Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy

111 odpowiedzi na ten temat

#41 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 10:35

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Może ktoś miał do czynienia z wskaźnikiem paliwa. U mnie pokazuje że jest pełny zbiornik paliwa, chociaż jest prawie pusto. Czy zamiana przewodów może w czymś pomóc? Tak powiedział mi gościu co sprowadzaił ciągnik z fr.

Mam jeszcze pyt. do użytkowników aresa. Czy ze sprzęgłem el. hydr. jest możliość gwałtownego ruszenia tak żeby koła zaboksowały? Jak chciałem sprawdzić czy działa napęd na śniegu dodałem gazu i puściłem gwałtownie sprzęgło to ciągnik łagodnie ruszył, tak jakby ruszyć przy pomocy reversu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Dzisiaj, 23:13
  •  

#42 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 10:12

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Kabelki na czujniku mają kolor biały i czerwony tak samo piny wystające z czujnika trzeba je odpowiednio połączyć.
Pyt. drugie- nie można ruszyć ze zrywem. Rewers ma taką właściwość że im dasz większy gaz tym łagodniej rusza, jak chcesz szybko ruszyć z rewersu to najlepiej na wolnych obr. Zasada ta nie ma zastosowania w sprzęgle.

#43 Share kamilekw1221

kamilekw1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:00

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Miga mi kontrolka i bzęczy nr. 14,proszę o pilną odpowiedź,co to może znaczyć bo troche się boję że coś się popsuło... :/

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2014 - 13:03

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Masz niskie napięcie w instalacji doładuj ako jak będzie problem sie powtarzał to 500zl leci na ako nowe, przechodziłem to. Pozdro

#45 Share kamilekw1221

kamilekw1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 18:09

Masz niskie napięcie w instalacji doładuj ako jak będzie problem sie powtarzał to 500zl leci na ako nowe, przechodziłem to. Pozdro

Czyli nic sie nie popsulo skoro bzęczy? bo gdy zmieniam kierunek rewersem to zaczyna właśnie tak pikać i bzęczeć.. :/

#46 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:09

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy witam kontrolka nr 14 ciekawe u mnie tez miga i brak gazu nie ma reakcji po naciśnięciu pedału gazu dodam ze pompa po ng potencjometr ok aku nowy ładowanie 14v miał ktos taki przypadek?

#47 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 19:31

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy problem rozwiązany wbrew temu co serwis claas-a potwierdzał ze sterownik odpowiedni do pompy wtryskowej został kupiony nowy a okazało sie ze problem w instalacji pod kabina i po zlokalizowaniu problemu wsio ok na starym module a nowy wcale niepotrzebnie kupowany i kontrolka juz nie mruga wsio smiga elegancko

#48 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:54

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Pytanie, ile ta nauka kosztowała ( sterownik) ?

#49 Share kamilekw1221

kamilekw1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 13:06

problem rozwiązany wbrew temu co serwis claas-a potwierdzał ze sterownik odpowiedni do pompy wtryskowej został kupiony nowy a okazało sie ze problem w instalacji pod kabina i po zlokalizowaniu problemu wsio ok na starym module a nowy wcale niepotrzebnie kupowany i kontrolka juz nie mruga wsio smiga elegancko

Czyli co dokładnie okazało się usterką? I ile koszt naprawy cię wyniósł??

#50 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:25

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Witam . Dokładnie napisze jutro ponieważ jesli zdajemy starą jednostkę sterującą to koszt jest mniejszy ceny będę znał jutro. objawy były takie a mianowicie ciągnik startował czasem za pierwszym razem czasem nie lub wcale nie palił albo gdy podczas pracy silnika potrafił zgasnąć i nie było mowy o odpaleniu dodam ze cały czas brak reakcji na pedał gazu no i kontrolka nr 14 migała cały czas. pompa wtryskowa po NG nowy moduł sterujący nią i d*pa dalej to samo. az w końcu poszła do przeglądu cała wiązka elektryczna pod kabiną no i okazało się że jeden przewód jest zaśniedziały i nadłamany po prostu peszel go przetarła dostała sie woda i korozja gotowa po przeglądzie wiazki pali za każdym razem ale dalej nic z dodawaniem gazu nie ma reakcji i dopiero po wsadzeniu starego modułu wszystko wróciło do normy także na początek sprawdzac przewody piasek kurz robia swoje a na dodatek amortyzowana kabina i przetarcia gotowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 08:10

Kabelki na czujniku mają kolor biały i czerwony tak samo piny wystające z czujnika trzeba je odpowiednio połączyć.
Pyt. drugie- nie można ruszyć ze zrywem. Rewers ma taką właściwość że im dasz większy gaz tym łagodniej rusza, jak chcesz szybko ruszyć z rewersu to najlepiej na wolnych obr. Zasada ta nie ma zastosowania w sprzęgle.

Rewers ma taką właściwość że siła z jaką rusza zależy też od obciążenia jakie ma ciągnik :)

#52 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:53

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy witam troszke pózno odpisuje , przeglad pompy tzn wymiana uszczelniaczy i paru gratow w srodku to koszt około 2tyś a jednostka sterująca to tez koło 2tyś

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2014 - 17:59

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Droga impreza :(

#54 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 10:09

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Nie działa mi kontrolka hamulca ręcznego, uszkodzony jest czujnik przy dźwigni i oberwany kabel. Żeby się dostać do tego trzeba jakoś zdjąć tą gumę na podłodze? Innej drogi jakoś nie widzę żeby to naprawić. Jak to zdjąć?

I druga sprawa to powiedzcie jak wyjąć ekran z prawej strony od podnośnika bo mam podświetloną tylko lewą część.

Edytowany przez majes, 14 sierpień 2014 - 10:12.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2014 - 07:54

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy trzeba zdjąć gumę co się na niej dłoń opiera przy sterowaniu EHR i odkręcić ze 2 śruby i panel możesz zdjąć i od tyłu masz dojście do żarówek

#56 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 19 wrzesień 2014 - 09:05

Koledzy do czego służy przycik z boku w aresie 546 rz zielony a w środku literka A?

#57 Share Atari

Atari

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 12:05

Witam, chciałbym zapytać co sygnalizuje migająca kontrolka WOM w Ares 610?

#58 Share seba66231

seba66231

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 15:34

witam, mam problem z moim aresem 720. ciągnik stał przez tydzień nie odpalany. Po odpaleniu od razu piszczy mi kontrolka nr 5. Co może byc przyczyną ktoś może wie? Ciągnik kupiony 2 tygodnie temy

#59 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 17:48

Ta kontrolka jest od ćiśnienia oleju w skrzyni biegów, może masz mało oleju lub pompa ci sie konczy

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 18:14

Albo mróz dał się we znaki. Ja mam tak że wczoraj i dziś (mróz kilka stopni) po odpaleniu musi pochodzić z 10 min na postoju żeby się olej rozgrzał bo mi migają jednocześnie  1 i 4,kontrolki półbiegów co sugeruje awarię .