t-tas

jaki olej do skrzyni biegów???

Polecane posty

marcin974    30
traktor widac ze jest dosc szczelny, w takim razie rozejrze sie za agrolem - spytam co maja chlopaki do ktorych pojade na wymiane B)

jakie sa u was ceny za taki olej i ile sie mozna spodziewac ze wejdzie do skrzyni w 10245? bo do mtzta wchodzilo cos kolo 45l

noo wchodzi 47l chyba -ceny nie znam ale dolaczam sie do pytania :)

ja jak po 30mth zmieniłem tak do 1600mth jeszcze nic nie zmienialem :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a jak wyglada sprawa mieszania agrolu z hipolem bo na bank w talerzówce i wywrotce bede juz miał hipol w instalacji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
a jak wyglada sprawa mieszania agrolu z hipolem bo na bank w talerzówce i wywrotce bede juz miał hipol w instalacji

 

Nic się nie stanie. Sam to sprawdzałem na agrolu U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejXXX    0

Witam Panów,

chciałbym zapytać czy ktoś się orientuje jakim olejem był zalany fabrycznie Ursus 2812 wyprodukowany w 1993r w skrzyni biegów (tylni most). Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwasss    0

Byłem w grene i chciałem kupić hipol do zwolnicy w c360. Gościu dał mi agrol i powiedział że to jest to samo. Coś tam wspominał że to jest ten sam producent i hipol zmienił nazwę na agrol. Nie mówił zbyt przekonująco i chyba nie był zbyt zorjętowany. Olej kupiłem i z waszych komentarzy wynika, że agrol jest dobrym rozwiązaniem. Czy orjętujecie się czy hipol zmienił nazwę na agrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie zmienił, hipol to hipol a agrol to agrol. Jeden i drugi ma wiele odmian. Do zwolnicy powinieneś mieś olej typowo przekładniowy czyli np hipol 80w90 a dał Ci agrol hydrauliczno-przekładniowy dużo rzadszy niż typowo przekładniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwasss    0

Nie zmienił, hipol to hipol a agrol to agrol. Jeden i drugi ma wiele odmian. Do zwolnicy powinieneś mieś olej typowo przekładniowy czyli np hipol 80w90 a dał Ci agrol hydrauliczno-przekładniowy dużo rzadszy niż typowo przekładniowy.

 

Kolego dokładniejest to AGRO GL-4, Olej przekładniowy 80W-90. W opisie ma napisane że jest to olej do przekładni ciągników i maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwasss    0

Koledzy, piszecie wszyscy agrol - czy agro gl-4 to jest to samo? robi to orlen, jest jego logo na butelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptychu    0

Witam, przeczytałem sporo różnych postów ale nie dowiedziałem się nic co by mnie interesowało, mianowicie mam możliwość kupna po dobrej cenie i pewnej jakości olej hydrauliczny o klasie lepkości L-HV 68 prawdopodobnie firmy Total, czy mogę zalać skrzynie biegów w ursusie 2812 tym olejem, bo w książce nic nie pisze o klasie oleju do skrzyni, a przecież olej w skrzyni jest również używany do hydrauliki podnośnika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

l-hv 68 to olej typowo hydrauliczny o podwyższonych właściwościach przeciwzużyciowych do wysoko wydajnych maszyn. Do skrzyni biegów jednak lepiej zastosować olej hydrauliczno - przekładniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptychu    0

Dziękuje za odpowiedz, szkoda tylko że nie można zastosować takiego oleju do skrzyń i podnośników w ciągnikach .... a jeśli kolega może mi odpowiedzieć to czy taki olej ma jakiś wpływ negatywny na pompę hydrauliczną w ciągnikach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

olej hydrauliczny -tylko do hydrauliki

co do pompy to ona jest cały czas smarowana tagże więc nie ma problemu ale jak wlejesz taki olej do skrzyni to jej nie nasmarujesz zębatki tulejki muszą mieć dobre smarowanie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@ptychu

Olej hydrauliczny nic złego pompie nie zrobi bo jest stworzony właśnie do pomp :unsure: Więcej krzywdy zrobi trybom i łożyskom w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dziękuje za odpowiedz, szkoda tylko że nie można zastosować takiego oleju do skrzyń i podnośników w ciągnikach .... a jeśli kolega może mi odpowiedzieć to czy taki olej ma jakiś wpływ negatywny na pompę hydrauliczną w ciągnikach ???

 

No do hydrauliki moze byc bo hydrauliczny. do T25 czy MTZ mozesz nalać bo hydraulika ma osobny zbiornik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

olej hydrauliczny -tylko do hydrauliki

co do pompy to ona jest cały czas smarowana tagże więc nie ma problemu ale jak wlejesz taki olej do skrzyni to jej nie nasmarujesz zębatki tulejki muszą mieć dobre smarowanie :D

 

sebe1033 - są oleje hydrauliczne, które są też do skrzyni (przeważnie w staszych ciągnikach). Mam MF 294S i tam jest jeden olej do skrzyni i do hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

bardzo wiele nowych ciągników tez tak ma że jeden olej smaruje skrzynie i jest w hydraulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co polecacie tzn jaki olej do skrzyni biegow Deutz Fahr 6.71 95 rok i Case MX100 2000 rok tak abym mogł wlac do obu ciagnikow bo chcialbym podczepiac te same maszyny wiec jaki byscie mi polecili

 

 

pozdrawiam Jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jaki olej powinno sie zalac do skrzyni MF 690? Z tego co sie orientuje to skrzynia polaczona z hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaaasz6    0

Witam mam pytanie jeśli chodzi o płyny eksploatacyjne do zetora 7245 przejąłem ciągnik od osoby zmarłej i nie wiem do końca jaki olej gdzie mogę zastosować znalazłem opakowania z olejami mianowicie:

 

TURDUS SHPD 15W40 domyślam się ze to olej silnikowy

BOXOL 26 (olej hydrauliczno-przekładniowy) olej do skrzyni??

HYDROL L-HL68 (olej Hydrauliczny) olej do wspomagania ??

 

ewentualnie gdybym chcial uzupelnic olej w zwolnicach który z nich mogę zastosować??

 

dziekuje z góry za pomoc pozdrawiam

Edytowano przez lukaaasz6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

jaki olej zastosować to belarusa 952 do hydrauliki i wspomagania ciągnie z jednego zbiornika myślałem o hipol 6 czy to będzie dobre rozwiązanie?

 

belarus ma osobny zbiornik na hydraulike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj