Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada mechanizmu róznicowego

66 odpowiedzi na ten temat

#61 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 09 październik 2016 - 10:37

Witam forumowiczów. Prośba o pomoc/ wskazówki.  W MTZ 952.3 przestała działać blokada mechanizmu różnicowego.

Dodam, że WOM załączany elektrohydraulicznie "raczej" działa dobrze. (Napisałem "raczej" bo ostatnimi czasy WOM nie był poważnie obciążany poza maksymalnie pompą beczkowozu.)

Tarcze blokady są jeszcze niezużyte, membrana docisku szczelna. Elektrozawór odpowiedzialny za blokadę działa ( - można to nawet sprawdzić nawet palcem: przy załączeniu wyczuwalny  2 -3 mm ruch kotwiczki po ściągnięciu gumowej osłonki).  

Przyczyną prawdopodobnie jest  zbyt marne ciśnienie na wyjściu bloku elektrozaworów hydraulicznych po wymuszeniu blokady. Wynosi ono aktualnie 2 bary przy obrotach silnika 1000  i leniwie wzrasta do maksymalnie 3,8 bara przy maksymalnych obrotach silnika.  W starych MTZ nominalnie ciśnienie blokady powinno wynosić  około 8 bar, chyba że się tu mylę? 

Czy ktoś z Was miał podobne problemy? Pierwsza myśl pęknięta lub podstawiona sprężyna zaworu - tylko gdzie go dokładniej szukać. Poza podpięciem manometru z braku czasu jak i dość utrudnionego dostępu nic jeszcze nie robiłem.  Blok elektrozaworu wydaje się mi jednak inny niż ten w 952.2.  Na bloku widzę dwie śruby - korki ? (na klucz 19) oraz  płytki przykręcane na 4-ry wkręty na każdym elektrozaworze.

Dorzucam zdjęcie: http://zapisz.net/im..._952_3_komp.jpg

Czy ktoś ma jakieś szkice/rysunki przekroju tego bloku?  Proszę o pomoc / wskazówki osób które znają/przerabiały ten temat. 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowany przez polszu, 10 październik 2016 - 16:06.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada mechanizmu róznicowego Dzisiaj, 05:25
  •  

#62 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 09 październik 2016 - 11:43

Szukałem schematu czy rysunku  bloku pod elektrozaworem ale nie znalazłem. Musisz sprawdzić czy sam elektrozawór zamyka jak należy i czy zawór ustalający max ciśnienie w bloku działa jak należy i czy można nim regulować ciśnienie.

KPK Kumurun Team

#63 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 09 październik 2016 - 19:01

Może być uszkodzony zawór w elektrobloku, zawór przy podnośniku, pompa może mieć mniejszą wydajność już. Pomiar zrób jeszcze na siłowniku wom żeby sprawdzić drugą sekcję.

#64 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 13 październik 2016 - 17:41

Koledzy, czy nikt nie ma żadnych dodatkowych sugestii - porad co to może być..?

Przypomnę ciśnienie na wężu blokady: małe obroty 2 bar, max 3,8 bara (co wskazuje na upływ) i jest to bardzo mało. Na siłowniku WOM 9,5/9,6 bar (czyli w porządku).  Co najważniejsze, odwrócenie dolnego elektrozaworu (blokada mechanizmu), ani zamiana elektrozaworów miejscami nie przynoszą efektu - ciśnienie na wężu blokady nadal takie  same.  Ktoś ma jakieś pomysły? Pozdrawiam

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 13 październik 2016 - 19:07

Nie masz wiele opcji. Sam rozdzielacz nie cewka nie kieruje oleju jak należy lub zawór ustalający ciśnienie. Nie ma innej możliwości.

KPK Kumurun Team

#66 Share mirekb6

mirekb6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 październik 2016 - 12:28

a ja mam taki problem prawe koło nie idzie w bruzdzie ślizga sie na blokadzie odwrotnie blokada trzyma belarus 820 2007

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share mirekb6

mirekb6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 październik 2016 - 08:48

Blokada mechanizmu róznicowego doszedłem do tego że przy obrotach 1800 ślizgało się przy 2000, moje pytanie czy można podwyższyć ciśnienie i gdzie

Dodaj odpowiedź