t-tas

jaki olej do skrzyni biegów???

Polecane posty

t-tas    0

pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Moje wszystkie ursusy kiedyś chodziły na hipol 6 8). Ale od paru lat wszystke mają lany lux ;D. I jak do tej pory żadnych problemów przez to nie miałem ;). Tak wzasadzie to praktycznie wszyscy w mojej okolicy leją lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

czyli widzę,że hipol ale 6,sprawdziłem zreszta na stronie orlenu i faktycznie olej ten nadaje sie do hydrauliki,a robiliśmy z kolegą ostatnio zetora,właściciel przywiózł olej i przez tydzień kombinowalismy co się dzieje a okazało się po tygodniu,ze to był hipol ale chyba 15F-do mostów napędowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Do ursusa styknie hipol GL4  a teraz to do nowych ursusów leją agrol

 

@kat  ale  lux  gęstnieje ja kiedyś nim zalałem cyklopa i w zimie nie mogłem nim robić bo robiła się galareta  a jak było gorąco to był żadki jak woda  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@Piootr

W skrzyni zda egzamin nawet zimą. Bo zimą prawie nic nie robie ciągnikami ;D. Leje lux bo jest tańszy i jak się go dolało do hipolu to się nie pienił 8) . A do cyklopa to na pewno się nie nadaje, tylko hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

tak sie własnie zastanawiam ile później osób nażeka-a bo mi niepodnosi, bo mi pompa krótko wytrzymała-a wszystkiemu po części winien jest olej-często niewymieniany,albo lany byle tłusty czy jak ten gosciu co mu zetora robiłem byle hipol-nieważne jaki, a gadałem z tatą i jak jeszcze w PZL Hydral robili pompy czy rozdzielacze to wszysko było sprawdzane na Boxolu (dopuszczony był tez fabrycznie Hipol 6- na nim tez były próby stoiskowe), a ludzie leją co popadnie. obenie, gdy przeprowadzaja remonty pomp niektórzy pracownicy są zdziwieni-jak mozna naprawiać 2 czy 4 letnią pompę(ale tak są obecnie wykonywane bądź naprawiane przez prywaciaży), gdy jeszcze niedawno potrafili rozplombowywac pompy wyprodukowane w latach osiemdziesiątych. sam mam teraz rozdzielacz Tucholi do C-360(sąsiad mi przyniósł abym go uratował bo nowy jakieś 700-800 złotych kosztuje)-ma całe 3 lata i się wysypał-jak widać jakość wykonania jest rewelacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

szczerze mogę powiedzieć że przy 355 pompę wymieniałem 3 lata temu. A ta poprzednia to chodziła tyle że już nawet nikt nie pamięta. Przy innych ciągnikach w skrzyni to się coś robi raz na 5-6 lat ;) . 914 mamy 8 czy 9 lat (przyjechała już na luxie) to chyba raz tylko do skrzyni zaglądaliśmy ale to winę miały wodziki ;D . Wymiana??? co to takiego ??? Bo w silniku to wiem ale do skrzyni to się tylko dolewa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Bo w silniku to wiem ale do skrzyni to się tylko dolewa ;D

właśnie ja też tylko dolewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

t-tas,ja jestem z okolic Tucholi i znam wszystkie zakłady kture tam regenerują rozdzielacze pompy itd.Rozdzielacz po regeneracji do 360 norzna dostać w Tucholi w cenie zaczynającej sie od 90 do 350zł,sam sie pszekonałem jaka jest różnica w jakości tych rozdzielaczy.Te za 90 zł to są tylko pomalowane a te za 350 są konkretnie zregenerowane i działają pjerwszożędnie.A codo oleju w ładowaczu czy tympodobnych sprzętach to zalecam olej Hydrauliczny LHV-46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

hipol nadaje sie do skrzyn i hydrauliki podnosnika taka jaka jest w lekich zetorach ale nei nadaje sie na zimie do skrzyn z wewnetrzna hydraulika taka jaka jest np. w ciezkich zetorach i ursusach bo olej tak bardzo gestnieje ze hydraulika nie dziala dopoki olej sie nei rozgrzeje, do takich skrzyn polecam agrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

a ja do swoich ciagniczków leje AGROL droższy ale duzo lepszy od tych luxów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kumpel ma Pronara i jak przyjechał serwis to móili że wszedzie leją ten sam olej czy to silnik czy hydraulika czy skrzynia...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

może trochę nie na temat ale związane z olejem:

przedwczoraj miałem przyjemnośc gościc pana który naprawia węże chydrauliczne. jeśli jest pęknięty to go uszczelni.jeśli jest urwana końcówka to da nową ja za zrobienie 4 końcówek do węży zapłaciłem 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

u mnie wszystko chodzi na hipolu... (powoli mam zamiar zmieniać na agrol... ale koszty straszne...)

dla zachodnich ciągników hipol to śmierć dla skrzyni... minimum musi być agrol i lepsze...

wspomaganie (orbitrol) chodzi na boksolu:)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

odświeże lekko temat - co polecicie do mojego zetorka 10245 do skrzyni? Hipol 6 czy jednak agrol?

w silniku mam turdus i jak na razie chodzi super, ze skrzyni nie widac jakichs wiekszych przecieków to moze zainwestowac w ten droższy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
odświeże lekko temat - co polecicie do mojego zetorka 10245 do skrzyni? Hipol 6 czy jednak agrol?

w silniku mam turdus i jak na razie chodzi super, ze skrzyni nie widac jakichs wiekszych przecieków to moze zainwestowac w ten droższy?

poleciłbym Ci agrol -czy -20stopni czy +20 taka sama gestosc B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

no może nie dokładnie ta sama gęstość przy -20... hipol jak miałem w zts w zimie jak chciałem podnieść tura zaraz po odpaleniu to silnik z obrotów spadał taki gęsty... musiało troche po zębatkach olej przerzucić żeby się rozrzedził... ja już na agrol we wszystkim przeszedłem. naprawdę warto:)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
hipol jak miałem w zts w zimie jak chciałem podnieść tura zaraz po odpaleniu to silnik z obrotów spadał taki gęsty...

912 na hipolu można łatwo zgasić w ten sposób B) Jeśli taktor jest szczelny i nie cieknie to wlałbym Agrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
912 na hipolu można łatwo zgasić w ten sposób B) Jeśli taktor jest szczelny i nie cieknie to wlałbym Agrol.

a dokladniej agrol u hydrauliczno-przekladniowy, bo jest tez box - przekladniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

traktor widac ze jest dosc szczelny, w takim razie rozejrze sie za agrolem - spytam co maja chlopaki do ktorych pojade na wymiane B)

jakie sa u was ceny za taki olej i ile sie mozna spodziewac ze wejdzie do skrzyni w 10245? bo do mtzta wchodzilo cos kolo 45l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj