Zaloguj się, aby obserwować  
rafalcase95

przewody hydrauliki w t 25

Polecane posty

rafalcase95    1

mam pytanie, chce w tym roku owijać bele t 25 i tu zaczyna się moje pytanie:

1 czy mała pojemność zbiornika na olej ma wpływ na owijanie bo na wywracanie przyczepy ma.

2 czy da radę kupić nowe przewody hydrauliki aby zmienić te stare rurki które wychowdą od rozdzielacza, czy też będe musiał takie dorobić ( jak)

proszę o odpowiedzi i opinie jak t25 radzi sobie z owijarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Co do ilości oleju to do owijarki to nie przeszkadza. Jeżeli jej układ jest napełniony to olej w tym układzie po prostu krąży. A co do dorobienia węży to proponuję wizytę w zakładzie, gdzie zajmują się hydrauliką siłową, myślę, że nie będzie to dla nich problem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalcase95    1

chce je umieścić w wygodnym miejscu a stare to każdy wie jak są umieszczone i moje stare się nie nadają bo są przetarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Tylko ciekawe czy te z Allegro starczą Ci tam gdzie chcesz?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Panowie swego czasu pożyczyłem od znajomego wywrotkę i pojechałem nią po trawę. Gdy chciałem ją wykiprować władek podniósł przyczepę do połowy tylko. Czemu nie podniósł jej do końca jak ursus C360 lub C330 bo miałem nimi okazję kiprować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

We władku jest za mały zbiornik oleju i temu tylko do połowy podniósł. Było już to nie raz na forum opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja mam T25A1 na dwie wajchy bez rewersu i jedną rurkę miałem metalową i kończyła się na tylnym moście po lewej to dokupiłem 50cm wąż i gniazdo. A drugiego węża nie było to kupiłem oryginał gumowy już z oczkiem (można kupić gumowe i przedlużyć jak coś) by było można zamontować go przy rozdzielaczu i też dokupiłem z 50cm. węża by sięgnoł do tamtego i drugie gniazdo i mam po lewej stronie parę gniazd teraz. Można kupić te oczko i wąż oddzielnie ale mogą być potem problemy z dojściem jego do rozdzielacza i przykręceniem szczelnym. I mam owijarkę Simpy Telkę. Jeśli chodzi o owijanie to jestem zadowolony i owijam na 1700-2000tyś. obrotów. Ale za to mam poważne problemy z podnoszeniem owijarki do transportu i wywaleniem owiniętego balotu-musi ktoś pomagać popychać balot by wypadł, bo niechce podnieść i cięgna są za wąsko obsadzone to trzeba w trzech podpinać owijarkę i co do 1cm. podjechać bo na styk wchodzi w cięgna. I jak ma się nim jechac z 2-5km w trase z owjarką to mus balast z 100kg na przód inaczej podbija go dęba. Mam teraz tą wydajniejszą pompe NSZ16 chyba ale tu nie widze róznicy między NSZ10. W podnoszniu lejka do nawozów to tak widać prędkość

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

lukaszek85 czyli t25 nie nadaje się zbytnio do kiprowania. Jedynie trzebaby dorobić pewnie jakiś dodatkowy zbiornik??? To jaka jest różnica w ilości oleju w t25 a c330, że ona daje radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

tak, musisz dorobić zbiornik. Tak jak czytałem to dodatkowe 5 litrów w zupełności wystarczy. Trzydziestka nie wiem ile ma oleju ale z tego co kojarze to ma wspólnie z przekładnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Poszukaj na naszym forum, widziałem to gdzieś.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim władku z 76tego jest zaślepka między zbiornikiem a skrzynią biegów wystarczy ją odkręcić i zalać skrzynię olejem hydraulicznym. Masz 30 litrów oleju i olej się nie grzeje tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

W moim władku z 76tego jest zaślepka między zbiornikiem a skrzynią biegów wystarczy ją odkręcić i zalać skrzynię olejem hydraulicznym. Masz 30 litrów oleju i olej się nie grzeje tak bardzo

Jaka zaślepka? Napisz cos więcej lub wstaw zdjęcie. Nigdzie nie widziałem ,,zaślepki,, zbiornik oleju kończy się dość wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolega zapewne ma na myśli by zalać skrzynię biegów ponad normę i to ma niby dać chłodzenie większe dla zbiornika od hydrauliki, który jest oddzielny a nie tak jak w MF255 gdzie skrzynia biegów i hydraulika to jeden zbiornik. Lub, że może w skrzyni biegów nie ma oleju. C330 bez problemu wywala baloty i podnosi owijarkę a T25 nie wiem czemu ale niechce sam jej podnieść i kiprować owiniętego balotu i trzeba pomagać. Więc mi pomaga operator co zapina folie na balot :) Ja jestem zadowolony z T25A i Tekli Sipmy. Tylko jak wspominałem balast na przód ze 100kg by się przydał jak się ma jechać poza dom i cięgna takie jak ma nowy Zetor Major rozchylane bo tak to trzeba w trzech zapinać i podjechać co do 1cm. by zapiąć owijarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Rurki kupisz nowe bez problemu, ale będą się kończyć w tym samym miejscu. Ja sobie dałem okuć 2 wężyki i wyprowadziłem sobie złączki aż do ramy z kabiny, podłącza się bardzo wygodnie. Przyczepe D-44 na 2 siłowniki podniosę spokojnie na tyle żeby się zsypało wszystko a nie mam żadnego zbiornika dodatkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek3333    35

Nie występuję żaden problem . U siebie zastąpiłem rurki wężami i zakończyłem szybko złączkami mocowanie przyspawałem do kabiny

warto też zastanowić się nad pompą Nsz 13 zawsze szybciej kręci oleju wystarczy aby ramiona wytrzymały i ciapka do góry nie podrywało przy wyżucie belek ale to zależy od operatora owijarki . Rozdzielacz też warto rozebrać i powymieniać o ringi i gumki koszt zestawu 12 zł

koszt pompy około 300 zł przewody po 60 zł sztuka 2 szybkozłocza 50 zł i olej najlepiej Agrol KRĘCI LEPIEJ OD C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

W moim władku z 76tego jest zaślepka między zbiornikiem a skrzynią biegów wystarczy ją odkręcić i zalać skrzynię olejem hydraulicznym. Masz 30 litrów oleju i olej się nie grzeje tak bardzo

Zaślepka to jest na zbiorniku ale powyżej skrzyni biegów. To płaska blacha przykręcona kilkoma śrubkami. Myślałem nawet żeby zrobić tam przykręcany dodatkowy zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie ma pomy NSZ13, jest 14, albo 16. Pompa za 300zl? 200 max i to z przesylka. Za 300zl to do MTZ NSZ32. Na polskie nie patrze, bo to nie oryginal i ceny nie wiem za co, chyba na flaszke tokarzom.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie wiem czy uciągnie bo niektóre rozdzielacze ciężko działają, nawet przy tak długich dźwigniach.

Próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1614
      Witam mam problem z kombajnem jd 1188 mianowicie świeci i pipiczy cały czas alarm od hydrauliki, olej dolany, wszytko działa jak należy czy wie ktoś o co chodzi? 

    • Przez Atari
      Witam,
      Czy możliwe jest zalanie hydrauliki w ładowarce kubota r420 olejem Agrol?
      Wg instrukcji powinien tam iść 5w-30.
      Pytam ze względu, że chce współdzielić osprzęt z ciągnikiem zalannym właśnie Agrolem.
    • Przez Piasek186
      Witam. Mógłby mi ktos dokladnie powiedziec lub moze ma zdjecie gdzie znajde filtr siatkowy oleju hydraulicznego w mf 3080 ? Nie znalazłem dokładnej odpowiedzi
    • Przez tomas318
      Witam wykonuje naprawy elementów hydrauliki siłowej tz. pompy rozdzielacze siłowniki itp wiecej inforamcji udziele prywatnie 
    • Przez Friedrich
      Witam,
      Chcę wymienić filtry hydrauliki w swoim aresie i mam problem z ich znalezieniem. Otóż z tego co widzę jest ich 3 - patrząc od tyłu najpierw największy (najszerszy, krótki) i następne dwa wąskie ale długie. Udało mi się znaleźć numery dwóch - 6005022974 (najszerszy) oraz 6005022975 (wąski). Pytanie brzmi, czy są to właściwe filtry do tego ciągnika (w sklepach internetowych widnieje ten model jak pasujący) oraz (co najważniejsze) czy te dwa filtry wąskie są takie same, czy do każdego idzie inny wkład?
      Z góry Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj