Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki olej do skrzyni biegów???

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 luty 2008 - 21:19

odświeże lekko temat - co polecicie do mojego zetorka 10245 do skrzyni? Hipol 6 czy jednak agrol?
w silniku mam turdus i jak na razie chodzi super, ze skrzyni nie widac jakichs wiekszych przecieków to moze zainwestowac w ten droższy?

poleciłbym Ci agrol -czy -20stopni czy +20 taka sama gestosc B)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki olej do skrzyni biegów??? Dzisiaj, 03:08
  •  

#22 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 luty 2008 - 22:03

jaki olej do skrzyni biegów??? no może nie dokładnie ta sama gęstość przy -20... hipol jak miałem w zts w zimie jak chciałem podnieść tura zaraz po odpaleniu to silnik z obrotów spadał taki gęsty... musiało troche po zębatkach olej przerzucić żeby się rozrzedził... ja już na agrol we wszystkim przeszedłem. naprawdę warto:)
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 luty 2008 - 22:28

hipol jak miałem w zts w zimie jak chciałem podnieść tura zaraz po odpaleniu to silnik z obrotów spadał taki gęsty...

912 na hipolu można łatwo zgasić w ten sposób B) Jeśli taktor jest szczelny i nie cieknie to wlałbym Agrol.

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2008 - 22:39

912 na hipolu można łatwo zgasić w ten sposób B) Jeśli taktor jest szczelny i nie cieknie to wlałbym Agrol.

a dokladniej agrol u hydrauliczno-przekladniowy, bo jest tez box - przekladniowy
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 luty 2008 - 22:44

jaki olej do skrzyni biegów??? traktor widac ze jest dosc szczelny, w takim razie rozejrze sie za agrolem - spytam co maja chlopaki do ktorych pojade na wymiane B)
jakie sa u was ceny za taki olej i ile sie mozna spodziewac ze wejdzie do skrzyni w 10245? bo do mtzta wchodzilo cos kolo 45l

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 luty 2008 - 09:03

traktor widac ze jest dosc szczelny, w takim razie rozejrze sie za agrolem - spytam co maja chlopaki do ktorych pojade na wymiane B)
jakie sa u was ceny za taki olej i ile sie mozna spodziewac ze wejdzie do skrzyni w 10245? bo do mtzta wchodzilo cos kolo 45l

noo wchodzi 47l chyba -ceny nie znam ale dolaczam sie do pytania :)
ja jak po 30mth zmieniłem tak do 1600mth jeszcze nic nie zmienialem :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 luty 2008 - 18:32

jaki olej do skrzyni biegów??? a jak wyglada sprawa mieszania agrolu z hipolem bo na bank w talerzówce i wywrotce bede juz miał hipol w instalacji

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#28 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 luty 2008 - 19:24

jaki olej do skrzyni biegów??? ja to w ursusie i zetorku to mam zalany hipol do przekladni a w nh to ambra multi gold.

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 09 luty 2008 - 17:58

a jak wyglada sprawa mieszania agrolu z hipolem bo na bank w talerzówce i wywrotce bede juz miał hipol w instalacji

Nic się nie stanie. Sam to sprawdzałem na agrolu U

#30 Share AndrzejXXX

AndrzejXXX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 10:49

jaki olej do skrzyni biegów??? Witam Panów,
chciałbym zapytać czy ktoś się orientuje jakim olejem był zalany fabrycznie Ursus 2812 wyprodukowany w 1993r w skrzyni biegów (tylni most). Dzięki z góry za odpowiedź.
Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 18:17

jaki olej do skrzyni biegów??? raczej na 99% powinien być AGROL - U.

#32 Share kwasss

kwasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:29

jaki olej do skrzyni biegów??? Byłem w grene i chciałem kupić hipol do zwolnicy w c360. Gościu dał mi agrol i powiedział że to jest to samo. Coś tam wspominał że to jest ten sam producent i hipol zmienił nazwę na agrol. Nie mówił zbyt przekonująco i chyba nie był zbyt zorjętowany. Olej kupiłem i z waszych komentarzy wynika, że agrol jest dobrym rozwiązaniem. Czy orjętujecie się czy hipol zmienił nazwę na agrol?

#33 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 01:50

jaki olej do skrzyni biegów??? Nie zmienił, hipol to hipol a agrol to agrol. Jeden i drugi ma wiele odmian. Do zwolnicy powinieneś mieś olej typowo przekładniowy czyli np hipol 80w90 a dał Ci agrol hydrauliczno-przekładniowy dużo rzadszy niż typowo przekładniowy.

#34 Share kwasss

kwasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 11:27

Nie zmienił, hipol to hipol a agrol to agrol. Jeden i drugi ma wiele odmian. Do zwolnicy powinieneś mieś olej typowo przekładniowy czyli np hipol 80w90 a dał Ci agrol hydrauliczno-przekładniowy dużo rzadszy niż typowo przekładniowy.

Kolego dokładniejest to AGRO GL-4, Olej przekładniowy 80W-90. W opisie ma napisane że jest to olej do przekładni ciągników i maszyn rolniczych.

#35 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 16:13

jaki olej do skrzyni biegów??? W takim razie nie ma problemu.

#36 Share kwasss

kwasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 09:05

jaki olej do skrzyni biegów??? Koledzy, piszecie wszyscy agrol - czy agro gl-4 to jest to samo? robi to orlen, jest jego logo na butelce.

#37 Share ptychu

ptychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:21

jaki olej do skrzyni biegów??? Witam, przeczytałem sporo różnych postów ale nie dowiedziałem się nic co by mnie interesowało, mianowicie mam możliwość kupna po dobrej cenie i pewnej jakości olej hydrauliczny o klasie lepkości L-HV 68 prawdopodobnie firmy Total, czy mogę zalać skrzynie biegów w ursusie 2812 tym olejem, bo w książce nic nie pisze o klasie oleju do skrzyni, a przecież olej w skrzyni jest również używany do hydrauliki podnośnika ???

#38 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 21:42

jaki olej do skrzyni biegów??? l-hv 68 to olej typowo hydrauliczny o podwyższonych właściwościach przeciwzużyciowych do wysoko wydajnych maszyn. Do skrzyni biegów jednak lepiej zastosować olej hydrauliczno - przekładniowy.

#39 Share ptychu

ptychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:07

jaki olej do skrzyni biegów??? Dziękuje za odpowiedz, szkoda tylko że nie można zastosować takiego oleju do skrzyń i podnośników w ciągnikach .... a jeśli kolega może mi odpowiedzieć to czy taki olej ma jakiś wpływ negatywny na pompę hydrauliczną w ciągnikach ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:49

jaki olej do skrzyni biegów??? olej hydrauliczny -tylko do hydrauliki
co do pompy to ona jest cały czas smarowana tagże więc nie ma problemu ale jak wlejesz taki olej do skrzyni to jej nie nasmarujesz zębatki tulejki muszą mieć dobre smarowanie :unsure: