Skocz do zawartości

Zdjęcie

fotel do mtz 82 z samochodu

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZAKU

ZAKU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 maj 2013 - 19:47

fotel do mtz 82 z samochodu A więc tak jak w temacie chcę się zapytać czy może wstawiał ktoś fotel do mtz z samochodu . Najbardziej interesuje mnie od jakiego i co trzeba zrobić .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fotel do mtz 82 z samochodu Dzisiaj, 12:29
  •  

#2 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:02

fotel do mtz 82 z samochodu Nie znam dokładnie budowy mtz-a, moim zdaniem żaden fotel z samochodu osobowego nie nadaje się do ciągnika. Przepraszam za kolokwializm ale w fotelach z osobówek d*psko siedzi w dziurze. W ciągniku musisz mieć łatwy i wygodny dostęp do pedałów co zapewni fotel w którym uda będą układały się prostopadle do kręgosłupa. Szukaj wśród foteli z busów, ciężarówek i autobusów, resztę dobierz do budowy ciągnika tzn. z wysoką podstawą lub niską, pneumatyczny lub zwykły.

#3 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 01 maj 2013 - 21:04

fotel do mtz 82 z samochodu Ja wstawiłem jakieś siedzenie dokładnie nie wiem nie mogę znaleźć nazwy ale od byle jakiego byle było w dobrym stanie. Najlepiej żeby miało regulacje od wysokości,oparcia i posuw fotela przód tył. Śrubami od siedzenia złap się tej blachy tylko tej co nie jest pod samym siedzeniem tylko tą co jest ta złapana. Najpierw włóż bez przykręcania i zobacz cz jest w miarę wygodnie. Musisz zobaczyć czy od się prosto siedzi bo robią mocowania jedne wyżej drugie niżej zależy od samochodu a jak jest źle to musisz dać jakąś podkładkę żeby się wyrównało. Tylko ostrzegam żeby robić trzeba sobie dobrze ustawić a poza tym oparcie jest trochę wysokie ale po drodze jest nawet wygodnie.

Edytowany przez jonkszi, 01 maj 2013 - 21:07.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 02 maj 2013 - 04:50

fotel do mtz 82 z samochodu W mtz-cie się nie sprawdzi żaden fotel z wysokim oparciem. Szlag cie trafi przy zapinaniu jakiejkolwiek maszyny. Siedziałem w mtz-cie z takim fotelem. Amortyzacji taki fotel też nie posiada a sama gąbka nie zrekompensuje pracy najprostszego sprężynowego mechanizmu. Wszystko odczujesz na d*psku i kręgosłupie. Nie jest to dobry pomysł.
KPK Kumurun Team

#5 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 maj 2013 - 06:09

fotel do mtz 82 z samochodu Jakiś czas temu sporo czasu jeździłem C-360P z fotelem z audi 80, wyżej kolega Seweryn opisał bardzo delikatnie zastosowanie takiego fotela.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 02 maj 2013 - 06:21

fotel do mtz 82 z samochodu Jeżdżę kupę po drogach szczególnie w zimie. Dwa lata temu urwało mi się w fotelu mocowanie amortyzatora. Fotel ganiał jak głupi góra, dół. Raz dostawałem w tyłek jak wpada w dziurę a drugi raz jak odbijał do góry. Po dwóch godzinach jazdy przy odśnieżaniu nie czułem kręgosłupa nie mówiąc o tym jak przeżyć 10-cie. A to tylko amortyzator.
Zaraz powiedzą a tam ja mam i jest super. Tak zgodzę. Ale ten co to pisze ma pewnie 16 lat. Co napisze za 10 jak zwyrodnienia kręgosłupa dostanie.
Oryginalny fotel dedykowany do ciągnika ewentualnie z ciężarowego lub busa z amortyzacją. I to nie za bardzo ze względu na wysokość oparcia.
KPK Kumurun Team

#7 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 maj 2013 - 19:46

fotel do mtz 82 z samochodu http://www.agrofoto....otel-w-mtz-820/
fotel z ładowarki volvo ale taki sam jak w ciężarówce,wysokie oparcie w niczym nie utrudnia (dalej mam do sprzedania oryginalny ) http://www.agrofoto....e/265609-fotel/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:49

fotel do mtz 82 z samochodu Prawie nie przeszkadza. Zaglądnięcie na ramiona podnośnika wiąże się ze złamaniem kręgosłupa. Przerabiałem w 80-ce.
KPK Kumurun Team

#9 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 03 maj 2013 - 19:58

fotel do mtz 82 z samochodu Zgadzam się jak kupiłem swojego to miał oberwany amorek od fotela , na początku wmawiałem sobie, że mi to nie przeszkadza ale po kilku godzinach pracy bardzo szybko demontowałem fotel i na nowo spawałem wszystkie mocowania.

KPK KUMURUN TEAM

#10 Share ZAKU

ZAKU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 maj 2013 - 21:06

fotel do mtz 82 z samochodu dzięki za odpowiedzi chciałem się tylko zapytać czy ktoś już tak robił . To że każde siedzenie jest za wysokie to wiem ale trochę roboty i w takim razie ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:04

fotel do mtz 82 z samochodu Co Cię skłania do zmiany?

KPK KUMURUN TEAM

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:30

fotel do mtz 82 z samochodu Fotel samochodowy ta tańsza alternatywa fotela ciągnikowego. Choć to wcale nie to samo.
KPK Kumurun Team

#13 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:44

fotel do mtz 82 z samochodu No dobra ale co się stało ze starym? Ja mam dość rozklekotany ale na samochodówkę nie wymienię, choćby dla możliwości pochylania sobie siedziska używam przy orce jak koło w bruździe a siedzisko w poziomie i się tyłek nie zsuwa.

KPK KUMURUN TEAM

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:50

fotel do mtz 82 z samochodu Nie zawsze da się stary uratować. niestety. Nic nie jest na wieki.
Mój trzyma się całkiem dobrze a czasem zastanawiam się czy nie wymienić go na lepszej jakości. Przynajmniej dolnej amortyzowanej podstawy.
Ogólnie czekam aż kumpel zezłomuje busa. W nie jednym są podstawy warte więcej niż reszta auta. Bo góry z wysokim oparciem nie założę do ciągnika. To porażka.
KPK Kumurun Team

#15 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:56

fotel do mtz 82 z samochodu Mnie dzień w dzień kusi nowy na składnicy ale tysiaka wołają jak na razie to nie dam bo mam jeszcze trochę więcej innych rzeczy które są mi potrzebne więc fotel musi jeszcze zaczekać. Muszę się skupić na przednich laczkach. Kiedyś ładnych parę lat temu założyłem fotel od autobusu do Władimirca ale pojeździłem zaledwie dwa dni a dwa montowałem. :)

KPK KUMURUN TEAM

#16 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 maj 2013 - 22:15

fotel do mtz 82 z samochodu Po co wydawać tysiaka jak można mieć za 1/3 ceny http://tablica.pl/of...f93b0bb0c;r:;s: taki zamontowałem sobie w ursusie -http://tablica.pl/of...f93b0bb0c;r:;s: po trzech latach użytkowania bardzo dobrze się sprawuje i pewnie nic inaczej nie siedzi się niż na tym co jest za tysiąc

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 maj 2013 - 08:53

fotel do mtz 82 z samochodu Ja do MTZ założyłem używanego gramera mechanicznego i po roku popsuł się, to kupiłem z Liaza pleumatyczny za 160 zł i to było to.
Zawór zablokowałem i założyłem na rurkę zaworek z dętki ciągnika,, pompowałem powietrza raz na 3 miesiące. To było najlepsze siedzenie jakie w nim było.
Podobne jak te w pierwszym podanym linku, a ten zawór wyrzuciłem i zaworek założyłem bezpośrednio do rurki na poduszce.

#18 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 maj 2013 - 09:12

fotel do mtz 82 z samochodu Co Wy z tym wysokim oparciem nie widzę większego problemu w podjeżdżaniu pod maszyny.ile razy dziennie zapinacie, odpinacie, podjeżdżacie,mam wysokie oparcie i w porównaniu z oryginałem to inna jakość komfortu pracy ,oparcie to nie wszystko amortyzacja pneumatyczna jest lepsza nie to co mechaniczna,
Dla miłośników oryginalnego taboretu z MTZ-a mam taki na zbyciu,za rozsądną cenę,wytrzymałem na nim tylko 500 godzin.

Edytowany przez S-Piotr, 05 maj 2013 - 09:13.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#19 Share ZAKU

ZAKU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 maj 2013 - 19:49

fotel do mtz 82 z samochodu na starym fotelu 17 lat odbiło swoje piętno . A więc od ramy chcę odkręcić siedzisko i oparcie ( wiem że to jedna część ale tak dla jasności ) i do ramy dopasować jakieś samochodowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Sport, Samochody, Motocykle, Elektrotechnika pojazdowa

Napisany 09 maj 2013 - 15:09

fotel do mtz 82 z samochodu Możecie wrzucić fotki tego wentyla w wężyku z poduszki ? Ja próbowałem i nie udało mi się. Powietrze schodzi.
Jak wygląda sprawa wysokości fotela po napompowaniu ? W C-385 jest trochę za wysoko, co utrudnia wsiadanie.
Co do komfortu to się zgodzę, cena do jakości jak najbardziej .

Dodaj odpowiedź