X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy

111 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuchar0071

kuchar0071

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 maj 2013 - 10:42

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Witam

Jesłi ktos ma podobny ciagnik i wie do czego kazdan lampka jest przypisana i co ona oznacza bede wdzieczny za opisanie lub wysłanie instrukci serwisowej lub obsługii

adamkucharskiair@gmail.com

Załączone miniaturki

• P4230036.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Dzisiaj, 11:13
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 maj 2013 - 11:35

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Czerwone kontrolki P- ręczny hamulec , aku- ładowanie, smarowanie sil, skrzyni biegów, drugi rząd;niski poziom oleju w sil. ( opcja), druga -nie wiem, za wysoka temp sil, skrzyni. Stop włącza się dodatkowo i sygnał dzwiękowy jak któraś kontrolka sygnalizuje problem.
Pomarańczowe;filtr powietrza sil, olej w skrzyni, serwis co 250 mth, drugi rząd; podgrzewanie sil, problemy ze sprzęgłem (elektrohydrauliczne), rezerwa.

#3 Share kuchar0071

kuchar0071

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 maj 2013 - 11:46

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Ja wyczytałem ze czerwona: pierwsza z lewej w drugim rzedzie to lampka kontrolna płynu hamulcowego

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 maj 2013 - 11:54

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Tak, sorry masz rację a ta pomarańczowa z akumulatorem sygnalizuje też słaby aku. ponizej 10.5 Volt i wtedy przednia oś, blokada i inne podzespoły, elektrozawory nie mogą być angażowane- tłumaczenie. Dlatego nieraz mi się zapalała jak za długo trzymałem sprzęgło kiedy miałem stary aku.

Edytowany przez ptaszyna, 07 maj 2013 - 12:04.

#5 Share kuchar0071

kuchar0071

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 maj 2013 - 12:14

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy A mi sie zapala ta pomaranczowa pod numerem 7 .Wrzucam teraz jeszcze to zdjecie bedzie łatwiej opisac a co do reszty jestes pewien?

Załączone miniaturki

• tablica.jpg

#6 Share mateusz07111997

mateusz07111997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 maj 2013 - 12:39

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy zmień filtry w skrzyni to zgaśnie

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 maj 2013 - 12:43

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Nie tobie pierwszemu się ona zapala, ostatnio @Tomasso kupił aresa i też mu się zapala u mnie też czasem się zapali, sygnalizuje przypchany filtr hydrauliki ( czujnik na jednym skośnym filtrze) jak będzie za gęsty olej w skrzyni to reż bedzie sie zapalać. Do reszty jestem pewien bo sprawdzałem w opisie w książce a nr 10 jest opisana jako" jedna zapasowa kontrolka ostrzegawcza"
13- świeca żarowa, nie wiem czy masz.

Edytowany przez ptaszyna, 07 maj 2013 - 12:46.

#8 Share kuchar0071

kuchar0071

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 maj 2013 - 12:45

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Ten filtr jest w samej skrzyni czy na zewnatrz? A jak w sirodu to jak sie do niego dostac

A wysłsł bys mi ta ksiażke jak bys mógł?

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2013 - 13:49

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Mi się Kontrolka od skrzyni zapala w zimie (olej za gesty) i wtedy nie działają półbiegi i szarpie trochę ale pochodzi ciągnik z 10 minut i wszystko wraca do normy.

#10 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:06

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy a

Edytowany przez kamil1616, 22 styczeń 2016 - 23:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:36

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Jaki masz stary aku, dobrze by było podmienić na jakiś inny zdrowy na próbę, być może alternator słabo ładuje i po dłuższej pracy zaczyna brakować energii. Chciałbym zapytać przy okazji jaki masz silnik (marka) w swoim i czy jest na CR i ile biegów.

#12 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:38

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy ja mam claasa takiego jak w mojej galeri, akumulatora raczej nie jest wina bo w zime nie było problemu z uruchomieniem

#13 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:58

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Co do tych kontrolek to w moim Renault Ares 550 ciagni pali się ta od paliwa, tzn. że niby rezerwa jest, mimo że jest pełny zbiornik. Da się to jakoś naprawić?

#14 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:59

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy z tą rezerwą to sprawdź pływak w baku może się zatopił

#15 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 maj 2013 - 23:07

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Tłumaczenie z instrukcji dotyczące kontrolki nr 14

podczas pracy DriveTronic kontroluje prawidłowe działanie REVERSHIFT. Jeżeli anomalia występuje, kontrolka diagnostyczna na tablicy rozdzielczej zapala się i, w niektórych przypadkach, brzęczyk. jeżeli jeden z opisanych poniżej nieprawidłowości występuje podczas używania ciągnika, skontaktuj się z zatwierdzonym miejscu naprawy.

diagnostyczny wskaźnik miga powoli. gdy wystąpi błąd, wstrząsy ciągnika podczas operacji przodu lub do tyłu, lub gdy pedał sprzęgła jest używany. praca jest nadal możliwe. Ten błąd może również uniemożliwić angażować biegi do przodu lub wstecz.

wskaźnik miga szybko, brzęczek. w tej sytuacji, nie zwracają dźwignię Zwrotnik do pozycji neutralnej, ani zmiany biegów za pomocą dźwigni lub stycznika, jak można ostatecznie unieruchomić swój rtactor. jeśli masz się zatrzymać, tylko używać sprzęgła

z tego typu usterki, teraz tylko jeden operacyjnego kierunek, kierunek zaangażowany pojawienia się błędu. jeśli musisz przenieść ciągnika, podjąć wszelkie niezbędne kroki, pamiętając, że zmiana kierunku pracy nie jest już możliwe

Diagnostyczny wskaźnik stały,brzęczyk , w tej sytuacji, ciągnik jest unieruchomiony i neutralny wskaźnik jest na stałym. w tym stanie, DriveTronic przełączył transmisję do konfiguracji bezpieczeństwa.

Troch nie zrozumiale tłumaczy ale sens można zrozumieć. wynika z tego że sygnalizuje nieprawidłowości sprzęgła (rewersu) i dodatkowo niskie napięcie aku.

#16 Share kuchar0071

kuchar0071

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 maj 2013 - 08:35

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy A co moze byc jak czasami rewers szarpie ale tylko do przodu i nie ma znaczenia czy jest zimny czy ciepły

#17 Share bartek15208

bartek15208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 maj 2013 - 10:20

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy A co dokładnie oznacz 3 i 5 kontrolka? :D

#18 Share kuchar0071

kuchar0071

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 maj 2013 - 10:30

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy 5-jak ktos napisał to cos ze skrzynia biegów

#19 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 09 maj 2013 - 12:06

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy

A co dokładnie oznacz 3 i 5 kontrolka? :D

5- zanik ciśnienia oleju w skrzyni biegów, 3- zapala się zawsze dodatkowo z którąś z czerwonych kontrolek oprócz (P) co znaczy można się domyślić, razem ze STOP włącza się brzęczek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kuchar0071

kuchar0071

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 maj 2013 - 13:15

Renaul ares 556 rz roszyfrowanie kontrolek na tablicy Jak by ktos mogł to niech dokładnie opisze kazda kontrolke wtedy juz nie bedzie zbednego dopytywania