Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zwalczyć gryzonie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemo24

przemo24

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, geografia, motoryzacja

Napisany 07 maj 2013 - 21:22

Jak zwalczyć gryzonie Witam
Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu :( kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zwalczyć gryzonie Dzisiaj, 22:06
  •  

#2 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 maj 2013 - 10:06

Jak zwalczyć gryzonie Te stworzenia to zapewne nornice, kup jakiś preparat na nornice i wsyp to tuneli powinny się dosyć szybko wynieść.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#3 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 maj 2013 - 10:33

Jak zwalczyć gryzonie Mam ten sam problem, ale na działce, w tym roku to jakaś plaga! Nawet widzę że na polach robią tunele i ryją! Wysypałem na działkę 15 opakowań trutki na nornice i nic, teraz leję w te nory jaki tylko mi oprysk zostanie, Dursban itp. i nic. Nic ich chyba nie wytępi, jak wjele do nory nawet 100 l Dursbanu to naryje za chwile obok, nic nie pomaga!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 maj 2013 - 13:24

Jak zwalczyć gryzonie

"teraz leję w te nory jaki tylko mi oprysk zostanie, Dursban itp. i nic"

Bardzo fachowe podejście do tematu jak i do rolnictwa, zastanów się czasem co ty robisz.

Ten http://zwalczaj.pl/g...tml?cPath=84_53 preparat jest bardzo skuteczny.

Podany link nie ma na celu reklamy tego sklepu internetowego.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 maj 2013 - 21:14

Jak zwalczyć gryzonie Dziś kret tak mnie wkurzył że postanowiłem się go pozbyć. Za 10zł kupiłem paczkę (3szt) świec na krety firmy bros. Dziś jedną zastosowałem, podpala się i wkłada w czynny tunel a ze świecy wydziela się trujący gaz. Jak działa na krety to na nornice też powinno. Za kilka dni napisze czy kret zniknął
Za 15zł były jeszcze żywołapki, taki kawałek rurki z zapadkami.Umieszcza się w tunelu i jak zwierzak tam wejdzie to nie może wyjść, ale to pracochłonne...