Zaloguj się, aby obserwować  
MateuszK

Proxima 8441 sprzegło

Polecane posty

MateuszK    31

Witam mam problem ze sprzeglem w proximie.. a mianowicie pod duzym obciazeniem np orka ciagnik nie schodzi z obrotow a sie zatrzymuje na chwile i znow jedzie.. dzieje sie tak co jakis czas przy orce jak ma ciezej... sprzegla nie czuc wogole a biegi wbijaja sie bez problemu.. i mam pytanie czy da sie ustawic to sprzegło czy niestety czeka mnie wymiana??

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie jestem znawcą zetorów ale podobnie było u mnie w ursusie c 385 przy orce na żółwiu też się zatrzymywał na chwilę przyczyną była słaba mikropompka od wzmacniacza momentu po wymianie na nową problem ustąpił a tak w ogóle proxima ma wzmacniacz momentu obrotowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszK    31
Napisano (edytowany)

wuj mial tak w NH i niestet sprzeglo do wymiany..u mnie nie ma wzmacniacza momentu

Edytowano przez MateuszK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a to dziwna sprawa 40letnie ursusy mają wzmacniacz momentu a nowe zetory nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

może masz zaolejoną tarczę sprzęgłową ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszK    31

ale to by sie dziala tylko momentami tak??przy sporym obciazeniu??

może masz zaolejoną tarczę sprzęgłową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie masz instrukcji , jak to to samo co 7211 to jedynie można wyregulować taki hamulec wałka aby biegi nie zgrzytały

jak masz tura to prędzej spaliłeś tarcze jeźdząc na pół sprzęgle i zesztywniła zrobiła się coś na szkło-śliska (raz tak było to zetorek w końcu sam nie dał rady jechać )

 

A zolejona to też podobnie to w 330 przerabiałem pod górę zamiast silnik zdychać to on zwalniał a silnik dalej chodził (jak vario :lol: ) ale po paru mth olej sam wytarł się

 

A może masz koniec tarczy w każdym razie nie zwlekaj z rozbiórka bo jak masz koniec to nity jeźdzą po kole zamachowym i docisku a wtedy szlif lub nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

wrzuc najwiekszy bieg w ciagniku i pujsc szybko skrzeglo jak pojedzie normalnie to jakas inna usterka a jak nie ruszal jak automat to sprzeglo do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

Przytarta prawdopodobnie tarcza,sprawdź i wyreguluj sprzęgło[popuść] na jeden obrut śruby do tyłu.


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy wyciągał ktoś już chłodnice cieczy silnika z Zetora Proximy Plus 110?Lekko się rosi gdzieś od góry i nie wiem czy się może przetarła o coś czy może puściła gdzieś na zgrzewie,albo może spróbować wsypać jakiegoś uszczelniacza i zobaczyć co się będzie działo
       
    • Przez adamek1942
      Witam czy stosował ktoś z was filtry tej marki w swoich zetorach?? bo dostałem tego jako zamiennik oryginalnego zetorowskiego.
    • Przez seat1Leon
      witam stoje przed wyborem zetor proxima 8541 plus 2010r, a proxima 90 2014r ktora bedzie mniej awaryjna
    • Przez seat1Leon
      Witam,co sadzicie o proximie 90 z 2013roku ma przepracowane 400mth ,na co zwrocic uwage przy kupnie 
    • Przez adamek1942
      Witam jak tam wasze dpf-y w zetorkach?? ??znalazłem sporo tańszy od oryginała niby ma być dobry tylko ciekawi mnie czy z tej puchy nie będzie szło echo wiadomo zetory głośnawo pracują.
      https://www.olx.pl/oferta/wklad-obudowa-filtra-czastek-stalych-dpf-zetor-proxima-i-inne-CID757-IDrkXmx.html
      czy ten oryginał tutaj wygląda jakby jeszcze na ściankach było coś do tłumienia.
      https://imged.pl/wklad-serwisowy-dpf-zetor-93-5165-31150882.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj