Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateus92

mateus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2013 - 08:35

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 Witam , mam problem z instalacja hamulcową w moim ciągniku Td 5010. Problem polega na tym że sprężarka nabija cisnienie z tym że nie działa zawór cisnienia. Chodzi o to że po podłaczeniu przewodu hamulcowego przyczepy i nacisnieciu pededału hamulca , przyczepa nie reaguje, a przecież no naciśnieciu hamulca czy to nożnego czy ręcznego dopływ powietrza powinienj zostać odcięty. Jaka może być tego przyczyna, czy może trzeba coś przestawić? Jak długo trzyma wam traktor powietrze w zbiorniku? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 Dzisiaj, 04:15
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 02 maj 2013 - 08:56

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 Zobacz czy ręczny dobrze wciśnięty ,w pozycje neutralną 0

#3 Share mateus92

mateus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2013 - 09:39

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 Oba hamulce włączam na maxa i nic, hamulec na przyczepie nawet nie drgnie. Zapomniałem dodać że mam instalacje na jedno oraz dwa złącza. Nie mam pojęcia co może być z tym bo po nacisnieciu pedału hamulca i puszczeniu słychać ten charakterystyczny świst powietrza co swiadczy o tym że to chyba powinno być dobrze a tu lipa. Traktor ma raptem 4 miesiące i do tej pory nie był testowany z pneumatyką

#4 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 02 maj 2013 - 10:06

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 A zobacz na innej przyczepie ,miałem to samo zawór (Membrana) w przyczepie zapiekłszy i było słychać ten świst .Chcieliśmy już zawory rozbierać przy ciogniku .

#5 Share mateus92

mateus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:21

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 Dodam jeszcze że przy sprzęganiu szybkozłoczy właczyłem hamulec ręczny co powinno spowodować brak powietrza w obwodzie za zaworem cisnieniowym, czyli krótko mówiać powinno sie łatwo spiąć, a tu lipa pomimo włączonego hamulca powietrze nadal dochodzi do samego końca. Przyczepa ma sprawne hamulce bo po sprawdzeniu ze starym ciągnikiem wszystko gra. Najwyżej pójdzie do serwisu

#6 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:40

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 Jak na gwarancji to nic nie rób tylko zgłoś ,a jak po lub starszy samemu się do tego zabierz .NH ma polską pneumatykę sprężarka zawory itp

#7 Share mateus92

mateus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:49

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 Tak , jest na gwarancji , ma 4 miesiące. Ale dziwi mnie to że nowy sprzęt , spręzarka nigdy nie ruszana i już żeby było coś uszkodzone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:54

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 To i tak mały pikuś bywają lepsze jaja ,masz ostatnią serie TD z którego rocznika ,pedały podwieszane czy w podłodze . Sprawdzaj wszystko i kituj go bo gwarancja szybko mija .

#9 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 02 maj 2013 - 21:15

To i tak mały pikuś bywają lepsze jaja ,masz ostatnią serie TD z którego rocznika ,pedały podwieszane czy w podłodze . Sprawdzaj wszystko i kituj go bo gwarancja szybko mija .

miałem podobny problem w jxu okazało się że zawiodła elektryka coś nie łączyło serwisant naprawił w 5min demontując osłonę pod zegarami po lewej stronie

#10 Share mateus92

mateus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 maj 2013 - 09:38

To i tak mały pikuś bywają lepsze jaja ,masz ostatnią serie TD z którego rocznika ,pedały podwieszane czy w podłodze . Sprawdzaj wszystko i kituj go bo gwarancja szybko mija .

Tak kolego dokładnie to jest jeden z ostatnich modeli TD 5010 z 4 garami , tak idzie do serwisu niech oni się bawią . Pedały w górze

#11 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 08 maj 2013 - 14:04

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010 moze masz pomylone złącza i sie podłączasz do dwuobwodowej

#12 Share mateus92

mateus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 maj 2013 - 15:58

moze masz pomylone złącza i sie podłączasz do dwuobwodowej

Nie, był serwis okazało sie że to jakas ,, kapusta'' nawaliła taka membrana która znajduje sie w zaworze w ciągniku i przepuszcza powietrze.

#13 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 maj 2015 - 18:11

Kolego, czy możesz opisać więcej szczegółów? który to zawór i gdzie ta membrana? właśnie stało się to samo u mnie, ale mam już po gwarancji i muszę naprawić sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 06 maj 2015 - 08:44