika i dostałbyś kasę na maszyny. Wcześniej było to 75tyś, teraz każdy liczy że będzie więcej. Kwestia wykształcenia.. musi być jakieś rolnicze, chyba że w wymagania zmienią. Ale zastanów się bo warto. Ziemie wuja możesz uprawiać, dzierżawę możesz wziąć na wuja a za góra 2 lata przepiszesz to na siebie :)
http://www.agrofoto....dy-rolnik-2014/ zobacz tutaj jeszcze :)

#7 Share murarzxd

murarzxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:31

Prośba o porade Z chęcią bym się wstrzymał tylko ze wujek chce zostać emerytem ;)

#8 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 maj 2013 - 09:23

Prośba o porade Faktycznie mógł byś poczekać. Ja też czaje na MR,tylko weźmie go moja przyszła żona, bo ja już niestety prowadzę gospodarstwo. A co do kredytu jest też fajna opcja z kredytem obrotowym. W twoim przypadku sądzę że miał byś zdolność na 100 tyś+. Oprocentowanie coś koło 7% w skali roku, okres spłaty do 5 lat, raty typu "kiedy masz to płacisz". Podejdź do banku BGŻ to ci więcej powiedzą.

#9 Share murarzxd

murarzxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 maj 2013 - 10:59

Prośba o porade dzięki wielkie a w co byście radzili zainwestować kasę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 maj 2013 - 11:21

Prośba o porade To zależy na co chcesz się nastawić. Czy na produkcję zwierzęcą czy roślinną. Wszystko od tego zależy jaki będziesz chciał mieć profil gospodarstwa. Jakiej klasy masz ziemię?

#11 Share murarzxd

murarzxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 maj 2013 - 13:11

Prośba o porade

To zależy na co chcesz się nastawić. Czy na produkcję zwierzęcą czy roślinną. Wszystko od tego zależy jaki będziesz chciał mieć profil gospodarstwa. Jakiej klasy masz ziemię?

ziemia przeważnie 3 albo 4 klasy a wujek trzyma świnki. A co do profilu to zastanawiam się nad bydłem albo świnkami:)

#12 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 09 maj 2013 - 15:01

Prośba o porade Pierwsze to zakup używanego ciagnika ok. 80 KM i maszynek do niego. Reszta na małe modernizacje w obejściu :)

#13 Share murarzxd

murarzxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 maj 2013 - 16:40

Prośba o porade też przez chwile myślałem nad zakupem kombajnu

#14 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:59

Prośba o porade

Pierwsze to zakup używanego ciagnika ok. 80 KM i maszynek do niego. Reszta na małe modernizacje w obejściu :)

Dobra rada, tyle że moim zdaniem biorąc kredyt "na start" pasowało by go zainwestować tak żeby ruszyć z produkcją, bo trzeba kredyt przecież jakoś spłacać i pamiętaj jak o preferencyjny kredyt chciał byś się starać, to maszyny do 5 lat muszą być, natomiast jeżeli weźmiesz pod uwagę np. ten obrotowy, to wydajesz na dowolny cel i maszyny mogą mieć nawet 40 lat:) A kombajn sobie na razie odpuść moim zdaniem
Pozdro.

Edytowany przez miecho027, 09 maj 2013 - 22:01.

#15 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 20:24

Prośba o porade Witam . Panowie mam sprawę i może mi ktoś podpowie . Chodzi o to że wziąłem nowy tel w salonie i następnego dnia sprzedałem go w komisie . Typ z komisu obejrzał itd , zresztą tel był nowy , wypłacił mi kasę i napisał umowę kupna sprzedaży , że ten i ten sprzedał to i to za tyle i tyle dla tego . i podpis . Za ok godzinę dzwoni do mnie że telefon ma małą kropkę na wyświetlaczu i żebym przyjechał do niego i ewentualnie oddał mu kasę i zaniósł tel do orange żeby go wymienili . Przecież ma dowód zakupu i gwarancję więc nie może sam tego zrobić jako nowy właściciel ?? Tel ma tylko dwa dni ..

Jak najlepiej się zachować w takiej sytuacji ?? Przecież miał czas na obejrzenie itd , na dodatek w tyn komisie wisi informacja o treści : prosimy o przemyślane zakupy , zwrotów nie przyjmujemy ..

Powiedziałem mu przez telefon że jutro niby do niego zajadę i porozmawiamy ..

dzięki z góry za odpowiedź.
wschodni koniec mazowsza.

#16 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 11:10

Prośba o porade nie idz do niego w zadnym wypadku, niech sam go sobie wymieni jak ma gwarancje, kase Ci dal to niech sie buja, ciekawe ilu ludzi on oszukal, madrala, :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 12:32

Prośba o porade tak też mu powiedziałem przez telefon ..
wschodni koniec mazowsza.