Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:mechatronika, szybownictwo, modelarstwo, muzyka, sport

Napisany 02 maj 2013 - 11:19

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Testy elektronicznego sterowania tylnym układem zawieszenia narzędzia pod nazwą HPS veris w Zetor Proxima 85. Moduł sprawdzi się jednak z powodzeniem w innych ciągnikach tego producenta.

http://www.youtube.com/watch?v=_RLhX1x1UvQ

Możliwości na dzień dzisiejszy:

-regulacja wysokości podnoszenia,
-regulacja wysokości opuszczania,
-blokada w czasie transportu,
-przełącznik podnieś/opuść,
-dynamiczna zmiana wysokości pozycji dolnej przy pomocy pokrętła,
-zmiana wysokości pozycji górnej możliwa tylko przed podniesieniem narzędzia przy pomocy pokrętła,
-sygnalizacja pozycji (dioda zielona świeci),
-sygnalizacja podnoszenia/opuszczania (dioda zielona miga),
-sygnalizacja błędów działania (dioda czerwona wyświetla kod błędu),
-możliwość podłączenia przycisków na błotniku,
-przystosowany do sterowania napędem elektrycznym lub elektro-rozdzielaczem.

Dodatkowo urządzenie posiada 5 potencjometrów do kalibracji w czasie montażu.
Czekam na wasze uwagi, pytania i spostrzeżenia (opinie).

Pozdrawiam
RAPITRONICS
Impossible is nothing.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Dzisiaj, 07:31
  •  

#2 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 02 maj 2013 - 13:16

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Czy dobrze rozumiem, że ten sterownik jest Waszą konstrukcją ?
Jeśli tak to jestem pod wrażeniem :)

Jaki koszt takiej zabawki i czy jest szansa na obsługę innych ciągników ?
Ja mam Claasa Aresa 696 i mam trochę trafiony komputer sterujący pracą podnośnika jeśli byłaby możliwość podłączenia takiego do mojego ciągnika to kupuję od ręki :)

#3 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:03

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Zgadza się sterownik jest mojego pomysłu, projektu i wykonania :)

Sterownik pasuje do większości ciągników z ręcznym sterowaniem TUZ a jak wnioskuję masz podnośnik na elektro-rozdzielaczu to tym bardziej. Z tym, że mój sterownik nie jest przystosowany do podłączenia oryginalnych czujników EHR-u (co najwyżej czujnik położenia ramion jeśli sygnał będzie kompatybilny). Wymagało by to małych modernizacji programowych mojego sterownika ale jest do zrobienia. W tym przypadku cena byłaby ustalana indywidualnie. Po szczegółowe info pisz na adres: rpietrzkowski@yahoo.co.uk
Impossible is nothing.

#4 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 02 maj 2013 - 16:38

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Nieźle, nieźle :D

#5 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 maj 2013 - 17:20

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy no nieżle a czy mógłbyś napisać jaki byłby koszt tego i jak z montażem?czy do proximy 6441 też podejdzie?

#6 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 03 maj 2013 - 09:34

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Zgłoś się do Lubelskiego Ursusa, może montowali by fabrycznie Twoje urządzenie
Czy w razie awarii sterownika, jest możliwe przejście na stare ręczne sterowanie?

Jakie jeszcze ciekawe urządzenia stworzyłeś?

#7 Share Cehes

Cehes

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 maj 2013 - 21:29

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Wow, jestem pod wrażeniem :)

#8 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 06 maj 2013 - 15:44

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Czy montaż takiego sterownika sprowadza się tylko do jego podłączenia do ciągnika, czy trzeba też coś regulować (np. czułość czujników, czy owych potencjometrów)? Czy możliwa jest też regulacja szybkości opuszczania ramion podnośnika (szczególnie przydatna by była w przypadku ciężkich maszyn), której jak wiemy, zetory z podnośnikami tej starszej wersji (w tych nowych zetorach są to podnośniki MITA, które już ową regulację posiadają) nie mają lub po prostu ona nie działa?

#9 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 maj 2013 - 22:19

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy co ty robisz na gospodarstwie? powinienes byc inrzynierem w ursusie;) nauczyli by sie czegos od ciebie, pozdr

#10 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 12:02

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Przepraszam za długie milczenie ale powiadomienia z tego forum nie działają chyba tak jak powinny.

Na początek link do artykułu na agrofoto.pl:
http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ehr-8211-ten-luksus-mozna-miec-w-kazdym-ciagniku,44284.html

A teraz odpowiadając na pytania.
1. Jeśli chodzi o koszt to ograniczam się do wykonywania na zamówienie tylko części sterującej czyli panel sterowania + sterownik + przewody bez siłownika elektrycznego. Cena za taki zestaw (jako że jest to cały czas prototyp) kształtuje się sporo poniżej 1000PLN. Do tego należy doliczyć koszt napędu elektrycznego. Będzie on mniejszy gdy jesteśmy w stanie samemu coś zrobić z przysłowiowych części, które są "pod ręką" (opcja dla majsterkowiczów) lub trochę wyższy jeśli użyjemy fabrycznych elektrycznych siłowników liniowych. Jak widać takie podejście daje potencjalnemu odbiorcy maksymalnie obniżyć koszt całej instalacji bo nie "wciskam" zestawu za większe pieniędze z siłownikiem. Z tego powodu mimo że sterownik można zamontować samodzielnie (taki był główny zamysł projektu) dodatkowo zawiera 5 potencjometrów którymi kalibrujemy urządzenie po jego zamontowaniu (kalibracja jest potrzebna ze względu na potencjalnie różne silniki elektryczne których każdy użyje do napędu).

2. Proxima 6441 również powinna dać się przystosować do tego urządzenia.

3. Ręczne sterowanie jest możliwe (i wiąże się jedynie z podpięciem oryginalnej dźwigni podnośnika a rozłączeniem napędu elektrycznego)

4. W obecnej wersji nie ma możliwości regulacji prędkości opuszczania (dlatego zestaw dedykowany jest głównie dla ciągników małej i średniej mocy). Niedługo powinna się pojawić ulepszona wersja (ale też droższa) z kontrolą prędkości opuszczania. W ten sposób można będzie wybrać najlepszą dla siebie opcję.

5. Odnośnie innych urządzeń w opracowaniu już niedługo zaprezentuję zupełnie nowe podejście do monitorowania ale i sterowania pracą maszyn rolniczych! (muszę tylko wcześniej się obronic i skończyć te studia). Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym w pierwszej kolejności zapraszam do subskrypcji mojego kanału
YouTube farmin-poland.Tv

Już niedługo najnowsze rozwiązania dla maszyn rolniczych z górnej półki od wiodących producentów będą dostępne również dla maszyn małych i średnich gospodarstw rolnych.

Nadchodzi rewolucja...

Pozdrawiam
RAPITRONICS

Edytowany przez mechatronik, 05 czerwiec 2013 - 12:53.

Impossible is nothing.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:19

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Czy siłownik od napędu otwierania bram będzie odpowiedni do tego zestawu?
Podaj konkretną cenę, bo dla mnie sporo poniżej 1000zł może to być 700zł, dla kogoś innego 800zł, a dla Ciebie np.990zł.

#12 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:44

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Siłownik elektryczny jaki zalecam do tego zestawu powinien mieć wbudowany potencjometr od położenia. Można jednak użyć innego siłownika bez czujnika położenia ale wtedy trzeba założyć taki czujnik na dźwigni podnośnika. Więc co do siłownika od napędu bram to na "upartego" się nada ale i tak trzeba będzie założyć czujnik. Dodatkowo tego typu siłowniki z racji tego że mają bardzo dużą siłę (w stosunku do tej jaka faktycznie jest potrzebna czyli ok. 200-300N) są wolne ale jeśli nie stanowi to problemu to ok. Z drugiej strony ponieważ taki system zakładany jest z myślą o długim jego użytkowaniu myślę, że warto dołożyć trochę więcej PLN do gotowych fabrycznych rozwiązań. Ja polecam siłowniki jak poniżej głównie dlatego, że są dostępne od ręki i nie potrzebne jest już nic więcej bo mają wbudowany czujnik (nie wspominając o gwarancji producenta):

w wersji 100mm skoku
Siłownik elektryczny liniowy Transmotec DLA-12-10-A-100-POT-IP65 12V/DC3,7A 250N >>> www.conrad.pl

lub w wersji 200mm skoku
Siłownik elektryczny liniowy Transmotec DLA-12-10-A-200-POT-IP65 12V/DC3,7A 250N >>> www.conrad.pl

Dłuższy czy krótszy siłownik to zależy tylko od tego jak zostanie zamocowany (tak aby nie brakło zakresu) bo różnica w cenie jest niewielka.

Odpowiadając na ostatnie pytanie na dzień dzisiejszy zestaw (panel sterowania + sterownik + przewody) mogę wykonać właśnie w cenie 700zł.

Pozdrawiam
RAPITRONICS
Impossible is nothing.

#13 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 16:01

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Kolego, a jeżeli w swojej Proxie (podnośnik Mita), mam zewnętrzne sterowanie Tuz-em? Obejdziesz to jakoś (chodzi mi o pozostawienie mechanicznej regulacji zewnętrznej).
Jaka by była cena całego kompletu z siłownikiem i założeniem. ?

#14 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 18:51

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Wyjaśnij mi to dokładnie jeszcze raz bo nie zrozumiałem. Co miałbym obejść?

Pozdrawiam
RAPITRONICS
Impossible is nothing.

#15 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:28

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Koledze chodzi o to żeby był EHR i mozliwość sterowania podnosnikiem z zewnątrz mechanicznie,czyli jest połączona dźwignia z rozdzielaczem,do którego idzie też dźwignia z ciągnika :)
1:38
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#16 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 czerwiec 2013 - 06:32

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy "impossible is nothing"!!! i Ty to w pełni udowadniasz;) będziesz próbował montować EHR w innych wydumkach techniki, chociażby w ruskich?xD i gratuluje;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#17 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 11:34

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Jesli chodzi o mechaniczne sterowanie z zewnątrz to nie widzę narazie możliwości sterowania przez HPS-a i z dźwigni jednocześnie. Ale mechaniczną dźwignię można zawsze zastąpić przyciskami na błotniku bo sterownik ma możliwość ich podpięcia (też wygodnie).

Przy okazji zamieściłem film z instrukcją prawidłowego montażu napędu HPS-a w Zetorach PROXIMA (i pozostałych z tym podnośnikiem). Przekonajcie się sami jak prosty jest montaż (czas to ok. 20min) a przywrócenie podnośnika do oryginalnego stanu to zaledwie odkręcenie dwóch śrub M12 i odłożenie uchwytu.

http://www.youtube.com/watch?v=jI_YBbBeYL4

YouTube farmin-poland.Tv

Pozdrawiam
RAPITRONICS

Edytowany przez mechatronik, 28 czerwiec 2013 - 20:09.

Impossible is nothing.

#18 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:51

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Ty to jesteś geniusz normalnie.
Można to zaadaptować do c-360? jaki musiał by być skok siłownika. Rozumiem ze 700 to za moduł tylko? + do tego sterowanie z błotników?
Myślę że gdybyś znormalizował mocowania (plug & play, - tak jak ktoś wymyślił wspomaganie do konkretnych ciągników MF, c360 itp) to sprzedawałbyś jak świeże bułeczki.
Głowę masz nie od parady na karku, więc życzę jeszcze więcej takich pomysłów.
c 330
4011
mf 255

#19 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 09:21

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Zgadza się 700PLN kompletny sterownik z możliwością sterowania z błotników. Można to założyć do c360 dlatego niedługo wrzucę film pkazujący jak zrobił to kumpel w swojej 360. Z tym, że on zrobił własny napęd bez fabrycznych siłowników liniowych.

Jeśli chodzi o skok siłownika to może być większy bo mamy możliwość ograniczenia jego ruchu bezpośrednio w sterowniku.

YouTube farmin-poland.Tv

Pozdrawiam
RAPITRONICS
Impossible is nothing.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mechatronik

mechatronik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 11:16

Pierwszy niskobudżetowy "EHR" dla Proximy Przedsmak nowości na ten rok!

YouTube farmin-poland.Tv

Pozdrawiam
RAPITRONICS
Impossible is nothing.