Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamarzanie rur z wodą i poidełek

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 15:43

Zamarzanie rur z wodą i poidełek ocieplać jakoś ale czym najlepiej, czy zamykać wode na noc?
przy dużej obsadzie przy krowach nie ma żadnego prblemu ale młodzierz mniej korzysta z poidełek i zaczoł się problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamarzanie rur z wodą i poidełek Dzisiaj, 20:55
  •  

#2 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 15:47

Zamarzanie rur z wodą i poidełek Ja dla świń mam zwykłe koryta które wypełniają się wodą z jednego pije 10świn to zawsze na noc zamykamy wodę i mamy ocieplone takimi rurami z gąbki

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 16:01

Zamarzanie rur z wodą i poidełek u mnie jest dla jałówek jedno poidełko a woda doprowadzona plastikową rurką za ścianą a tam jest garaż i na tym plastiku złapało, ojciec owinoł to starą wełną owczą bo jednak te rurki z gąbki strasznie drogie są i dużo nie dadzą na plastikowej rureczce, w drugiej oborze u byczków i cieląt wysadza czasami w poidełku taki krążek w zaworku, mam taki patent żeby odrobine kran kapał to nie złapie, no ale poidełko kapać nie będzie

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 16:06

Zamarzanie rur z wodą i poidełek to co ty masz za oborę ze ci woda zamarza?? i to przy takiej temperaturze. A co będzie jak przyjdzie -20 stopni??? ja mam metalowe rury i mi nie zamarza. teraz sury są częściowo zatynkowane ale kiedyś były na wierzchu i nie było problemu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 16:13

to co ty masz za oborę ze ci woda zamarza?? i to przy takiej temperaturze. A co będzie jak przyjdzie -20 stopni??? ja mam metalowe rury i mi nie zamarza. teraz sury są częściowo zatynkowane ale kiedyś były na wierzchu i nie było problemu.

Było u mnie dzisaj w nocy - 13 st, a zamarzła ta plastikowa rurka, bo tam peirwszy rok stoi na dużej oborze tylko 4 jałówki jak narazie, więc dzisaj ociepliliśmy to, a druga obora to obmurowane zapole na stodole może i obsada jest ale sufit to tylko rozciągnięta folia i tamten rok przetrzymały to i ten powinny, ciekaw jest czy jakieś patenty na zamarzanie macie, bo u krów przy samym oknie i pod dachem (również tylko folia i blacha) idą metalwe rusry i nigdy nie zamarzło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 23 grudzień 2007 - 16:15

Zamarzanie rur z wodą i poidełek U świń też mam koryta i im sie wlewa wody a krowom nigdy nie zamarza woda w rurkach ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 16:18

Zamarzanie rur z wodą i poidełek Mi też nic nie zamarza, w oborze jest woda i nic się nie dzieje, a w chlewni świniom leję do koryt... ;)

#8 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 16:36

Zamarzanie rur z wodą i poidełek U mnie też nie zamarza ale kiedyś była promocja rurek to kupiliśmy i ociepliliśmy ale rurki dużo dają ociepliliśmy rok temu to w zimie w największe mrozy nigdy nie było problemów z wodą

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 16:59

Zamarzanie rur z wodą i poidełek Ja to jak jest duży mróz to zakręcam wodę i spuszczam ją z rurek i zawory zostawiam otwarte. Niektóre rurki, które często zamarzały i pękały mam osłonięte tą właśnie pianką, ale zapomniałem jak się nazywa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 18:36

ocieplać jakoś ale czym najlepiej, czy zamykać wode na noc?
przy dużej obsadzie przy krowach nie ma żadnego prblemu ale młodzierz mniej korzysta z poidełek i zaczoł się problem

a gdy by podgrzaną wodę spuścić ;)
eh niestety ja tez mam ten problem -w tym roku to jeszcze nie, ale z zeszłym to mexyk był z tym
ja do odmrożenia gotuję wodę w czajniku elektrycznym i potem polewam rury i odkręcam śrubunek przy poidle i spuszczam lód ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047