Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mechanizm różnicowy

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 14 maj 2013 - 20:21

Mechanizm różnicowy Podłączam się do pytania u mnie z kolei nie da się włączyć kombinowałem z tym i nie wiem co jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mechanizm różnicowy Dzisiaj, 09:54
  •  

#42 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 maj 2013 - 22:39

Mechanizm różnicowy @kwil407 - jesteś pewien, że blokada nie odbiła? Tam sie zbytnio nie ma co zablokować. Zaglądałeś przez pokrywkę co z blokadą (tą pod akumulatorem)?
@andrzeju207 - odpowiedź na pewno znajdziesz tutaj: http://www.agrofoto....-mostu-w-c-330/

Edytowany przez lukasz222, 14 maj 2013 - 22:39.

#43 Share kwil407

kwil407

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 maj 2013 - 13:48

Mechanizm różnicowy Ok dzięki,
Mój Tato kazał mi coś poszukać w necie, twierdzi że jeździ na blokadzie, ale skoro to prosty mechanizm i niema co się zepsuć to pewnie się myli.

#44 Share zzk

zzk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 maj 2013 - 14:07

Mechanizm różnicowy Gdyby blokada nie odbiła to raczej normalnie jeździć by się za bardzo nie dało bo ciągnik byłby bardzo pod sterowny tzn. skręcasz mocno kołami on dalej chce jechać prosto.

#45 Share tomogit

tomogit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:35

Mechanizm różnicowy Witam.
Mam pytanie.
Można wymienić śruby do koła pasowego bez żadnych komplikacji czy nie da się tego tak łatwo zrobić?
Macie jakieś sposoby?

Chodzi o śruby numer 15 i 16.
Dodany obrazek

#46 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:08

Mechanizm różnicowy Jakiego koła pasowego??
Trzeba zrzucić podnośnik i prawą pochwę żeby było gdzie wysuwać śruby.

#47 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:59

Mechanizm różnicowy Tak jak kolega pisze, sciagnac podnosnik i prawa strone, poza tym nalezy pamietac ze 2 z tych srub sa to tzw "sruby pasowane" i musi ich byc minimum 2 sztuki, moze byc wiecej, czasem ktos doklada "na wszelki wypadek", ale 2 sa wystarczajace.

Wymieniasz, dokrecasz i koniecznie dobrze zabezpieczyc.

Tylko koniecznie sprawdz jesli masz ktoras uszkodzona, czy pozostale tez sa dobre - nie nadpekniete, lub gwint lekko przeciagniety.

Pozatym polecam wymienic wszystkie uszczelniacze jakie bedziesz mial przy okazji na wierzchu, ot tak przy okazji, pare zeta a spokoj na chwile.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:09

Mechanizm różnicowy Koledzy co może być przyczyną urywania tych śrub? W wujka c330m były wymieniane ze 3 razy i teraz znowu dochodzą dziwne odgłosy z tylnego mostu <_<

#49 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 23:00

Mechanizm różnicowy ten typ tak ma. Jak idzie obciążenie na koła to niestety pierwsze co puszcza to te śruby. Ponoć pomaga danie większej ilości śrub pasowanych, ale nie wiem, czy ktoś jest w stanie to potwierdzić. W każdym razie wszyscy u nas w okolicy w M-kach z tym mają co jakiś czas walkę :/

#50 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 19:43

Mechanizm różnicowy Witam.Przyłączę się do pytania bo też mam mechanizm rozebrany i problem ze złożeniem..Jest nowa obudowa kosza satelitów,zębatki,podkładki i koła koronowe oraz te bolce na których są zakładane 4 zębatki satelitów..I teraz pytanie,bo po złożeniu tego w całość nie idzie "zamknąć" kosza..tzn pozostają ze 2 mm a po dokręceniu śrub cały mechanizm różnicowy stoi i się nie obraca..No i teraz pytanie czy podkładki trzeba jakoś szlifować? Te pod kołami koronowymi? One mają 2 mm grubość,założyłem stare spod starego kosza one mają 1,7 mm i nadal kosza nie idzie zamknąć..pozostaje ok 1mm a ponownie po lekkim dociągnięciu śrub wszystko stoi..Może ktoś doradzić co z tym fantem zrobić? Dodam,że śruby pasowane są nowe założone jedynie stare koło talerzowe zostało bo jest w dobrym stanie..Kosz złożony jak w oryginale czyli numerkami do siebie i koło talerzowe założone numerkiem na znaczku na obudowie kosza..Ale próbowałem i tak i obracając o 180stopni i nadal to samo..Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

#51 Share mac

mac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2013 - 11:07

Mechanizm różnicowy Ja też sobie nie wyobrażam jak można wciskać blokade ręką, przecież to trzeba się bardzo nachylić. W orce jak np: jedziesz pod górke to i tak masz gaz prawie w podłodze )2000obr=, dojeżdżam do wzniesienia biore ręczny gaz do końca, nogą wciskam blokade i tyle, jak wiade pod górke to puszczam blokade noge na pedał gazu i ręczny spowrotem wycofuje i jade dalej,a czy blokada odbiła to da się odczuć, a jak już to można sprawdzić nogą czy pedał od blokady ma luz (jeżeli wszystko jest sprawne to niema potrzeby).
Nierozumiem jaki problem sprawia co niektórym operowanie gazem ręcznym.
Wracając do tego trzymania ręką blokady, w moim przypadku gdzie na polach są kamienie a orke wykonuje się sztywnym pługiem, jeżeli trzymałbym blokade ręką a zaje.. w kamień które nieraz potrafią zatrzymać ciągnik wtedy miałbym dopiero problem.

#52 Share mejtun

mejtun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 14:03

Mechanizm różnicowy Witam.
Dzisiaj rozebraliśmy zwolnice by zobaczyć czy wałek się nie skosił bo była luźna i wyjeliśmy cały wałek w prawym kole bez zablokowania mechanizmu, stad moje pytanie pierwszą część widzę a druga? Wpadła do środka? Bo na pierwszą mogę wałek założyć ale nie wiem jak z tym drugą tuleją?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 06:39

Mechanizm różnicowy

od blokady to nazywa się sprzęglo kłowe to przy mechaniźmie różnicowym (kły) sa na stałe a wypaść to mogła ta tuleja załaczana pedałem przez widełki zdejmij pokrywę pod akumulatorem załóż bez wałka zwolnicy na wciśnietym pedale (włączonej blokadzie)