Polecane posty

To nie jest taka zwykła farba tylko farba już z lakierem wiem bo malowałem nią ale nie kupioną na aukcji ale w sklepie rolniczym. Efekt zadowalający. Mam nią pomalowane błotniki luknij sobie u mnie w galerii.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

asharot Jesteś w ogromnym błędzie bo olejna ze sklepu budowlanego blaknie po pół roku widać że takiej farby w rękach nie miałeś i to nie pierwszy twój post gdzie mówisz krótko mówiąc że to gówno. Juz 4 rok leci jak władka malowałem farbą z granitu tylko że odcień Zetora i nie ma żadnej różnicy bo przód podmalowywałem tej zimy i nie ma śladu różnicy także farba nie blaknie. Napewno trzyma lepiej jak na tych tandetnych plastikach w nowych Zetorach. Tylko nie wiem co to za odcień oryginał MTZ hmm ciekawe. Nie pamietam jak wygląda oryginał MTZ


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9456    0

new_profil_luki21 czy malowałeś dokładnie tą samą farbą bo jeśli tak to mógłym swojego pomalować bo kolor jest ok. A jeszcze mam takie pytanko do wszystkich jaki srebrny też tej samej firmy co ten czerwony mógłby być do felg i na jako pomalować tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116
Napisano (edytowany)

Najprawdopodobniej jest to emalia alkidowa zamiast pokostu-ftalowa żywica alkidowa dokładnie też nie wiem bo takim gów.... nie maluje pomaluj poliuretanem a to coś Sobie daruj bo za takie pieniądze nic dobrego nie kupisz

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak malowałem farbą której puszka tak wygląda a na dekielku był napis "czerwony mtz" nic więcej Ci nie powiem bo nie wiem. Mi się ten kolor widzi i też będę nim malował na wakacje...


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9456    0

Jeszcze powiedzcie mi jaki kolor do felg (myślę że srebry taki jak zetory nowe mają) i do tura tak żeby to wszystko jakoś dobrze wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Pytanie do autora tematu.

Czy pomalowałeś już tą farbą,ciekaw jestem jak jest jej twardością i połyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9456    0

No niestety jeszcze nie ciągle się przymierzam i jakoś nie mogę się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jest specjalna farba do felg i w naszej okolicy mają tylko w kolorze szarym. Więc może o taka zapytaj.

Ja malowałem teraz T25 i wziąłem kolor od MF. Jeśli MTZ i Włdek były w tym samym kolorze to oryginalny lakier wpadał lekko w pomarańczowy a ten od MF jest po prostu czerwony. Jak jesteś zainteresowany to jego numer 170432 superot.

Według RAL podoba mi się również kolor 3020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Najprawdopodobniej jest to emalia alkidowa zamiast pokostu-ftalowa żywica alkidowa dokładnie też nie wiem bo takim gów.... nie maluje pomaluj poliuretanem a to coś Sobie daruj bo za takie pieniądze nic dobrego nie kupisz

Pieprzysz głupoty jak byś był wczorajszy wogólemiałeś na warsztacie ferbe z granitu? Ja już ostatnich pare latek maluje pierwszy raz T-25 i 4 lata mijają i nie wyblakła ani troche bo przód podmalowywałem bo podrapany był od bolca nie widać śladu Za te pieniądze super farba tylko rozpuszczalnik do nich oryginalny najlepiej mieć


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

UrsusCzesio chyba sam się trochę pogubiłeś,kiedyś pisałeś że farby z granitu są słabej jakości.A teraz chwalisz że takie dobre,to jak to jest? ;[

Oto twój post w innym temacie dot. malowania maszyn;

Kupiłem farbe na ruska z Nopoluxu Czerwień meksykańska, farba ok wszytko ładnie pięknie, czas kupić drugą puszke zonk była granitu mówili ze to to samo ale jednak nie... Kolor ok ale widac że jakość po paru miesiącach inna. Z tym to jest tak samo jak z produktami dla Biedronki. Nopolux robi farb dla Granitu gorszej jakości. Jeżeli ktos potrzebuje farbe oryginalną to tylko i wyłącznie w zielonych puszkach NOPOLUX gdzie jest zdjęcie Fendta z agregatem. Na tych farbach z granitu też jest napisane nopolux ale drobnym druczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116
Napisano (edytowany)

URSUSCZESIO Masz racje nie miałem takiego czegos jeszcze, co za farbę idzie kupić za 30-40zł ? może to jest jakiś poliuretan albo akryl sam się zastanów ....oczywiście każdy może malować czym chce i nikt mu tego nie zabroni

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,kwestia gustu, oraz kasy jaką chcemy przeznaczyć na renowację, ja do malowania bym proponował lakier zetora, ja w zeszłym roku malowałem nim, a płaciłem ok. stówki za litr, w zestawie jest 1/2 litra rozpuszczalnika, oraz utwardzacz,powiem że ładny kolor oraz piękny połysk, jak na razie po roku wygląda jak świeżo malowany, a jego garaż to chmurka ,powiem też że ładnie się nakładał, nie jest to może najtańszy lakier ale co roku nie malujemy i warto dać drożej aby był zadowalający efekt, zbyt dużo pracy z przygotowaniem do malowania, aby potem dla paru groszy oszczędności były mizerne efekty,poza tym na kilka czy kilkanaście lat ma służyć nasza praca ,oraz zainwestowana kasa na to :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,lakier ten kupiłem w sklepie z farbami i lakierami który tylko tym się specjalizuje i trudni, i tam uzyskasz profesjonalną i wyczerpującą informację i poradę przy zakupie na temat danego lakieru itd.Ja jestem z kuj-pomorskiego i w Lipnie ów lakier nabyłem.Dodam jeszcze że bylem w kilku sklepach i nie każdy sklep posiada wiedzę na temat danej farby czy lakieru ,jaki do niego rozcieńczalnik, ile utwardzacza do lakieru przy jakiej temperaturze malowania itd.mi sklepowy przy zakupie, a brałem trzy puszki każdą otwierał i patrzył czy aby jest identyczny odcień koloru, nie kazałem mu otwierać bo mówiłem że i tak wszystkie razem będę mieszał a on na to że w razie innego odcienia z robi zwrot do producęnta ,iż kolor i odcień jego ma być zgodny z podanym symbolem na puszce i to właśnie się nazywa profesjonalna obsługa i dbanie o klijęnta, powiedział mi iż to klijęnt ma być zadowolony z zakupu, a wówczas i on będzie miał więcej klijęntów, a nie wciskanie byle czego aby wcisnąć nam co się da byle do przodu z zyskiem dla własnej kieszeni :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tylko napisz, czy wersja Pronarowska ta czerwieńsza, czy ruska ta bardziej pomarańczowa.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

MTZ sciagniety jeszcze od ruskich. Kolor wymatowial ale jest wlasnie dosc ciemny. Uswiadomiles mnie wlasnie, ze byly dwa odcienie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj