Skocz do zawartości

Zdjęcie

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

176 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 14:39

Grzesiek11, mam jeszcze pytanko dotyczące stołu do rzepaku- z jakiej firmy Ci dorabiali- czy z Rolmako? 60tys za oryginalny to jednak przesada ;).

Rolmako też tanie nie jest :). Stół do rzepaku do Fortschritta E512 za 17 tyś.. Tyle to ten kombajn kosztuje. A do tego DF to nie wiem, ale myśle, że z 20-25 tyś. trzeba będzie dać :) lepiej dać te 20 czy 25 nic 60 tysi, bo to przesada.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[50 ha] Jaki nowy kombajn? Dzisiaj, 15:43
  •  

#62 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 kwiecień 2008 - 20:35

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Wiem, że oni też nieźle zdzierają z człowieka, bo do JD proponowali mi za 10tys + vat (szer. 3,6m). Udało mi się załatwić używany, ale oryginalny za 6tys. ;).

#63 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 21:10

[50 ha] Jaki nowy kombajn? @Grzesiek11
5445 oraz 5465 moga miec hydro za doplata a glowna roznica pomiedzy tym malenstwem a modelem 5465 to taka ze 45 ma 4 klawisze, mniejszy zbiornik na ziarno oraz slabszy silnik. wiem cos o tym bo byl moment ze bardzo powaznie zastanawialismy sie nad kupnem jakiegos DF na nasze niecale 60 ha
jezeli twierdzisz ze za kwote 300 tys netto kupi sie full opcje 5485 to jestes w wielkim bledzie!
nie znam dokladnej ceny tego modelu ale za podstawowy model 5465 wolaja 250 tys. do ceny tego DF dolicz naped hydro 11250 zl, okragla kabine 15500, szersze opony min 2800, szarpacz do slomy 12000 i doplac za silnik 6 cylindrowy 6000 bo w standardzie jest 4 i cena wychodzi raczej malo atrakcyjna bo zbliza sie do 300 wiec model ktory posiadasz bankowo kosztuje "pare" groszy wiecej...

#64 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 21:33

[50 ha] Jaki nowy kombajn? No dobrze skoro Ty wiesz lepiej ile ja zapłaciłem to gratulacje!!!!!!!!

A stół mam polski z wągrowca. Kosztował 12 tys. netto. PLN oczywiście.

Ach jeszcze coś grzesio31. Czy jeśli idziesz kupić maszynę to płacisz tyle ile Ci powiedzą??? i nic sie nie targujesz?????? To również bardzo Ci gratuluje tego. Szkoda że to ja nie handluje tymi maszynami...... Tacy klienci to przecież skarb ;) Trzeba się zastanowić chyba nad zmianą branży, skoro mamy takich dobrych samarytan :]

Edytowany przez brzozak2, 20 kwiecień 2008 - 22:25.
edytuj posty!

#65 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 22:07

[50 ha] Jaki nowy kombajn? @Grzesiek11
nigdzie nie napisalem ze wiem ile zaplaciles!
podalem tylko jakie ceny sa w cenniku oraz napisalem ze kompletnie nie znam cen 5485. uwazam jednak ze pewnie jest spora roznica cenowa pomiedzy modelem ktory posiadasz a modelem 5465. dolicz do tego jeszcze wszystkie bajery ktorymi sie chwaliles to pewnie wyjdzie juz niezla sumka...
przy kazdych zakupach sie targuje ale jakos w cene 290 tys za full wypas 5485 nie wierze.
a tak w ogole to kiedy kupiles ten swoj kombajn??

#66 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 22:18

[50 ha] Jaki nowy kombajn? sorki jednak mój bład. kiedy kupiłem to kupiłem. kurs euro tak spadł że podejrzewam że ceny nie uległy znacznej zmianie. jak kupowałem cena 5465 była identyczna jak teraz.

z full wypasem podejrzewam że będzie kosztował jednak więcej.

Edytowany przez brzozak2, 20 kwiecień 2008 - 22:25.
edytuj posty!

#67 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 22:23

Teraz niski kurs EURO więc można się targować z nimi. Myślę że za 280-300 netto spokojnie kupisz z całym wyposażeniem ;)

cale wyposazenie to wg mnie full wypas...
a tak w ogole to 5465 w ofercie jest od poznej jesieni 2007 a moze nawet zimy wiec w koncu ile czasu masz swoj kombajn?

jak mozesz to napisz jakie masz dodatkowe wyposazenie

#68 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 18:41

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Napisze może czego nie mam.
Nie mam napedu na 4 koła, komputera najdroższego i sterowanych elektronicznie łopatek przy rozdrabniaczu, ach i jeszcze coś. mam kose 4,2 a nie 4,5, no i polski stół do rzepaku.

#69 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 19:14

[50 ha] Jaki nowy kombajn? wiec masz bogato wyposazony ten kombajn ale jednak do pelnej opcji jeszcze sporo brakuje ;)
mozesz zdradzic cene i dilera u ktorego wziales? jak to jakas tajemnic to odp na priv'a

#70 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 21:45

[50 ha] Jaki nowy kombajn? tejemnica niestety

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 21:50

[50 ha] Jaki nowy kombajn? ja też polecam dominatora 150 ;)

#72 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 13:37

[50 ha] Jaki nowy kombajn? My mamy od tego roku DF 5465 H. I teraz juz po zniwach mozemy powiedziec,ze jestesmy zadowoleni. Nie spodziewalismy sie,ze taki maly kombajn taka bedzie mial wydajnosc. Dodatkowo bardzo prosty w obsludze. A jak wozilismy rzepak do skupu to nawet nie badali zanieczyszczen,bo wygladal jak oczyszczony.

#73 Share patryk546

patryk546

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów
  • Lokalizacja:I płyną spacerkiem, Patrząc w nieba lazur, Przez jeziora knieje, I Warmii i Mazur (...)
  • Zainteresowania:Fotografia, Muzyka, Maszyny, Modele i dużo więcej.

Napisany 26 grudzień 2008 - 19:51

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Myślę ,że claas mega 340 by wystarczył ;)

Claas medion 310 wsam raz na 50h ;)

Ostrzeżenie leci, posty bez argumentacji!

Edytowany przez Matey, 26 grudzień 2008 - 21:39.

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

#74 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 26 grudzień 2008 - 23:01

[50 ha] Jaki nowy kombajn? ja bym ci polecił dominatora 150 cena do 280tys hydrostat 4,2 heder i wiele innych bajerów cena również zależy od kursu euro możesz również zapytać się ile kosztuje najmniejszy "bizon" NH ale myślę że cena podobna

#75 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 23:36

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Kombajn na 50ha, do tego nowy... Post jest z ub. roku, mam nadzieje że nie wziąłeś, bo dzisiaj nie miałbyś pewnie na ratę do banku. Jaki sens kupowac maszynę, którą wykorzystasz na 20-30% jej mozliwości? Chyba taniej i rozsądniej bedzie wynająć na te 2-3 dni firmę świadczącą usługi.
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#76 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 00:05

[50 ha] Jaki nowy kombajn? @JaJacek przecierz to on może jeszcze usługi walnąć
I jeszcze jedno kombajnu nie można kupić na wykorzystanie poniewarz warunki atmosferyczne bywają okrutne
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#77 Share Goncarek

Goncarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 luty 2009 - 15:06

Kombajn na 50ha, do tego nowy... Post jest z ub. roku, mam nadzieje że nie wziąłeś, bo dzisiaj nie miałbyś pewnie na ratę do banku. Jaki sens kupowac maszynę, którą wykorzystasz na 20-30% jej mozliwości? Chyba taniej i rozsądniej bedzie wynająć na te 2-3 dni firmę świadczącą usługi.

A jeżeli ktoś nie ma koło swojego gospodarstwa firmy świadczącej tego typu usług, a rzepak i pszenica dojrzewają w tym samym czasie i na dodatek nie ma odpowiedniej pogody, to co ma zrobić? Ja mam około 50 ha i w tym roku mój zasłużony (27-letni) Bizonik Zo56 ledwo co dawał rady, chociaż jest całkiem sprawny i nie było poważniejszej awarii niż zapchany bęben, jeżeli nie miał bym tego kombajnu to zebrane zboże było by całe porośnięte (,bo wcześniej niż we wrześniu nikt nie miał wolnego kombajnu). ;)

#78 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:37

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Masz racje kolego, nie ma nic głupszego niz kupno kombajnu tak na styk. Jaka mamy pewnosc ze w zniwa nie bedzie 3-5 dni zniwnych (mielismy juz takie zniwa), ze nie bedzie padał deszcz co drugi dzien?? Cały rok robimy tylko po to zeby skosić jak jest suche i pełnowartosciowe ziarno wiec zawsze trzeba kupowac kombajny na wyrost.

#79 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 luty 2009 - 09:56

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Wydajność dzisiejszych nawet najmniejszych kombajnów to 8-10t pszenicy na godzinę, w rzepaku 4t/ha zdesykowanym ponad ha śmiało wychodzi. Oznacza to że 50ha przy bardzo dobrych wydajnościach kosi się 4-5 dni. Przebieg , o ile nie robisz usług będzie max. 50 mth. Taki kombajn np. Dominator 150, czy najmniejszy NH to koszt ok. 65-75 tys. euro netto. Nawet jeżeli połowę tej kwoty ma stanowić dopłata unijna, to żebyscie na rzęsach stawali nikt mnie nie przekona do rentowności tej inwestycji. Chyba że oprócz swojego pola skosisz jeszcze 100ha po sąsiadach. Inaczej będziesz miał piekny nowy kombajn na podwórku i wiele lat pracowania na ratę w banku. Na ratę na którą Cię nie stać przy 50ha. To moje zdanie, każdy sam decyduje...
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 luty 2009 - 10:01

[50 ha] Jaki nowy kombajn? Moim zdaniem na 50ha nie warto kupować nowego kombajnu chyba że ostro na zarobek nim pójdziesz ale teraz jest duża konkurencja chociaż dla chcącego nic trudnego na twoim miejscu kupił bym używkę i na 50ha wystarczy ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa