Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 druga dawka nawozu

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 maj 2013 - 09:24

2013 druga dawka nawozu dokładnie u mnie tak samo. Dobrze że druga dawka poszła w poniedziałek tak jak fungi i CCC. Planowałem żeby grzybówkę i skracanie zrobić dziś ale przez ostatnie dni tak zlało i w nocy znowu burza że do wtorku nie wjedzie, a wtedy kolanko na pewno ucieknie. Myślę że dobrze zrobiłem jak CCC poszedł jak tylko kolanko zaczeło się odrywać od węzła krzewienia?
Tylko skrzypionki nie dają mi spokoju, poczekam na larwy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 druga dawka nawozu Dzisiaj, 17:15
  •  

#22 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 maj 2013 - 09:33

2013 druga dawka nawozu Witam!
U mnie od poniedziałku do czwartku nie dość, że było wielkie zachmurzenie i tylko czasami przejaśnienia, to był wiatr utrudniający wykonanie zabiegów opryskiwaczem. Drugą dawkę będę siał z opóźnieniem, bo od czwartku wieczorem (a zwłaszcza w nocy po 1:30) tak lało, że teraz się nie da wjechać żadną maszyną! A pszenica w fazie pierwszego kolanka była. Optymalny termin siewu drugiej dawki azotu w pszenicy ozimej to faza 2-4 kolanka (z tego co do tej pory mi wiadomo). Oczywiście im wcześniej tym lepiej, gdyż pogody nie da się przewidzieć, a nawóz, aby został optymalnie wykorzystany przez roślinę powinien się rozpuścić:)
Miejmy nadzieję, że przestanie padać i będzie dłuuugo ładna, słoneczna pogoda. Jeszcze mam wykonać zabieg herbicydem w pszenicy (poprawka po zimie), gdyż jest - szczególnie w jednym miejscu (po ziemniakach) - masa przytulii (w czwartek ponad 32cm niektóre okazy miały). Starane 250EC chyba załatwi sprawę. Przynajmniej tak jest na etykiecie:) A wszystkiemu winne wcześniejsze wiatry i brak optymalnych warunkow. Dlatego Mustang Forte 195 SE bedzie na drugi rok:). Jak zniknie chwast, to po 7 dniach nawozy dolistne: siarczan magnezu, plonvit Z, tytanit, fostar i K-300. A potem jeszcze... zresztą, lepiej nie przewidywać. Wszystko zależy od pogody!
Pozdrawiam!

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2013 - 10:40

2013 druga dawka nawozu U mnie tak wlalo i grad padal ze w polu woda stoi :[ , dobrze ze zabiegi wykonane i posiana druga dawka

#24 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 04 maj 2013 - 11:05

2013 druga dawka nawozu U mnie niektórzy jeszcze od chwastu nie opryskali, a tak jest mokro, że piechota nie da się wejść, a co dopiero ciągnikiem

#25 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 04 maj 2013 - 15:50

2013 druga dawka nawozu W następnym tygodniu sieję 2 dawkę- 200 kg mocznika na pszenżyto i pszenicę. Ogólnie oziminy wyglądają słabo. Tylko te zboża które są po rzepaku są jeszcze w miarę. Jedne rośliny są ciemniejsze, drugie jaśniejsze, słabo rozkrzewione.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2013 - 17:00

2013 druga dawka nawozu Jak slabe to daj lepiej saletre ewentualnie mocznik z saletra tylko to musisz szybko siac bo mocznik zacznie sie rozpuszczac

#27 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 05 maj 2013 - 09:41

2013 druga dawka nawozu Rośliny nie rozkrzewiły się, bo nie miały czasu. Późna wiosna, każda roślinka zrobiła co mogła, ale przyszedł już czas na strzelanie w źdźbło. <_<

#28 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:10

2013 druga dawka nawozu dziś rozsiałem drugą dawke na pszenice, kilka razy prawie sie nie zakopałem ale rozsiane- nareszcie widać że pszenice ruszyły

#29 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:31

2013 druga dawka nawozu ja mam zamier jutro lub w srode sypac drugi raz mocznik 150 kg chyba trzeba skrocic mam zamair modus i ccc nie mam doswiadczenia w tym skracaniu pszenica chyba strzela w zdzblo to jest dobry moment?

#30 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 maj 2013 - 10:27

2013 druga dawka nawozu Ja wczoraj i dziś prysnąłem CCC + odżywka+ siarczan+mocznik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 07 maj 2013 - 11:33

2013 druga dawka nawozu kiedy trzeba skrocic pszenice bo najpierw trzeba druga dawke dac azotu i skrocic a pozniej 3 dawke keidy bo u nas nie skracalismy zawsze i jaki srodek na skrocenie dac najlepiej ?

#32 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 07 maj 2013 - 13:55

2013 druga dawka nawozu @jankes123 - Pszenicę najlepiej skracać po pokazaniu się pierwszego kolanka, a można pryskać gdzieś do drugiego.A trzecią dawkę to kiedy już kłos będzie całkiem wykształcony ;)
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

#33 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 07 maj 2013 - 19:11

2013 druga dawka nawozu z pszenzytem tak samo jest ? i czy antywylegaczem raz sie tylko pryska ? i sam antywylegacz sie daje czy jeszcze jakies cos a nawozenie saletra amonowa?

#34 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 07 maj 2013 - 22:01

2013 druga dawka nawozu Ile kosztuje litr środka ccc ?

#35 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 maj 2013 - 22:05

2013 druga dawka nawozu Ok 10 zł.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#36 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 08 maj 2013 - 10:47

2013 druga dawka nawozu co to jest ten srodek ccc ?

#37 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 maj 2013 - 11:20

2013 druga dawka nawozu CCC- chlorek chlorocholiny -egzogenny inhibitor wzrostu ,zapamiętane z fizjologi roślin ATR Bydgoszcz :D

Edytowany przez Vril, 08 maj 2013 - 11:21.

#38 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 08 maj 2013 - 12:51

2013 druga dawka nawozu czyli regulator wzrostu czyli ten antywylegacz ? i to samo sie stosuje czy z czyms ?

#39 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 maj 2013 - 20:27

2013 druga dawka nawozu Antywylegacz 675SL - ten środek zawiera chlorek chroromekwatu (chyba tak się to nazywa) - w skrócie: CCC.
Można stosować samo - np. na pszenicę zalecana dawka to 1-2l/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:21

2013 druga dawka nawozu mam pytanie skonczylem siac nawoz po rosie jakies 2 ha koncyzlem kolo 21 to rosa taka padla to masakra czy monicznik na mokre rosliny moze je przypalic 150 kg na ha?/ bo tak sie zastanawiam