Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada mechanizmu róznicowego

66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share christoff13

christoff13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 maj 2013 - 19:06

Blokada mechanizmu róznicowego Kupiłem jakiś czas temu MTZ 82 z 89r. Ma trochę rozmontowany układ blokady hydraulicznej mechanizmu różnicowego. Mianowicie: brak wajchy do załączania i linki, a także zaślepiony jest koniec rurki, która wychodzi z tego mechanizmu i idzie pod blokiem silnika (koniec rurki to okolice końca bloku silnika/początek sprzęgła). Nie wiem gdzie należy podłączyć tę rurkę. Reszta tego układu (tzn. ta część z przodu maski wygląda w porządku). Czy ktoś mógłby opisać/zrobić zdjęcia, jak wygląda podłączenie elementów które opisałem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada mechanizmu róznicowego Dzisiaj, 13:22
  •  

#2 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:50

Blokada mechanizmu róznicowego Kolego teraz rurkę musisz podłączyć do obudowy hamulca prawego. Tam jest membrana, sprężynka i jakiś oring.

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:48

Blokada mechanizmu róznicowego Ale fanzolisz. Blokada jest po LEWEJ stronie skrzyni biegów. W tym samym miejscu co po przeciwnej ręczny.

KPK Kumurun Team

#4 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 13:34

Blokada mechanizmu róznicowego Odgrzewam temat związany z blokadą a mianowicie w belarusie 952 ślizga mi się blokada mechanizmu różnicowego wymieniłem już tarczki na nowe, choć stare w niczym nie ustępowały nowym i podejrzewam, że wina tkwi w zbyt małym ciśnieniu oleju w tej membranie. Załączanie jest oczywiście elektrohydrauliczne i moje pytanie brzmi gdzie podkręca się ciśnienie docisku tarczek
Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

#5 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:22

Blokada mechanizmu róznicowego Zmierz kolego sobie pierw ciśnienie. Ostatnio robiłem 920 i miał na zimno od 4 do 6. Podciągnąłem na 8-10. Bo klient się skarżył że nie ciągnie. Teraz dołożył mu bliźniaki ciekawe jak będzie szedł:)

#6 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:10

Blokada mechanizmu róznicowego jak możesz to napisz gdzie się podkręca to ciśnienie a potem będę próbował z ciśnieniami

#7 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 18:38

Ciśnienie reguluję się na bloku elektrozaworów. Od dołu wchodzi przewód kuty i po lewej stronie jest dekielek na dwie śrubki M6 i tam jest sprężyna i zawór. Jest korek też na Klucz 19 chyba po prawej tronie i można przez niego wypchnąć śrubokrętem zawór i go obejrzeć w jakim stanie jest. Tylko bym radził manometr nawet z opryskiwacza prosto w przewód wkręcić i mierzyć żeby nie przesadzić bo może zerwać przewód i olej pójdzie :) ciśnienie też na wałku rośnie co powinno poprawić jego działanie. Daj znać kolego jak pójdzie.

#8 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 11:35

dzięki za info o tej klapce bo jest tak schowana że trzeba się nieźle nagimnastykować żeby to w ogóle zobaczyć.

#9 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2014 - 19:53

Nie mam już siły jak patrze na ten mechanizm blokady .znowu cieknie na tych oringach przy membranie... już 3 raz co można zrobić w tej sprawie .ta guma gruba włożona przy deklu aby dobrze dociskało tą końcówkę, wszystkie oringi zmieniałem nawet 10 mtg nie zrobił a już cieknie  . zgubiłem gdzieś wątek gdzie pisaliście że dorabialiście nawet drugi rowek dla oringa. przeróbka na powietrze byłaby idealna ale co z funkcją automatycznej blokady.

#10 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:14

Ja przerobiłem to ustrojstwo na powietrze i nawet to dobrze działa , tyle że mam ją pod lewą nogą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:58

Po przeróbce wspomagania na orbitrol nie mam blokady a nieraz by się przydała.Słyszałem o tej na powietrze,tylko nie wiem jaki zastosować zawór no i ta ciągła praca sprężarki a może macie inne pomysły na hydrauliczną bl

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 06:42

Jak się nie da przy orbitrolu? Zostawiasz kolumnę a powrót oleju z urbitrola idzie na rozdzielacz od blokady. Działa wszystko normalnie.

Jeśli nie masz kolumny to niestety trzeba kupić zawór który jest montowany pod podłogą. 

A jeśli często cieknie  się często na oringach koło membrany to sprawdź czy ten bolec porusza się osiowo, czy nie ma bicia. U mnie ten bolec w ogóle się urwał. Przyspawałem go i na razie 2 lata sucho.

KPK Kumurun Team

#13 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 18:24

chodzi o to wyjscie hydrauliczne od tego talerza(membrany) ??

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 18:33

Tak wiem. Ten cypek na talerzu nie może bić na boki bo właśnie wtedy rozcieka się.

KPK Kumurun Team

#15 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 19:23

kurcze to trzeba oddać do jakiegoś specjalisty żeby to sprawdził. mam za małą tokarnię żeby włożyć tą całą półoś z membraną lub nawet sam talerz z tym wyjściem. jak zdemontuje to będę myślał .chyba że jak skręcałem membrane to mam krzywo przykręcony ten talerz....

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 06:57

Odkręć obudowę, wyciąg z niej tą kostkę z oringami i obudowę bez niej załóż z powrotem. Podnieś tył ciągnika, zapal, wrzuć bieg i w otworze po tej kostce zobaczysz   końcówkę.

KPK Kumurun Team

#17 Share Damianwr1

Damianwr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 10:45

Witam przerabiał ktoś tą blokadę na powietrze to jaki zawór zastosował i jak to wszystko podłączył ?

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 13:06

Zawór powietrza odcinający

http://allegro.pl/za...4849234412.html

Po zamknięciu spuszcza ciśnienie z odciętego odcinka. Ale jeśli już koniecznie chcesz przerabiać załóż elektrozawór.

KPK Kumurun Team

#19 Share nakretka

nakretka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:27

Witam. mam zamiar wymienić wspomaganie układu kierowniczego z kolumny oryginalnej na orbitrol z tym ze umieszczonym w kabinie lecz robiąc tak z tego co wiem pozbede sie mechanizmu załanczającego blokade i tu moje pytanie, czy moze ktokolwiek podłaczył blokade pod przelew orbitrola beposrednio przez elektrozawór? i jak to jest zrobione w nowszych typach ze załanczana jest ona przez guzik? i jakie ciśnienie zadaje sie na blokade?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 21:08

Jeśli zostawisz kolumnę kierowniczą to podłączasz powrót oleju z orbitrola pod zawór blokady w kolumnie i normalnie działa. 

Mam tak oryginalnie.  Zresztą gdzie by orbitrol nie był podłączenie jest takie samo.

https://www.google.p...g%3D360;700;710

Edytowany przez seweryn20, 12 styczeń 2015 - 21:10.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź