Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki olej do skrzyni biegów???

71 odpowiedzi na ten temat

#1 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 październik 2006 - 16:37

jaki olej do skrzyni biegów??? pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki olej do skrzyni biegów??? Dzisiaj, 21:35
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 październik 2006 - 16:52

jaki olej do skrzyni biegów??? Moje wszystkie ursusy kiedyś chodziły na hipol 6 8). Ale od paru lat wszystke mają lany lux ;D. I jak do tej pory żadnych problemów przez to nie miałem ;). Tak wzasadzie to praktycznie wszyscy w mojej okolicy leją lux.

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 31 październik 2006 - 19:07

jaki olej do skrzyni biegów??? Ja leje Hipol 6.

#4 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 październik 2006 - 19:33

jaki olej do skrzyni biegów??? czyli widzę,że hipol ale 6,sprawdziłem zreszta na stronie orlenu i faktycznie olej ten nadaje sie do hydrauliki,a robiliśmy z kolegą ostatnio zetora,właściciel przywiózł olej i przez tydzień kombinowalismy co się dzieje a okazało się po tygodniu,ze to był hipol ale chyba 15F-do mostów napędowych

#5 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 31 październik 2006 - 21:12

jaki olej do skrzyni biegów??? Do ursusa styknie hipol GL4  a teraz to do nowych ursusów leją agrol

@kat  ale  lux  gęstnieje ja kiedyś nim zalałem cyklopa i w zimie nie mogłem nim robić bo robiła się galareta  a jak było gorąco to był żadki jak woda  8)

#6 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 październik 2006 - 21:37

jaki olej do skrzyni biegów??? ja leje tylko hipol

#7 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 październik 2006 - 22:53

jaki olej do skrzyni biegów??? @Piootr
W skrzyni zda egzamin nawet zimą. Bo zimą prawie nic nie robie ciągnikami ;D. Leje lux bo jest tańszy i jak się go dolało do hipolu to się nie pienił 8) . A do cyklopa to na pewno się nie nadaje, tylko hydrauliczny

#8 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 00:28

jaki olej do skrzyni biegów??? tak sie własnie zastanawiam ile później osób nażeka-a bo mi niepodnosi, bo mi pompa krótko wytrzymała-a wszystkiemu po części winien jest olej-często niewymieniany,albo lany byle tłusty czy jak ten gosciu co mu zetora robiłem byle hipol-nieważne jaki, a gadałem z tatą i jak jeszcze w PZL Hydral robili pompy czy rozdzielacze to wszysko było sprawdzane na Boxolu (dopuszczony był tez fabrycznie Hipol 6- na nim tez były próby stoiskowe), a ludzie leją co popadnie. obenie, gdy przeprowadzaja remonty pomp niektórzy pracownicy są zdziwieni-jak mozna naprawiać 2 czy 4 letnią pompę(ale tak są obecnie wykonywane bądź naprawiane przez prywaciaży), gdy jeszcze niedawno potrafili rozplombowywac pompy wyprodukowane w latach osiemdziesiątych. sam mam teraz rozdzielacz Tucholi do C-360(sąsiad mi przyniósł abym go uratował bo nowy jakieś 700-800 złotych kosztuje)-ma całe 3 lata i się wysypał-jak widać jakość wykonania jest rewelacyjna

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 11:25

jaki olej do skrzyni biegów??? szczerze mogę powiedzieć że przy 355 pompę wymieniałem 3 lata temu. A ta poprzednia to chodziła tyle że już nawet nikt nie pamięta. Przy innych ciągnikach w skrzyni to się coś robi raz na 5-6 lat ;) . 914 mamy 8 czy 9 lat (przyjechała już na luxie) to chyba raz tylko do skrzyni zaglądaliśmy ale to winę miały wodziki ;D . Wymiana??? co to takiego ??? Bo w silniku to wiem ale do skrzyni to się tylko dolewa ;D

#10 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 16:09

jaki olej do skrzyni biegów???

Bo w silniku to wiem ale do skrzyni to się tylko dolewa ;D

właśnie ja też tylko dolewam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 16:21

jaki olej do skrzyni biegów??? t-tas,ja jestem z okolic Tucholi i znam wszystkie zakłady kture tam regenerują rozdzielacze pompy itd.Rozdzielacz po regeneracji do 360 norzna dostać w Tucholi w cenie zaczynającej sie od 90 do 350zł,sam sie pszekonałem jaka jest różnica w jakości tych rozdzielaczy.Te za 90 zł to są tylko pomalowane a te za 350 są konkretnie zregenerowane i działają pjerwszożędnie.A codo oleju w ładowaczu czy tympodobnych sprzętach to zalecam olej Hydrauliczny LHV-46.

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 18:39

jaki olej do skrzyni biegów??? hipol nadaje sie do skrzyn i hydrauliki podnosnika taka jaka jest w lekich zetorach ale nei nadaje sie na zimie do skrzyn z wewnetrzna hydraulika taka jaka jest np. w ciezkich zetorach i ursusach bo olej tak bardzo gestnieje ze hydraulika nie dziala dopoki olej sie nei rozgrzeje, do takich skrzyn polecam agrol

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 listopad 2006 - 01:06

jaki olej do skrzyni biegów??? Ja w C-360 i C 4011 mam LUX, natomiast w Ursusie 4514 od nowości mam AGROL.

#14 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 09:44

jaki olej do skrzyni biegów??? ma w 6 hipol6 i zimą wszystko działa.a gęsty zimą to może przez to że stary dawno nie wymieniany

#15 Share grosik_

grosik_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 18:36

jaki olej do skrzyni biegów??? a ja do swoich ciagniczków leje AGROL droższy ale duzo lepszy od tych luxów itp.

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 17:55

jaki olej do skrzyni biegów??? kumpel ma Pronara i jak przyjechał serwis to móili że wszedzie leją ten sam olej czy to silnik czy hydraulika czy skrzynia...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 19:28

jaki olej do skrzyni biegów??? może trochę nie na temat ale związane z olejem:
przedwczoraj miałem przyjemnośc gościc pana który naprawia węże chydrauliczne. jeśli jest pęknięty to go uszczelni.jeśli jest urwana końcówka to da nową ja za zrobienie 4 końcówek do węży zapłaciłem 40 zł.

#18 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 20:04

jaki olej do skrzyni biegów??? u mnie wszystko chodzi na hipolu... (powoli mam zamiar zmieniać na agrol... ale koszty straszne...)
dla zachodnich ciągników hipol to śmierć dla skrzyni... minimum musi być agrol i lepsze...
wspomaganie (orbitrol) chodzi na boksolu:)
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#19 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 22:55

jaki olej do skrzyni biegów??? u mnie 30 i 60 chodza na hipolu  :)
u mnie z tego co wiem to wiekszosc leje hipol :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 luty 2008 - 20:01

jaki olej do skrzyni biegów??? odświeże lekko temat - co polecicie do mojego zetorka 10245 do skrzyni? Hipol 6 czy jednak agrol?
w silniku mam turdus i jak na razie chodzi super, ze skrzyni nie widac jakichs wiekszych przecieków to moze zainwestowac w ten droższy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com