Skocz do zawartości

Zdjęcie

przewody hydrauliki w t 25

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafalcase95

rafalcase95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 05 maj 2013 - 17:51

przewody hydrauliki w t 25 mam pytanie, chce w tym roku owijać bele t 25 i tu zaczyna się moje pytanie:
1 czy mała pojemność zbiornika na olej ma wpływ na owijanie bo na wywracanie przyczepy ma.
2 czy da radę kupić nowe przewody hydrauliki aby zmienić te stare rurki które wychowdą od rozdzielacza, czy też będe musiał takie dorobić ( jak)
proszę o odpowiedzi i opinie jak t25 radzi sobie z owijarką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przewody hydrauliki w t 25 Dzisiaj, 21:02
  •  

#2 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 05 maj 2013 - 18:44

przewody hydrauliki w t 25 Co do ilości oleju to do owijarki to nie przeszkadza. Jeżeli jej układ jest napełniony to olej w tym układzie po prostu krąży. A co do dorobienia węży to proponuję wizytę w zakładzie, gdzie zajmują się hydrauliką siłową, myślę, że nie będzie to dla nich problem.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#3 Share rafalcase95

rafalcase95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 maj 2013 - 18:55

przewody hydrauliki w t 25 nie da rady takich dokupić bo na allegro znalazłem jakieś
http://allegro.pl/pr...3156660333.html

#4 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:02

przewody hydrauliki w t 25 Ten co podałeś będzie dobry.Tylko dlaczego chcesz zmieniać przewody? Do oryginalnych możesz zamontować złączki do podłączenia owijarki.
Poczytaj ten temat o T25 i owijarce http://www.agrofoto....-25-i-owijarka/

#5 Share rafalcase95

rafalcase95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:11

przewody hydrauliki w t 25 chce je umieścić w wygodnym miejscu a stare to każdy wie jak są umieszczone i moje stare się nie nadają bo są przetarte

#6 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:49

przewody hydrauliki w t 25 Tylko ciekawe czy te z Allegro starczą Ci tam gdzie chcesz?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#7 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:19

przewody hydrauliki w t 25 Panowie swego czasu pożyczyłem od znajomego wywrotkę i pojechałem nią po trawę. Gdy chciałem ją wykiprować władek podniósł przyczepę do połowy tylko. Czemu nie podniósł jej do końca jak ursus C360 lub C330 bo miałem nimi okazję kiprować???

#8 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 30 listopad 2013 - 17:29

przewody hydrauliki w t 25 We władku jest za mały zbiornik oleju i temu tylko do połowy podniósł. Było już to nie raz na forum opisane.

#9 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:33

przewody hydrauliki w t 25 Ja mam T25A1 na dwie wajchy bez rewersu i jedną rurkę miałem metalową i kończyła się na tylnym moście po lewej to dokupiłem 50cm wąż i gniazdo. A drugiego węża nie było to kupiłem oryginał gumowy już z oczkiem (można kupić gumowe i przedlużyć jak coś) by było można zamontować go przy rozdzielaczu i też dokupiłem z 50cm. węża by sięgnoł do tamtego i drugie gniazdo i mam po lewej stronie parę gniazd teraz. Można kupić te oczko i wąż oddzielnie ale mogą być potem problemy z dojściem jego do rozdzielacza i przykręceniem szczelnym. I mam owijarkę Simpy Telkę. Jeśli chodzi o owijanie to jestem zadowolony i owijam na 1700-2000tyś. obrotów. Ale za to mam poważne problemy z podnoszeniem owijarki do transportu i wywaleniem owiniętego balotu-musi ktoś pomagać popychać balot by wypadł, bo niechce podnieść i cięgna są za wąsko obsadzone to trzeba w trzech podpinać owijarkę i co do 1cm. podjechać bo na styk wchodzi w cięgna. I jak ma się nim jechac z 2-5km w trase z owjarką to mus balast z 100kg na przód inaczej podbija go dęba. Mam teraz tą wydajniejszą pompe NSZ16 chyba ale tu nie widze róznicy między NSZ10. W podnoszniu lejka do nawozów to tak widać prędkość

Edytowany przez Risto, 30 listopad 2013 - 17:38.

#10 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:44

przewody hydrauliki w t 25 lukaszek85 czyli t25 nie nadaje się zbytnio do kiprowania. Jedynie trzebaby dorobić pewnie jakiś dodatkowy zbiornik??? To jaka jest różnica w ilości oleju w t25 a c330, że ona daje radę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 30 listopad 2013 - 17:57

przewody hydrauliki w t 25 tak, musisz dorobić zbiornik. Tak jak czytałem to dodatkowe 5 litrów w zupełności wystarczy. Trzydziestka nie wiem ile ma oleju ale z tego co kojarze to ma wspólnie z przekładnią.

#12 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 18:03

przewody hydrauliki w t 25 a macie może jakiś patent jak to zrobić i gdzie podłączyć?

#13 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 18:08

przewody hydrauliki w t 25 Poszukaj na naszym forum, widziałem to gdzieś.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#14 Share wishmaster35

wishmaster35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:30

przewody hydrauliki w t 25 W moim władku z 76tego jest zaślepka między zbiornikiem a skrzynią biegów wystarczy ją odkręcić i zalać skrzynię olejem hydraulicznym. Masz 30 litrów oleju i olej się nie grzeje tak bardzo

#15 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:42

przewody hydrauliki w t 25

W moim władku z 76tego jest zaślepka między zbiornikiem a skrzynią biegów wystarczy ją odkręcić i zalać skrzynię olejem hydraulicznym. Masz 30 litrów oleju i olej się nie grzeje tak bardzo

Jaka zaślepka? Napisz cos więcej lub wstaw zdjęcie. Nigdzie nie widziałem ,,zaślepki,, zbiornik oleju kończy się dość wysoko.

#16 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:47

przewody hydrauliki w t 25 Ktoś tu sobie robi jaja

#17 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:52

przewody hydrauliki w t 25 Poczekamy czy wishmaster35 coś odpisze i wyjaśni swój wpis.

#18 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:23

przewody hydrauliki w t 25 Kolega zapewne ma na myśli by zalać skrzynię biegów ponad normę i to ma niby dać chłodzenie większe dla zbiornika od hydrauliki, który jest oddzielny a nie tak jak w MF255 gdzie skrzynia biegów i hydraulika to jeden zbiornik. Lub, że może w skrzyni biegów nie ma oleju. C330 bez problemu wywala baloty i podnosi owijarkę a T25 nie wiem czemu ale niechce sam jej podnieść i kiprować owiniętego balotu i trzeba pomagać. Więc mi pomaga operator co zapina folie na balot :) Ja jestem zadowolony z T25A i Tekli Sipmy. Tylko jak wspominałem balast na przód ze 100kg by się przydał jak się ma jechać poza dom i cięgna takie jak ma nowy Zetor Major rozchylane bo tak to trzeba w trzech zapinać i podjechać co do 1cm. by zapiąć owijarkę

#19 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:54

przewody hydrauliki w t 25 Rurki kupisz nowe bez problemu, ale będą się kończyć w tym samym miejscu. Ja sobie dałem okuć 2 wężyki i wyprowadziłem sobie złączki aż do ramy z kabiny, podłącza się bardzo wygodnie. Przyczepe D-44 na 2 siłowniki podniosę spokojnie na tyle żeby się zsypało wszystko a nie mam żadnego zbiornika dodatkowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Franek3333

Franek3333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 14:22

przewody hydrauliki w t 25 Nie występuję żaden problem . U siebie zastąpiłem rurki wężami i zakończyłem szybko złączkami mocowanie przyspawałem do kabiny
warto też zastanowić się nad pompą Nsz 13 zawsze szybciej kręci oleju wystarczy aby ramiona wytrzymały i ciapka do góry nie podrywało przy wyżucie belek ale to zależy od operatora owijarki . Rozdzielacz też warto rozebrać i powymieniać o ringi i gumki koszt zestawu 12 zł
koszt pompy około 300 zł przewody po 60 zł sztuka 2 szybkozłocza 50 zł i olej najlepiej Agrol KRĘCI LEPIEJ OD C-330