Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:54

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy tak chciałbym zapytać bo może to tylko moje subiegtywne odczuca, ale mam wrażenie że po regeneracji głowicy jakby ubyło kilka km, tródno wyczuć, bo ciągnik pracuje wgłównie z turem i jest mocno obciążony przez pompę zewnętrzną do tura i ma wspomaganie więc dodatkowa pompa przy silniku, ale przed regeneracją głowicy nawet silnik kaby inny miał gang, teraz pracuje jakby ciszej bardziej miękko, nie ma tego charakterystycznego dla perkinsa ryku po ostrej przygazówie jakby nie było jadu, nie wiem jak to inaczej opisać ale jakby cichszy był i na wolnych obr i na wysokich, głowica była splanowana i wymienione zawory, bo wywaliło 2gi raz w ciągu 3 lat uszczelkę pomiedzy cylindrami, mechanik stwierdził że silnik nadaje się w sumie już do remontu i jest już zużyty, no ale przed wymianą głowicy był mocniejszy no i oleju nie bierze prawie w ogóle, tak więc moje pytanie czy mechanik coś spaprał jak zakładał głowicę, czy rzemieślnik coś nie tak zrobił z głowicą, czy całkiem inna przyczyna może być, na wiosnę była robiona pompa paliwowa i wtryski, po założeniu silnik miał bardzo ostry klekot aż metaliczny no ale to się uspokoiło no i przede wszystkim była moc, teraz ciężko cofnąć na łące z pełnym rozrzutnikiem gnoju bo się dusi, to coś jest chyba nie tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy Dzisiaj, 22:33
  •  

#2 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 04 maj 2013 - 21:13

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy A wgl. pali na wszystkie.. ? No co do mocy to pompe oddać do regeneracji lub kupić nową.. :D

#3 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 maj 2013 - 08:37

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy Wg mnie masz źle wyregulowane luzy zaworowe lub słabo spasowane zawory z gniazdem. Zacznij od ustawienia tego luzu.

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 maj 2013 - 10:13

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy A jak z dymem z komina?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Undertakwe

Undertakwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 maj 2013 - 13:16

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy Moim zdaniem tak jak mówi akmaly,spaprane zawory. Za mała bądź za duża szczelina lub rugulowane na zasadzie 2 2 2 a nie 2 4

Edytowany przez Undertakwe, 23 maj 2013 - 13:17.

#6 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:13

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy a metaliczny dźwięk małeś pewnie przez za wcześny wtrysk.
W ferdku jak sie poluzuje śruby mocujące pompę to możesz nią kręcić i ustawiać w jakim momencie ma zacząć się wtrysk paliwa

co do macy to tak jak koledzy wyżej twierdzę że powinieneś sprawdzić luzy na zaworach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 19:07

MF 255 mniejsza moc po regeneracji głowicy Pompa była regenerowana rok wcześniej w Skrobowie i było ok, silnik jest już nieźle wypracowany prawie do remontu chociaż oleju dużo nie pije, głowicę regenerował pewien pan z chełma nie wiem nie będę robił reklamy czy antyreklamy, ale coś jest nie tak, bo nawet niektórzy mi komentują że na wysokich obr coś ferguson chodzi jak sieczkarnia, głowica dostała nowe zawory, gniazda niby regenerowane, no nie wiem chybya wypadało by jeszcze raz sprawdzić luzy zaworowe??? z dymieniem problemu nie ma ogólnie to ten ciągnik chodzi z turem z pompą zewnętrzną i wspomaganiem i dużą przeciwwagą, a pracuje się tak że albo dopchnie albo i zgaśnie, jednym słowem słaby heh