Skocz do zawartości

Zdjęcie

Postawienie garażu a przepisy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 05 maj 2013 - 14:03

Postawienie garażu a przepisy Mam zamiar wybudować garaż, ale nie wiem jak to jest z przepisami bo stare budynki stoją przy samej granicy, a teraz to chyba już nie można postawić budynku na granicy, a sąsiedztwo nie należy do najlepszych. Proszę o waszą pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Postawienie garażu a przepisy Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share karold14

karold14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 maj 2013 - 15:06

Postawienie garażu a przepisy bedziesz mial wiele problemow, wiem bo sam teraz przez to przechodze... mieszkam przy drodze powiatowej i od drogi powiatowej budynek najlblizej moze stac 8,15 m i to bez drzwi tylko sama sciana... masa pozwolen planow to jakas masakra...

#3 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 05 maj 2013 - 15:52

Postawienie garażu a przepisy mpze troche nie w temacie ale mam troche podobne pytanie a co jesli jest pustka i na planach dalej jest naniesione ze stoi tam budynek gospodarczy a defakto sa tam fragmenty muru czu mozna odbudowac o takich samych gabarytach budynek dez zadnych planow itd

mpze troche nie w temacie ale mam troche podobne pytanie a co jesli jest pustka i na planach dalej jest naniesione ze stoi tam budynek gospodarczy a defakto sa tam fragmenty muru czu mozna odbudowac o takich samych gabarytach budynek dez zadnych planow itd
zetor team
ZIELONA STRZALKA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 maj 2013 - 16:19

Postawienie garażu a przepisy Zrób sobie taki z płyt ogrodzeniowych i w razie "W" to powiesz że element ogrodzenia :) Ja mam tak szope zrobioną :D
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 05 maj 2013 - 18:52

Postawienie garażu a przepisy Jakub5080 Jak sąsiad się zgodzi to możesz na granicy postawić i będzie ok a jak się nie zgodzi to chyba 3 metry od granicy działki.

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:17

Postawienie garażu a przepisy @Mariusz jeżeli na planach masz naniesiony budynek, którego w rzeczywistości nie ma, zgłaszasz do powiatu remont rzeczonego obiektu, nie ujawniając stanu faktycznego. Jeżeli po miesiącu nie dostaniesz odmowy, zaczynasz odbudowę. Ważne by budynek wyremontowany :D miał takie same granice jak poprzedni.
@Jakub odległość od granicy to 4 metry. Jest jeden myk, zgłaszasz budowę wiaty o powierzchni 35m2 (działka siedliskowa w gosp. rol.), która po określonym czasie przerabiasz na garaż. Słowo garaż w podaniu, nie może wystąpić , bo będziesz musiał przejść całą procedurę z pozwoleniem budowlanym, nawet jeżeli będziesz chciał postawić zwykłego blaszaka. Przy blaszanej wiacie o ww. powierzchni tylko zgłoszenie.

Edytowany przez agromatik, 05 maj 2013 - 19:19.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share Janek147

Janek147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo to co mnie kręci:)

Napisany 05 maj 2013 - 20:47

Postawienie garażu a przepisy Jeśli chodzi o pozwolenia na budowę, to warto poczekać do 1 lipca. Zmieniają się przepisy, i wszystko będzie ułatwione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 maj 2013 - 21:01

Postawienie garażu a przepisy Wiatę można postawić do 25m2 nawet w granicy, tylko nie może mieć tam ściany. Rolnik może wybudować budynek gospodarczy do 35m2 na zgłoszenie. Widziałem jak zgłaszali po kilka takich, bo mogą stać jeden przy drugim, z tym że muszą być niezależne konstrukcyjnie ( rozbierasz jeden, a drugi się nie zawali). Wtedy trzeba zachować odległości: 3 metry od granicy ściana bez otworów i 4 metry z otworami (drzwi, okna). Nie ma czegoś takiego jak zgada sąsiadów od 2003 roku. Na nowe prawo nie napalałbym się bo utknęło w sejmie już w 2009 roku. Cóż, są sprawy ważne i ważniejsze...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.