Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobić zastrzyk loszce?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ewelinka2x3

ewelinka2x3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 maj 2013 - 03:03

Jak zrobić zastrzyk loszce? Mam problem z podaniem maciorze zastrzyków które dostałam od weterynarza ponieważ ma ona MMA. Jetem początkującym hodowcą, mam tylko jedną loszkę a że weterynarz u nas to bardzo zajęty człowiek wcisnął mi tylko zastrzyki i powiedział żeby wstrzyknąć za uchem. Niestety nic mi z tego nie wychodzi ponieważ maciora się wierci a mi drżą z przejęcia ręce.Proszę o pomoc. Czy mogę podać jej leki wstrzykują w tyłek lub inne miejsce? Czy mogę zrobić jej krzywdę nie prawidłowo podając zastrzyk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zrobić zastrzyk loszce? Dzisiaj, 06:02
  •  

#2 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 maj 2013 - 06:56

Jak zrobić zastrzyk loszce? kurde, ciężko mi to opisać, ale mnie wet kiedyś załatwił podobnie, z tą różnicą, że zastrzyk miał być gdzieś w bok na przodzie dany. Ogólnie wyglądało to tak, że powiedział mi, abym przycisnął świnkę do ściany, żeby czuła moją obecność i się nie denerwowała, a następnie szybko i energicznie wbił jej to tam gdzie trza. Też się denerwowałem, ale o dziwo, metoda zadziałała. Tylko zastrzyk trzeba dać błyskawicznie, bo potem już się wkurzyła :D
norweskie-lesne.pl

#3 Share mariusz3v

mariusz3v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 maj 2013 - 08:36

Jak zrobić zastrzyk loszce? Ja przeważnie łapie na pętle poskromu http://allegro.pl/li...a poskromu��ale dla jednej lochy nie warto kupowac, czasami pomaga dac zastrzyk gdy świnia jest zajęta jedzeniem, ale to też musi byc szybko zrobione

Edytowany przez mariusz3v, 05 maj 2013 - 08:37.

#4 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 maj 2013 - 10:06

Jak zrobić zastrzyk loszce? ja robie pętle z prowozu i zakładam na ryj

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2013 - 11:48

Jak zrobić zastrzyk loszce? Śmiało i energicznie wstrzyknij za uchem, albo wygoń np. na ganek i wtedy wstrzyknij, w innym miejscu maciora będzie spokojniejsza.

#6 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 maj 2013 - 07:17

Jak zrobić zastrzyk loszce? wez 2-3 sznurli zrob petle zaloz na ryj i druga osoba daje zastrzyk proste i skuteczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 maj 2013 - 14:50

Jak zrobić zastrzyk loszce? Ja wogole nie poskramiam, trzeba tylko podejść odpowiednio, zrobić to szybko i energicznie a nawet nie poczuje. Jeśli chodzisz przy niej codziennie to nie powinna bardzo nerwowo reagować. Wszystko to kwestia wprawy. Nie masz czego się bać, krzywdy jej nie zrobisz.

#8 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 maj 2013 - 17:08

Jak zrobić zastrzyk loszce? wiesz dla nas jak to robimy na codzien to proste choc nie zawsze po jak nie uda sie za pierwszym razem to pozniej z niektorymi tez jest klopot wiec dla poczatkujacego hodowcy petla ze sznorkow tez pomoze

#9 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 maj 2013 - 18:24

Jak zrobić zastrzyk loszce? Początki są trudne ale z czasem będzie coraz łatwiej, nie wiem jak się sprawują strzykawki autmatyczne, może łatwiej się czymś takim robi. Myślę o zakupie takiego urządzenia.

#10 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 maj 2013 - 23:02

Jak zrobić zastrzyk loszce? automatyczne strzykawki sa fajne ale tez nie do wszystkiego nadaja sie na pewno do szczepien na parwo i coli gdzie dajesz 2ml ale juz do odrobaczania czy leczenia nie ma rozmiaru wiec dobra strzykawka wprawa i heja ja mam takie automaty do szczepienien loch oraz prosiat zelazem i myco circo i odrobaczenia reszte zastrzykow i leczenia przprowadzam jednorazowkami w koncu na tym nie ma co oszczedzac zona w aptece kupuje je kartonami
jedyny minus automatu to ze nie sa sterylne i trzeba je wyparzac i wszystkich nie mozna rozbierac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 23 luty 2015 - 17:26

Jak zrobić zastrzyk loszce?

a jak zaszczepić maciorę prośną czy też mogę założyć pętlę na ryj , maciora ma tydzień  do porodu czy nic jej się nie stanie