Agrotron155

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Jeśli używanego Claasa to tylko minimum po 90 r. prod. Na starsze trudno wyrobić z częściami (z resztą trudno dostępnymi). Tych nowszych kombajnów nie ma co porównywać z Bizonami...

 

filip94lemken

Mój kuzyn ma takowego NH na hydrostacie (kosił już jeden sezon) i jak na razie bardzo zachwala (jedyna wada wg niego to spalanieeee)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Ponawiam temat w gre wchodzą: 3 kombajny Claas Avero 240, Deutz-Fahr 5485 ht oraz New Holland tc 5050. Chcialbym wiedziec jak się sprawują, ile kosztują, jak jest z awaryjnością i ktory z nich bedzie najlepszy. Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Dzięki za odpowiedź choć nie widzę w niej żadnych konkretów. Mówisz o koledze, a z tego wynika, że sam tego kombajnu nie eksploatujesz i nie za bardzo chce mi się wierzyć, by stara maszyna bez wkładu początkowego i przeglądów przed sezonem nie miała żadnych usterek. Kolejna sprawa: powiedz mi jak mam znaleźć kombajn w Anglii. Znam dobrze angielski, przejrzałem masę stron i znalazłem albo bardzo drogie kombajny albo 25-letnie rzęchy więc nie jest to nic ciekawego. Jak masz kontakt do jakiegoś rolnika z Anglii to bardzo bym prosił byś mi podesłał na priva jego dane.

pozdrawiam

Niestety ale moje kontakty z UK urwały się jakoś 2-3 lata temu (a szkoda).W sumie to namiary gdzieś miałem i pewnie jeszcze są aktualne - uderz na priv jakby co.

A co do tego Classa - starego opchali (kumpel na nim robił i jemu wierzę że się nie psuł jak on jeździł) a wzięli następnego. Po prostu sprzęty kupowali dobre :) i naprawdę o nie dbali a jak dbasz tak masz :)

 

Ogólnie patrząc po ogłoszeniach sprzęt dobry ale drogi a to co tanie to złomy - wiem bo sam się zastanawiałem sciągnąć sobie stamtąd ciągnik.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Cześć

Potrzebuję pomocy w wyborze kombajnu, słabo jestem w tych sprawach obeznany. Razem z ojcem planujemy kupić kombajn na PROW, oczywiście nowy. Jaki byście kombajn polecali?? Proszę także o ich ceny. Początkowo myśleliśmy o claas dominator 150 lub avero 240 lub Deutz Fahr 5485 HT. Może wy coś polecacie... Kombajn będzie chodził na 50 ha swoich + usługi.

 

Jeśli był podobny temat na tym forum to przepraszam ale wszystkie które czytałem były stare i nie zawierały tego czego potrzebuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

a może myślaleś o JD 1450 lub NH

CWS a ale jak zastanawiasz sie nad tymi z góry to polecam Classa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

jeśli chodzi o deutz to nie pamiętam jaki model ale 4,2m miał heder do niego to 420tys zł brutto podano mi na wystawie w sitnie ponad 1mies temu...

domi150 ma 140km silnik, ostatnio ogladałem tabele ile hektarów trzeba mieć na jaką moc silnika w kombajnie to jest około 50hektarów na dominatora...

z wyglądu to deutz mi sie bardziej podoba, szczególnie kabina, w domi jest raka kwadratowa...

ale w polu wygląd się nie liczy, no może troszeczke na przejazdach po wsi, ale itak nówka kombaj to szpan... sam nie wiem który bym wybrał, a tego deutz to ile km ma? i jaki heder będziesz brał, bo zawsze jest wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

JD jest drogi kieruj się ku New Hollandowi.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to bym myslal o Nh wiem ze u n iech mozesz dostac nawet heder kolo 3,5metra tylko tyle ze bedziesz mial mniejszy heder a zwiekszy Ci sie przepustowosc...moj znajomy kupil w tym roku NH csx7070 to dobierali do niego mniejszy heder ma w nim 4,5metra...to dali za niego 600tys masakra powiem tak taki wydatek robi nim na 200h z uslugami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

My planujemy brać heder 4,5m. Myśleliśmy żeby wydać na taki kombajn nie więcej niż 350 tyś brutto. John deere 1450 cws słyszałem że awaryjny jest a chyba też drogi, nie znam dokładnej ceny. New Hollanda mamy blisko tak samo jak Deutz Fahra, claas trochę dalej ale nie też powalająco daleko. Co do deutza to jeszcze myślałem nad modelem 5465H trochę słabszy. Może ktoś ma któryś z tych wszystkich wymienionych dotychczas na forum kombajnów i by mapisał coś więcej o nich.

 

Dla nas ważna jest wygoda, komfort pracy, ekonomia i bezawaryjność i oczywiście cena :)) rzepak też będziemy czasem kosić więc stół też chyba będziemy brać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

rolnik po pierwsze kombajn na PROW nie może robić usług - jak cie ktos uprzejmy podkabluje to bedziesz musiał oddac dotację!!!

co do cen kombajnów - analizuje to ostatnio na bieżąco bo sam stoje przed wyborem i z ofert jakie dostałem NH, JD i DF sa na bardzo porównywalnym poziomie. Claas stoi deczko wyżej. W temacie o cenach kombajnów podałem ceny na 4 kombajny: Claas (avero i dominator) JD 1470 i NH tc 5050


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,czy mógłbyś się podzielić wiedzą cenową tych kombajnów??Też niedługo będę stał przed wyborem.Nh 5050 wycenili mi na 305tysi można coś z tego jeszcze urwać??Ile kosztuje jaśko 1470,bo claas domi to przebitka cenowa 330tysi teraz a później 360000 :huh: A jak jest z kombajnem DF-a??Przepraszam za tyle pytań,ale trzeba się rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Właśnie,czy mógłbyś się podzielić wiedzą cenową tych kombajnów??Też niedługo będę stał przed wyborem.Nh 5050 wycenili mi na 305tysi można coś z tego jeszcze urwać??Ile kosztuje jaśko 1470,bo claas domi to przebitka cenowa 330tysi teraz a później 360000 :huh: A jak jest z kombajnem DF-a??Przepraszam za tyle pytań,ale trzeba się rozejrzeć.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/485-kombajny-zbozowe/page__view__findpost__p__566873

 

szukanie nie boli


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

jak na 50 ha i nowy to tylko VISTULA :o

 

i po co sie odzywasz skoro nie masz nic sensownego do napisania?

Edytowano przez Matey

welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder74    2

Nowy kombajn na 50 ha to obecnie chyba przerost ambicji. Na farmerze ostatnio zrobili przegląd nowych kombajnów i wygląda to na straszną drozyznę

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/artykuly/najtansze-kombajny-zbozowe,51334.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Mało tego nie ma nawet w czym wybierać z kombajnów 4 klawiszowych

 

małe kombajn powinny być w ofercie Polsce ci szczególnie co są liderami w kombajnach ale też cena nie powinna przekraczać 250 tys zł

 

niestety trzeba kupować używane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Nowy kombajn na 50 ha to obecnie chyba przerost ambicji.

 

Niestety muszę sie z Tobą zgodzić.

gdyby chociaz unia dopłącała połowe, i zmieścilibyśmy sie w 200kzł, to jeszcze mozna pomyśleć, ale wg wytycznych, o ile sie nie myle, do 50ha kombajn sie jeszcze nie należy, wiec kupno nówki za pełna cenę to juz spora przesada.

 

Pozostaje dać sobie trochę czasu i szukac niezamęczonej używki.

Ciezĸo trafic, ale w końcu moze sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj