Skocz do zawartości

Zdjęcie

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

176 odpowiedzi na ten temat

#141 Share TraktorDoktor

TraktorDoktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 22:51

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Najlepszy według mnie będzie Claas Dominator 88sl maxi, wygodny, nie psuje się i dobrze się sprawdza podczas żniw (ma go koli z mojej wsi, bardzo z niego zadowolony) , kuzyn kupił Claas Dominator 108sl maxi (w te żniwa będziemy go próbować) na 58 ha gospodarstwo ale będzie robił usługi kombajnowe a tym 88 tez usługi spokojnie zrobisz , według mnie Claas dominator niezastąpiony! A w dodatku po co ci nowy kombajn jak można kupić wydajny taniej a w dodatku prawie cały rok stoi i według mnie nowy kombajn to strata kasy bo nie zawsze nowe oznacza ze będzie coś dobre bo jak ci elektronika siądzie to się nie wypłacisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[50 ha] Jaki nowy kombajn? Dzisiaj, 15:23
  •  

#142 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 00:17

[50 ha] Jaki nowy kombajn? a nie sądzisz, że przy korzystaniu z PROWu w cenie starego dominatora wychodzi nam nowy TC?

#143 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2010 - 01:32

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Na 45ha kombajnu mu nie dadzą... Na 60 ha z bólem dają.

#144 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:20

[50 ha] Jaki nowy kombajn? do kombajnu niema przeciez przelicznika, jak cos beda czubowali to pistolet do glowy i dawac 100 wartosci

#145 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:01

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Ciebie powinni przyłożyc ten pistolet do głowy to byś może coś sie dowiedział i zrozumiał :)

#146 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 27 marzec 2010 - 11:02

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Kup sobie claasa dominatora 150 ma dobrą opinie cicha kabina
nie jest drogi no i będzie ci służył długo

#147 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 13:29

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Koledzy, jestem na etapie szukania dla siebie kombajnu na 45ha, posiadam starego bizona ale jego czas juz dobiega końca.
Myślę oczywiście o używanym sprzęcie, zalezy mi równiez na tym aby pasowała do niego wegierska przystawka do kukurydzy. Nie wiem też czy na dotacje dla młodego rolnika można kupić uzywane maszyny. Proszę o ile to możliwe o rozwianie moich watpliwości i jakies rady. Dobrze gdyby kombajn kosztował ok 50-60 tys. A jeśli można kupić uzywany sprzęt na młodego rolnika to jego całkowita cena może sięgać 100tys. zł Czekam na jakies odpowiedzi.

#148 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 10:13

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Można ale nie starsze niż 5 lat.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#149 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:46

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Super Bizon ZO56 :) Sądsiad ma 70 ha miał do tej pory właśnie takiego, a w tamtym roku dokupił drugiego tylko nowszy model :) Wszyscy mu na 70 Claasa doradzali, ale Bizony i części ogólno dostępne, w miarę tanie i mniej pali trochę od Claasa tylko znowu nie ma tej maszynerii i wolniej kosi, ale na dwie osoby to nie problem :)

#150 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:52

[50 ha] Jaki nowy kombajn? bo jak mam miec starego claasa, a starego bizona to wole bizona, bo jak claas zacznie nawalac to chyba kredyt na czesci, a odnosnie nowego to mam upatrzonego nh tc 5040, tylko trzeba prow zlozyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:05

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Jeśli używanego Claasa to tylko minimum po 90 r. prod. Na starsze trudno wyrobić z częściami (z resztą trudno dostępnymi). Tych nowszych kombajnów nie ma co porównywać z Bizonami...

filip94lemken
Mój kuzyn ma takowego NH na hydrostacie (kosił już jeden sezon) i jak na razie bardzo zachwala (jedyna wada wg niego to spalanieeee)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#152 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 11:06

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Ponawiam temat w gre wchodzą: 3 kombajny Claas Avero 240, Deutz-Fahr 5485 ht oraz New Holland tc 5050. Chcialbym wiedziec jak się sprawują, ile kosztują, jak jest z awaryjnością i ktory z nich bedzie najlepszy. Z góry dziękuję:)

#153 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 sierpień 2010 - 18:41

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Dzięki za odpowiedź choć nie widzę w niej żadnych konkretów. Mówisz o koledze, a z tego wynika, że sam tego kombajnu nie eksploatujesz i nie za bardzo chce mi się wierzyć, by stara maszyna bez wkładu początkowego i przeglądów przed sezonem nie miała żadnych usterek. Kolejna sprawa: powiedz mi jak mam znaleźć kombajn w Anglii. Znam dobrze angielski, przejrzałem masę stron i znalazłem albo bardzo drogie kombajny albo 25-letnie rzęchy więc nie jest to nic ciekawego. Jak masz kontakt do jakiegoś rolnika z Anglii to bardzo bym prosił byś mi podesłał na priva jego dane.
pozdrawiam

Niestety ale moje kontakty z UK urwały się jakoś 2-3 lata temu (a szkoda).W sumie to namiary gdzieś miałem i pewnie jeszcze są aktualne - uderz na priv jakby co.
A co do tego Classa - starego opchali (kumpel na nim robił i jemu wierzę że się nie psuł jak on jeździł) a wzięli następnego. Po prostu sprzęty kupowali dobre :) i naprawdę o nie dbali a jak dbasz tak masz :)

Ogólnie patrząc po ogłoszeniach sprzęt dobry ale drogi a to co tanie to złomy - wiem bo sam się zastanawiałem sciągnąć sobie stamtąd ciągnik.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#154 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 19:51

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Cześć
Potrzebuję pomocy w wyborze kombajnu, słabo jestem w tych sprawach obeznany. Razem z ojcem planujemy kupić kombajn na PROW, oczywiście nowy. Jaki byście kombajn polecali?? Proszę także o ich ceny. Początkowo myśleliśmy o claas dominator 150 lub avero 240 lub Deutz Fahr 5485 HT. Może wy coś polecacie... Kombajn będzie chodził na 50 ha swoich + usługi.

Jeśli był podobny temat na tym forum to przepraszam ale wszystkie które czytałem były stare i nie zawierały tego czego potrzebuję...

#155 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:22

[50 ha] Jaki nowy kombajn? a może myślaleś o JD 1450 lub NH
CWS a ale jak zastanawiasz sie nad tymi z góry to polecam Classa pozdrawiam

#156 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:22

[50 ha] Jaki nowy kombajn? jeśli chodzi o deutz to nie pamiętam jaki model ale 4,2m miał heder do niego to 420tys zł brutto podano mi na wystawie w sitnie ponad 1mies temu...
domi150 ma 140km silnik, ostatnio ogladałem tabele ile hektarów trzeba mieć na jaką moc silnika w kombajnie to jest około 50hektarów na dominatora...
z wyglądu to deutz mi sie bardziej podoba, szczególnie kabina, w domi jest raka kwadratowa...
ale w polu wygląd się nie liczy, no może troszeczke na przejazdach po wsi, ale itak nówka kombaj to szpan... sam nie wiem który bym wybrał, a tego deutz to ile km ma? i jaki heder będziesz brał, bo zawsze jest wybór.

#157 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:39

[50 ha] Jaki nowy kombajn? z tego co wiem to nh tc 5040 nma 4,5m z klima sieczkarnia, wozkiem, stolem 310 000 brutto

#158 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Webmasterka, rolnictwo, motoryzacja, informatyka

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:44

[50 ha] Jaki nowy kombajn? JD jest drogi kieruj się ku New Hollandowi.
Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

#159 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:22

[50 ha] Jaki nowy kombajn? ja to bym myslal o Nh wiem ze u n iech mozesz dostac nawet heder kolo 3,5metra tylko tyle ze bedziesz mial mniejszy heder a zwiekszy Ci sie przepustowosc...moj znajomy kupil w tym roku NH csx7070 to dobierali do niego mniejszy heder ma w nim 4,5metra...to dali za niego 600tys masakra powiem tak taki wydatek robi nim na 200h z uslugami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 08:13

[50 ha] Jaki nowy kombajn? My planujemy brać heder 4,5m. Myśleliśmy żeby wydać na taki kombajn nie więcej niż 350 tyś brutto. John deere 1450 cws słyszałem że awaryjny jest a chyba też drogi, nie znam dokładnej ceny. New Hollanda mamy blisko tak samo jak Deutz Fahra, claas trochę dalej ale nie też powalająco daleko. Co do deutza to jeszcze myślałem nad modelem 5465H trochę słabszy. Może ktoś ma któryś z tych wszystkich wymienionych dotychczas na forum kombajnów i by mapisał coś więcej o nich.

Dla nas ważna jest wygoda, komfort pracy, ekonomia i bezawaryjność i oczywiście cena :)) rzepak też będziemy czasem kosić więc stół też chyba będziemy brać..