Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mechanizm różnicowy

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:05

Mechanizm różnicowy Witam wszystkich.Mam do was takie niecodzienne pytanie jak włącza się prawidłowo blokade tylniego mostu w Ursusie C-330 i jak ją się także prawidłowo wyłącza???
Z góry dzięki za pomoc!
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mechanizm różnicowy Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share Marcinx

Marcinx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:18

Mechanizm różnicowy Wystarczy na nią nacisnąć nogą w trakcie jazdy wtedy blokujesz mechanizmy różnicowe i traktor ciągnie na obydwa koła równocześnie. Nigdy nie skręcaj kół przy włączonej blokadzie bo to się może źle skończyć dla traktora.

#3 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:43

Mechanizm różnicowy A jak ją prawidłowo wyłączyć??
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#4 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:44

Mechanizm różnicowy Zdejmujesz noge z dźwigni i już <_<

#5 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:54

Mechanizm różnicowy @Marcinx, nic się mu nie stanie, tylko po co skręcać koła przy włączonej blokadzie, jak ciągnik i tak nie skręci? :>
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:55

Mechanizm różnicowy zależy w jakim stanie masz blokadę bo nieraz możne ci ona nie odbić a dla pewności lepiej cofnąć lekko do tyły i pociągnąć dźwignię do góry.

#7 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:55

Mechanizm różnicowy Coś mi tu nie pasuje trzeba ją dusić nogą żeby mieć ją włączoną.Ta dzwignia jest dosyć dalego od gazu nożnego to by było trzeba regulować ręcznym obroty silnika <_<

#8 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:57

Mechanizm różnicowy @kielbasa chyba ze chce driftować <_< ;)
Nom musisz regulowac ręcznie niestety <_<

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:58

Mechanizm różnicowy u mnie to ja dopiero włączam jak koła zaczynają nierówno pracować wtedy naciskam i ona już sie sama trzyma a jak chce wyłączyć to lekko cofam do tylu i dla pewności pociągnę do górę dźwignię.

#10 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 19 lipiec 2009 - 18:41

Mechanizm różnicowy Żeby wyskoczyła blokada wystarczy mocniej sprzęgło puścić <_<
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 19 lipiec 2009 - 19:24

Mechanizm różnicowy @MiRol, dajmy że orzesz po mokrym terenie, na którym trzeba używać blokady dosyć często. Wtedy też byś wciskał sprzęgło co chwilę? Nie lubie takich drastycznych, oraz idiotycznych metod. Wolę poświęcić kilka godzin roboty, żeby to ogarnąć tak jak ma być, niż robić jakieś szopki.

Co do regulacji gazu, ja w 90% przypadków wciskam blokadę ręką(raczej 1 albo 2-ma palcami, zwłaszcza w orce), i jest to dla mnie zbędne. Chyba, że gnojówke wywoże po trawiastej drodze to trzeba nogą, albo rozpiąć hamulce i sie bawić.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#12 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 20 lipiec 2009 - 06:14

Mechanizm różnicowy @kiełbasa zwróć uwagę, że niektórzy tu nawet piszą że cofają trochę do tyłu, więc przy orce było by to bardziej czasochłonne niż to strzelenie sprzęgłem :rolleyes: w temacie nie jest określone w jakiej sytuacji chce się wyłączyć blokadę :huh: Pozdrawiam
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#13 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2009 - 07:48

Mechanizm różnicowy jak z blokadą jest wszystko ok to w orce jak jedno koło złapie poślizg i jak ją wcisniesz to bedzie ona wciśnieta i załączona az nie zmniejszysz sporo prędkości jazdy(puścisz nogi z gazu) lub zaterzymasz się i wtedy musi odskoczyć jak tego nie robi to sprężyna która jest w środku straciła już swoją charakterystyke i nie odbija...

#14 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 20 lipiec 2009 - 16:30

Mechanizm różnicowy Właśnie chciałem to samo napisać co roki. Jeśli blokada nie odskakuje to warto wyjąc prawy akumulator jego podstawę odkręcić klapkę i założyć nową sprężynę. Wiem czym to można przypłacić. Wymiana wszystkich śrub w dyferencjale. A do tego jest trochę roboty. Co do włączania blokady najlepiej robić to na niskich obrotach a jak zblokuje to wtedy gaz do dechy. Przy wyłączaniu to tak jak napisał roki :rolleyes:
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#15 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 20 lipiec 2009 - 17:44

Mechanizm różnicowy

Coś mi tu nie pasuje trzeba ją dusić nogą żeby mieć ją włączoną.Ta dzwignia jest dosyć dalego od gazu nożnego to by było trzeba regulować ręcznym obroty silnika :rolleyes:

30 nie jest wyjątkiem w takim umieszczeniu blokady wiele maszyn ma tak samo i trzeba ręcznym operować. Moim zdaniem najlepiej tak zrobić jak radzi @MiRol. A nawet nie trzeba strzelać tylko wcisnąć delikatnie...

#16 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 22:26

Mechanizm różnicowy ja także wciskam blokade w c 330 ręką
jednym palcem
wcisne i sama trzyma
dopoki nie wcisne sprzęgła wtedy sama wyskakuje
a operowanie ręcznym gazem hmm czy ja wiem niema takiego czucia jak w nożnym hehehhe

Opus meum est

#17 Share MateuszC330

MateuszC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 17:52

Mechanizm różnicowy ja też robie tak samo jak koledzy... zaczyna sie kopać np przy wydzieraniu jakiegoś drzewa to ręką wcisne i w tym czasie mam nogę wolną i daje gaz do spodu. A jak blokada zaskoczy w takiej sytuacji to potrafi czasami przod podnieść w góre. Jeśli chodzi o wyłączanie to ona sama powinna odbić jak koledzy piszą np zwolnić obroty albo poprostu zatrzymać się

#18 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:55

Mechanizm różnicowy a ja dla wygody dorobiłem taką prymitywna dzwignie która ułatwia mi właczanie i wyłaczanie :rolleyes:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#19 Share Stonek

Stonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 18:19

Mechanizm różnicowy Dzisiaj chciałem jechać pryskać ruszyłem kawałek na podwórko z garażu i coś strzeliło w moście i ciągnik stanął, ale jak się włączy blokadę ciągnik jedzie co mogło się rozlecieć, pękła półoś czy może rozleciała się satelita a może coś innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 19:44

Mechanizm różnicowy to będzie coś z mechanizmem różnicowym na pewno nie pół oś

chociaż moment jest przekazywany na te koło co ma lżej więc jeśli jedna jest pękniętna to też powinien jechać